Finnfoam - producent XPS

Finnfoam jest producentem nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie termoizolacji. Najbardziej znane wyroby tej fińskiej marki to płyty XPS o dużej twardości. Wszędzie gdzie potrzebne jest solidne ocieplenie, produkty Finnfoam sprawdzą się doskonale. Przeważnie są one stosowane do ocieplania fundamentów, podłóg na gruncie i podjazdów, ale także dachów. Płyty XPS takie jak Finnfoam F-300 to ciepły i wytrzymały materiał o dużym spektrum zastosowań. Poznaj więcej produktów i historię tej fińskiej marki, zapraszamy!

Historia i rozwój marki Finnfoam

Początki tej fińskiej firmy sięgają 1971 r., kiedy zaczęła ona wytwarzać izolacje do rur. W 1975 asortyment powiększył się o styropian do termoizolacji, pakowania i przemysłu spożywczego. Nazwa Finnfoam zaczęła funkcjonować od 1982 roku, kiedy to przedsiębiorstwo całkowicie zmieniło profil produkcji. Od tego czasu najważniejszym produktem stał się polistyren ekstrudowany (styrodur XPS). Charakterystyczną cechą tego materiału jest zamknięta i jednolita struktura komórek (porów). Dzięki temu płyty XPS są bardzo twarde i nie wchłaniają wilgoci. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że właściciel firmy- J.J. Nieminen zainwestował w linię produkcyjną kilkukrotnie więcej, niż kosztowałby fabryka styropianu EPS. Zbudowany zakład miał natomiast zdolność produkcyjną dziesięciokrotnie większą niż popyt na płyty XPS w tamtym czasie (!).

Płyty XPS Finnfoam F-300 - właściwości i parametry produktów

Polistyren ekstrudowany XPS to materiał o bardzo jednolitej strukturze. Różni się od pod tym względem od "zwykłego" styropianu EPS. Taka budowa styroduru przekłada się na dużą wytrzymałość oraz odporność na wilgoć. Do zastosowań takich jak ocieplanie fundamentów czy podłóg na gruncie płyty XPS nadają się doskonale. Nawet w trudnych warunkach materiał zachowuje swój kształt i właściwości izolacyjne. Na przykład oferowany w naszym sklepie Finnfoam F-300 ma współczynnik Lambda od 0,031 W/mK. Zapewnia to doskonałą izolacyjność przegrody, co przekłada się na oszczędności na ogrzewaniu. Duża oszczędność ciepła i trwałość na lata- to cechy, które wyróżniają produkty fińskiej marki.

Wysokiej jakości styrodur XPS do izolacji fundamentów

Płyty z polistyrenu ekstrudowanego mają wytrzymałość na ściskanie dużo większą niż styropian EPS. Przykładowo styrodur F-300 ma ten parametr powyżej 300 kPa, podczas gdy najtwardsze styropiany osiągają 150-200 kPa. Podobnie jeżeli chodzi o wchłanianie wody- F-300 ma nasiąkliwość maksymalnie 1%, a styropian do 3%. Styropian fundamentowy oczywiście nadaje się do zwykłych zastosowań, ale styrodur XPS jest po prostu mocniejszy. Dlatego jako materiał do ocieplania fundamentów nie ma sobie równych. W STYRO24.pl kupisz kompletne systemy ociepleń oraz wysokiej jakości materiały budowlane. Zapewniamy najlepsze na rynku ceny za opakowanie styropianu (lub za m3). Przy spełnieniu kryterium ilościowego proponujemy także darmowy transport materiałów budowlanych. Zapraszamy!