Styropian Genderka

Genderka firma z niedźwiedziem w logo. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w branży produkcji styropianu. Zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród polskich producentów. Jest to możliwe dzięki konsekwencji w działaniu i postawieniu przede wszystkim na jakość. Początki przedsiębiorstwa sięgają 1989 roku i jest to do dzisiaj w 100% polska firma. Markę stworzył od podstaw Pan Jacek Genderka. Na swojej pasji do budownictwa i posiadanej wiedzy stworzył firmę kojarzoną z solidnością i rzetelnością .

Dlaczego warto wybrać styropian Genderka?

Styropian Genderka jest wybierany bardzo często przez polskich inwestorów. Dzieje się tak dlatego, że produkt ten zapewnia spełnienie najnowszych standardów. Norm jakościowych przy nadal korzystnej cenie. Wybierając styropian Genderka Bydgoszcz, masz pewność, że Twoja inwestycja przyniesie realne oszczędności. Na kosztach ogrzewania, a włożona w to praca nie pójdzie na marne.

Firma Genderka w liczbach przedstawia się następująco:

- 5 fabryk styropianu w kraju,

- 1 zakład produkcyjny w Rumunii,

- 1 milion metrów sześciennych rocznej produkcji styropianu,

- 7  przedstawicieli handlowych w terenie,

- 60 zestawów do przewozu styropianu,

- 5 specjalistycznych, aut do przewozu surowca,

- 200 osób zatrudnionych przez producenta,

Liczby te mówią same za siebie i dają obraz firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej i ekonomicznej. Warto także wspomnieć, że zakłady i oddziały tego producenta. Genderka Bydgoszcz, Genderka Wschowa, Genderka Ostrów Mazowiecka, Genderka Oświęcim, Genderka Kielce. Są nastawione na jeden podstawowy cel. Jakim jest ciągły rozwój, a także zapewnienie satysfakcji klienta z zakupionych produktów. 

Styropian Genderka opinie.

Styropian Genderka - opinie o tym produkcje są jedne z lepszych. Klienci są wyjątkowo zadowoleni ze stosunku jakości do ceny. Najpopularniejszymi produktami są grafity Genderka 031. Białe styropiany Genderka Fasada, gdzie znajdziemy wybór na każdą kieszeń. Chociaż z największym zainteresowaniem cieszy się Genderka Fasada Max. Podłogowe - Genderka eps 100 oraz seria na fundament Styropian Genderka Hydrostyr eps 100. Styropian Genderka jest także produkowany w zakładzie w Oradei (Rumunia). Co wiąże się z ekspansją firmy na zagraniczne rynki rozpoczętą w 2007 roku. Produkty takie jak podłogowy styropian Genderka EPS 100, Genderka 038 Fasada Max, czy Genderka 031 (styropian grafitowy). Są bardzo popularne, korzystne cenowo. Zapewniają długotrwały efekt ekonomiczny ocieplenia budynku. Solidne parametry wytrzymałościowe pozwalają być spokojnym o trwałość elewacji. Również nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki zastosowaniu styropianu Genderka fasada 031, eps 100 031 dach-podłoga czy również dedykowanego do budownictwa energooszczędnego Genderka Hydrostyr 100 Extra grafit. Uzyskujemy efekt ekologiczny domu pasywnego w postaci zmniejszenia emisji zanieczyszczeń związanych z ogrzewaniem budynku.

Również szeroki asortyment firmy Genderka przekonuje nas, że warto wybrać ich produkty. Do ocieplenia domu na każdym etapie budowy czy renowacji. Oferta Genderka fasada obejmuje cały wachlarz produktów. Prędzej wspominane: Styropian Genderka 038 Fasada Max , Genderka 031 Fasada Grafit, i inne. Styropian do ocieplenia fundamentów także znajdziemy w ofercie Genderki. Są to płyty styropianowe wodoodporne Genderka Hydrostyr 100, a także Hydrostyr 100 Extra-grafitowy. Czy też wzmacniany styropian wodoodporny Hydrostyr 200. Oprócz wymienionych produktów Genderka wytwarza także bardzo szeroką gamę styropianów do ocieplania dachu . Styropapa 80, Styropapa 100, Styropapa 100 Extra, Styropapa 200 oraz styropiany spadkowe (kliny spadkowe). Również ocieplając podłogę mamy do wyboru dużą ilość produktów Genderki (m. in. Genderka EPS 031 Posadzka Extra, Genderka EPS 100 031 Dach-Podłoga Extra , Genderka EPS 038 Dach Podłoga, EPS 036 Dach-Podłoga-Parking).

Styropian na miarę Twoich potrzeb

Wybierając styropian do ocieplenia domu. Musimy brać pod uwagę nie tylko jego cenę. Ważne są przede wszystkim właściwości izolacyjne i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając styropian Genderka, który jest produkowany przez sprawdzoną i renomowaną firmę. Otrzymujesz produkt najwyższej jakości. Jednocześnie nie przepłacasz. Warto pamiętać przy tym, że nie każdy styropian dach-podłoga naprawdę nadaje się do obu tych zastosowań. Tańsze produkty nieznanych firm często są dobre tylko z nazwy. Dlatego opłaca się kupować materiały produkowane przez firmy długo obecne na rynku (jak Genderka- ponad 30 lat). W naszej hurtowni znajdziesz bogatą ofertę produktów tej marki. Przy tym spotkasz się z miłą i kompetentną obsługą na najwyższym poziomie. Doradzamy przy wyborze materiałów izolacyjnych i budowlanych od fundamentów, poprzez elewacje aż po dach.

Kupując w naszej hurtowni możesz także liczyć na darmowy transport na terenie całego kraju przy spełnieniu kryteriów ilościowych. Przy mniejszych ilościach warunki transportu również są korzystne. Opłaca się współpracować z firmami posiadającymi konkretną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie ociepleń takimi jak nasza hurtownia STYRO24.pl. Hasło “styropian na miarę Twoich potrzeb” może posłużyć za motto naszych działań. Każdego klienta staramy się traktować indywidualnie i przede wszystkim poznać właśnie jego oczekiwania i potrzeby. Jeżeli doradzamy wybór określonego produktu, to bierzemy pod uwagę nie tylko budżet, ale także przeznaczenie i szczegóły inwestycji. Im lepszy produkt zastosujesz do ocieplenia budynku. Tym większe oszczędności uzyskasz na ogrzewaniu w przyszłości. Co za tym idzie, inwestycja w ocieplenie szybko się zwróci. Poza tym np. styropian Genderka dzięki swoim doskonałym właściwościom wytrzymałościowym. Zapewni trwałość elewacji na całe dziesięciolecia. Nasza hurtownia oferuje duży wybór styropianów tylko najlepszych i sprawdzonych producentów.

Dobry styropian drogą do oszczędności i odpowiedzialności za klimat

Dzisiejsze budownictwo mieszkaniowe i nie tylko jest realizowane na podstawie zasady energooszczędności, świadomości energetycznej i odpowiedzialności za klimat. Dobrze zbudowany dom z odpowiednim rodzajem ocieplenia zużywa o kilkadziesiąt procent mniej energii na ogrzewanie niż domy tzw. starego budownictwa. Nie znaczy to oczywiście, że takie domy nie mogą być bardziej oszczędne. Po prostu wystarczy ocieplić je zgodnie z najnowszymi obowiązującymi standardami. Pamiętać należy, że normy w zakresie termoizolacji ulegają ciągłemu zaostrzaniu i to, co było wystarczające dziesięć lat temu, nie będzie wystarczało dzisiaj.

Wybierając styropian starajmy się więc uwzględnić poprawkę na wzrost wymagań energooszczędności w kolejnych latach, a także wzrost cen paliw kopalnych. Nawet jeżeli zastosujemy do ogrzewania pompę ciepła, która nie potrzebuje paliwa, to zużywa ona energię elektryczną, którą też można oszczędzać. Istotnym czynnikiem dla potencjalnego inwestora kupującego styropian elewacyjny (a raczej cały system ocieplenia). Powinno być także zadowalającego komfortu cieplnego wewnątrz budynku. Każdemu z nas zależy chyba na komforcie naszej rodziny i nas samych w codziennym życiu. Dlatego wybór dobrego styropianu, który stanowi najważniejszy składnik elewacji, należy potraktować poważnie. Obecnie spełnienie wymagań izolacyjności poprzez obniżenie współczynnika przenikania ciepła U poniżej 0,20 W/m2K wymusza zastosowanie dobrej jakości styropianu. Styropian Genderka o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych (Genderka EPS 038,  styropian Genderka 031, Genderka Hydrostyr 031) daje możliwość skutecznego ocieplenia budynku nawet przy niezbyt grubej warstwie ocieplenia. Jeżeli natomiast mamy możliwość zastosowania warstwy 20 cm i więcej, to już daje nam pewność doskonałego efektu końcowego ocieplenia. Styropian Genderka opinie ma bardzo dobre i należy wziąć to pod uwagę.

Styropian biały a grafitowy ?

Nie jest powiedziane, że zawsze styropian o najniższej “Lambdzie” jest jedynym rozwiązaniem. Owszem, warto zastosować taki styropian tam, gdzie nie możemy użyć grubszego. Styropian biały również doskonale spełni swoje zadanie pod warunkiem, że położymy odpowiednio grubszą warstwę. Zgodnie z normami izolacyjności budynków określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych. 

Jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z późniejszymi zmianami przedstawia się to następująco:

od 2021 roku stosowana grubość styropianu białego (w zależności od materiału ściany) to styropian Genderka Fasada 20-25 cm,

grubość warstwy styropianu szarego (grafitowego) mieści się w zakresie 15-20 cm dla uzyskania tej samej izolacyjności cieplnej. Polecamy w to miejsce Genderka Fasada 031.

Oczywiście należy to dobrze zrozumieć, tzn. rozporządzenie nie określa grubości termoizolacji, a wartość współczynnika U, który powinien być mniejszy lub równy 0,20 W/m2K. W celu osiągnięcia takiej wartości należy tak dobrać grubość ocieplenia do danej ściany, aby warunki były spełnione. Dodatkowo należy pamiętać, że podana wyżej wartość U dotyczy pomieszczeń mieszkalnych. Natomiast dla klatek schodowych, korytarzy, garaży itp. normy są mniej rygorystyczne. Tam można zastosować mniejszą grubość ocieplenia. Dodatkowo przepisy prawa nikomu nie narzucają konkretnych parametrów ocieplenia. Ma to jednak znaczenie przy korzystaniu z dotacji rządowych na ocieplenie (np. program “Czyste powietrze”). Wtedy normy muszą być spełnione, aby uzyskać dofinansowanie.

Podsumowanie

Dla korzystnego efektu finansowego, ekologicznego, a także komfortu cieplnego w domu warto wybierać materiały najlepszych producentów. Takim właśnie materiałem jest styropian Genderka. W naszym sklepie STYRO24.pl znajdziesz szeroki wybór produktów tej polskiej, renomowanej firmy. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu uzyskania porad i szczegółowych informacji o produktach. Wybierz sprawdzony styropian i ciesz się komfortem cieplnym i oszczędnościami na ogrzewaniu przez długie lata!

Nasza hurtownia styropianu oferuje dostępne standardowo grubości, styropian 1 cm | 2 cm | 3 cm | 4 cm | 5 cm | 6 cm | 7 cm | 8 cm | 9 cm | 10 cm | 11 cm | 12 cm | 13 cm | 14 cm | 15 cm | 16 cm | 17 cm | 18 cm | 19 cm | 20 cm | 21 cm | 22 cm | 23 cm | 24 cm | 25 cm | 26 cm | 27 cm | 28 cm | 29 cm | 30 cm