Styropian grafitowy Austrotherm EPS FASSADA PREMIUM REFLEX

Ocena produktu:

Styropian grafitowy z antyrefleksyjną powłoką, niwelującą wpływ światła słonecznego. Produkt klasy premium produkcji Austrotherm. Bazuje na styropianie grafitowym 031, .


Zabezpieczony przed słońcem poprzez pomalowanie z jednej strony farbą antyrefleksyjną
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 100 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 115 [kPa]

Cena: 92.30zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 17.26zł
Cena za m3 ~ 329.64zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Na zamówienie

Ilość m3 w opakowaniu: 0.28 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Prezentujemy Państwu najlepszy styropian elewacyjny Austrotherm- Fassada Premium Reflex. Jest on produkowany na bazie materiału Fasada Premium 031 i dodatkowo zabezpieczony poprzez pomalowanie specjalną powłoką. Chroni ona styropian grafitowy przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Dzięki temu praca z tym materiałem jest łatwiejsza i bardziej komfortowa. Sam produkt jest twardym i gęstym styropianem klasy premium. Zapoznaj się ze szczegółami tego styropianu Austrotherm!

Styropian Austrotherm EPS Fassada Premium- Styropian antyrefleksyjny- opis produktu

 Firma Austrotherm przyzwyczaiła nas do wysokiej jakości swoich produktów. Opisywany tutaj styropian to najlepszy jej wyrób na elewację. Nie ma tu miejsca na żadne kompromisy, po prostu dostajesz to, co najlepsze w ofercie marki. Rdzeń płyty EPS Fasada Premium 031 jest chroniony przed wpływem promieni słonecznych przez innowacyjną powłokę. Nie musisz się już martwić, że styropian ulegnie uszkodzeniu w upalne dni. Można prowadzić prace spokojnie i dokładnie. W przypadku tego styropianu znakomity parametr Lambda (0,031 W/mK) idzie w parze z funkcjonalnością. Pojedyncza płyta styropianowa sporo waży i z tego wynika skuteczność tego ocieplenia. Przy zastosowaniu warstwy np. 20 cm można bez problemu spełnić normy budownictwa pasywnego. Zobacz nasz test styropianu Austrotherm na Youtube!
Styropian grafitowy Austrotherm EPS- przeznaczenie i zakres stosowania

Opisywany tutaj produkt to najwyższej jakości styropian grafitowy Austrotherm EPS. Jego odpowiednikiem jest np. topowy produkt Swisspor Lambda White. Oba łączą w sobie zalety styropianu grafitowego i białego. Jednak firma Swisspor lepiej rozwiązała problem zabezpieczenia przed słońcem. Współczynnik przewodzenia ciepła jest tutaj wzorowy (0,031 W/mK). Prawie tak samo ważna jest odporność mechaniczna (TR>100 kPa). Producent określa minimalną wagę tego wyrobu na 13,5 kg/m3, co jest bardzo dobrą wartością. Do ocieplania ścian zewnętrznych naprawdę trudno znaleźć lepsze rozwiązanie niż Austrotherm EPS Fasada 031. Zastosowań tego produktu jest trochę więcej, przedstawiamy je poniżej.

Fassada Premium Reflex EPS 031- opis zastosowań produktu Austrotherm EPS

Rekomendujemy styropian fasadowy Austrotherm EPS 031 do najbardziej wymagających zastosowań. Wszędzie, gdzie chcesz uzyskać znakomitą izolację przy niezbyt grubej warstwie ocieplenia, zda on egzamin. Można nim ocieplać elewacje w różnych systemach (ETICS, objętych normą ETAG 004 i wielu innych). Również termoizolacja wnęk okiennych, drzwiowych i balkonów tym styropianem nie stanowi żadnego problemu. Trzeba tylko dobrać odpowiednią grubość arkuszy do konkretnego zastosowania. Płyty izolacyjne z dodatkiem grafitu są też czasem stosowane w termoizolacji dachów lub podłóg na legarach. Główną zaletą jest wtedy bardzo dobry parametr Lambda. Jednak ten styropian nie może być użyty w miejscach narażonych na duży nacisk. Nie da się nim zastąpić twardszych produktów z kategorii dach- podłoga.

Cena styropianu EPS 031 Fassada Premium Reflex, dodatkowe informacje

Fassada Premium to styropian grafitowy z najwyższej półki. Dlatego też jego cena jest adekwatna do jakości. Oferuje on naprawdę znakomite parametry za rozsądne pieniądze. Zakup tego styropianu trzeba traktować jak inwestycję na przyszłość. Dzięki mądrze wybranej izolacji zaoszczędzisz duże sumy na kosztach ogrzewania budynku. Warto wiedzieć, że cena paczki styropianu nie zależy od wybranej grubości.

Warstwa antyrefleksyjna nie zabezpieczy przed uszkodzeniem przez mocne promienie słoneczne przy składowaniu styropianu. Należy się starać przechowywać styropian w zacienionym miejscu.  

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ. Dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy oraz jakie są jego wady i zalety.

Ze styropianem Austrotherm możesz zamówić inne produkty do ociepleń (siatka podtynkowa, piana pistoletowa niskoprężna, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego).

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

Oskar
Dobry styropian z którego jestem naprawdę zadowolony. Godny polecenia.
Marek
Szybka wysyłka, mimo że towar pod nasze zamówienie, sam styropian no pierwsza klasa.
Oceń ten produkt: