Soudal - producent klejów montażowych oraz pianek

Firma Soudal istnieje od ponad 50 lat i jest obecnie liderem rynku chemii budowlanej. W Polsce marka jest obecna od 24 lat, a jej produkty są znane z wysokiej jakości. Soudal jest największym na świecie producentem pianek poliuretanowych i czołowym dostawcą silikonów, klejów i uszczelniaczy. Produkty tej marki cechuje innowacyjność i skuteczność w działaniu, a to w pracach budowlanych ma znaczenie. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami o Soudal. W STYRO24.pl oferujemy sprawdzone rozwiązania tego producenta.

Marka Soudal- lider rynku chemii budowlanej

Dzięki długoletniej obecności na rynku marka Soudal zdobyła doświadczenie i uznanie tysięcy klientów. W Polsce firma posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną oraz nowoczesny zakład w Pionkach pod Radomiem. Są tam produkowane wyroby takie jak piany montażowe i silikony. Fabryka wykorzystuje najnowsze zdobycze technologii i spełnia surowe normy ochrony środowiska. Poza Polską Soudal posiada filie i biura w 130 krajach świata. Łącznie 24 zakłady produkcyjne dostarczają wysokiej jakości wyroby na cały świat.

Soudal opinie

Za co jednak tak naprawdę cenimy produkty marki Soudal? Przede wszystkim chodzi o jakość i niezawodność w działaniu. Piany i kleje tej firmy sprawdzają się w różnych warunkach i zastosowaniach. Na przykład pianka montażowa Soudafoam Maxi 870ml wyróżnia się bardzo wysoką przyczepnością do różnych podłoży. Ma stabilne parametry, dobrą gęstość i da się precyzyjnie dozować. Pianka Soudal daje dokładne i skuteczne wypełnienie pustych przestrzeni. Jest doskonałym rozwiązaniem przy montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Sprawdzi się też przy różnych pracach montażowych- np. do uszczelniania przepustów w ścianach stropach itp.

Firma Soudal jest znana także jako producent wysokiej jakości mas uszczelniających i silikonów. Produkty takie jak uszczelniacz, silikon lub akryl znajdują zastosowanie przy wielu pracach wykończeniowych. Stąd duże zainteresowanie polskich nabywców wyrobami tej marki. Soudal produkuje również rewelacyjny hybrydowy klej montażowy T-Rex Glue. Dostępność tego kleju w STYRO24.pl jest bardzo dobra i nasi klienci często wybierają ten produkt. Charakteryzuje się on bardzo wysoką siłą klejenia i szybkim działaniem. Klej Soudal T-Rex Glue nie zawiera silikonu ani rozpuszczalników i jest bezwonny. Można go stosować na różne powierzchnie bez obaw o ich uszkodzenie.

Pianka montażowa, akryl, silikon- najlepsze produkty Soudal

Większość polskich użytkowników kojarzy markę Soudal z silikonami, akrylami i piankami montażowymi. Można tutaj jeszcze wymienić wysokiej jakości kleje montażowe jak T-Rex Glue. Wszystkie te produkty sprawdzają się doskonale w codziennym użytkowaniu. Każdy dom wymaga czasem remontu kuchni czy łazienki. Również montaż stolarki nie może się odbyć bez odpowiednich produktów uszczelniających. Wtedy najczęściej korzystamy z klejów i wyrobów chemicznych Soudal. Mało tego, sięgamy po nie ponownie, bo zwykle spełniają nasze oczekiwania.

Firma Soudal proponuje rozwiązania, dzięki którym przeprowadzimy remont budynku od piwnicy po dach. Np. w łazience możemy zastosować silikon sanitarny (silikon neutralny), który jest obojętny chemicznie. Oznacza to, że nie wchodzi on w reakcję z materiałami takimi jak np. akryl. Silikon neutralny jest polecany do uszczelnień przy wannach i brodzikach akrylowych. Z kolei klej montażowy Soudal T-Rex przyda się do montażu luster, sztukaterii i innych akcesoriów. Stosując wysokiej jakości silikon i piankę Soudal łatwiej wykonamy remont wnętrza domu. Produkty te nadają się do większości materiałów. Ich dobra dostępność i cena to dodatkowe zalety.

Piana pistoletowa niskorozprężna- niezbędna przy remontach

Najbardziej znanym produktem belgijskiej marki na całym świecie są piany montażowe. Ich duża uniwersalność i jakość spowodowały, że można ich użyć do wielu prac. Montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wypełnianie przepustów, uszczelnianie- to tylko niektóre zastosowania. Soudal pianka montażowa jest szybka i sprawna w działaniu. Pozwala szybko zamontować drzwi, okna i inne elementy wykończeniowe. Popularny produkt Soudafoam przyda się przy każdym remoncie i na budowie. Nie ma tu znaczenia czy jesteś fachowcem czy amatorem. Z dobrą pianką montażową na pewno wykonasz pracę lepiej i szybciej. Dzięki swojej gęstości i parametrom piana niskorozprężna zapewni znakomite rezultaty prac.

Piana Soudal- zastosowania

Dzięki bardzo dobrym parametrom użytkowym pianka Soudafoam jest nieodzowna przy remontach. Również przy ocieplaniu budynków często korzystamy z piany montażowej. Przydaje się ona do montażu stolarki okiennej i drzwiowej, parapetów i wielu innych prac. Zastosowania tej pianki to m.in.:

  • wykonywanie uszczelnień przy oknach, drzwiach, parapetach itp.
  • izolacja przepustów kablowych i rurowych przy różnych instalacjach,
  • wypełnianie wszelkich szczelin w budownictwie,
  • wypełnianie ścian działowych o konstrukcji szkieletowej,
  • izolacja akustyczna i termiczna poddaszy, podłóg, stropów itp.

Rozwiązania Soudal- szeroki wybór produktów

Oferta tej znanej marki obejmuje nowoczesne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego. Np. pianka montażowa Maxi 870ml ma współczynnik Lambda na poziomie 0,035 W/mK. Jest to wartość spotykana przy dobrej jakości białym styropianie. Również inne materiały i masy uszczelniające wyróżniają się jakością i dobrymi parametrami. Silikon sanitarny, uszczelniacz dekarski, klej montażowy to tylko niektóre znane produkty Soudal. Powszechnie stosowany jest np. klej T-Rex Glue hybrydowy. Wyróżnia go duża siła klejenia, szybkość działania i wygoda stosowania.

Podsumowanie

W ofercie STYRO24.pl znajdziesz materiały budowlane i akcesoria najlepszych producentów. Zapewniamy dobrą dostępność systemów do izolacji termicznej budynków. Oferujemy także akcesoria i narzędzia do remontu wnętrz. Zamawiając w naszym sklepie materiały budowlane narzędzia otrzymasz tym samym transportem. Jeżeli chcesz wybrać odpowiedni system ociepleń do swojego domu, to u nas uzyskasz potrzebne informacje. Służymy pomocą na każdym etapie zakupu. Proponujemy korzystne warunki dostawy i płatności. Jesteśmy partnerem godnym zaufania dla firm i klientów indywidualnych. Zapraszamy do współpracy!