Silikony, kleje w tubce

Kleje, silikony, uszczelniacze to niezbędne materiały w wielu pracach remontowych i budowlanych. Są one dostępne w praktycznych tubkach o pojemności około 300 ml. Do ich wyciskania stosujemy standardowe pistolety (wyciskacze) dostępne w każdym sklepie budowlanym. W tej kategorii posiadamy produkty takich firm jak: Den Braven, Lakma, Soudal, Mamut Bostik i Sika. W zależności od zastosowania możesz dobrać najbardziej pasujący produkt. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne zastosowania klejów i silikonów. 

Silikony i kleje- zastosowania 

Do czego można użyć oferowane tutaj produkty? Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie. Poczynając od prac wykończeniowych (Lakma Silikon klej do luster, Sikaflex 112 Crystal Clear), aż do zastosowań przy elewacjach (Den Braven akryl do tynków). Dodatkowo wszystkie prace związane z klejeniem różnych materiałów również wymagają odpowiednich produktów (np. Soudal T-Rex klej montażowy hybrydowy, klej Bostik Mamut Glue elastyczny). Najważniejsze zastosowania klejów w tubce i silikonów to:

- uszczelnianie różnych połączeń,

- klejenie materiałów budowlanych,

- wypełnianie szczelin (np. w łazience),

- tworzenie estetycznych spoin (np. wokół okien),

- wykonanie dylatacji,

- estetyczne wykończenia,

- trwałe mocowanie elementów wykończenia (np. klej w tubce Mamut Bostik).

Liczba możliwych zastosowań wymienionych produktów jest właściwie nieograniczona i zależy tylko od pomysłowości wykonawcy. Na przykład przy obróbce stolarki okiennej i drzwiowej oraz przy tynkach najlepiej sprawdzą się akryle w tubce. Można je bez przeszkód malować po wyschnięciu, co daje estetyczny efekt wykończenia. Z kolei wszędzie tam, gdzie występuje woda, warto stosować odpowiednie silikony. Są one dostępne w różnych kolorach). 

Kleje i silikony- co jeszcze warto wiedzieć?

» Czytaj więcej
Sortowanie: