Styropian Lubau

Producent styropianu Lubau należy do holdingu Luba Sohn z siedzibą w Warszawie. Nazwa holdingu pochodzi od nazwiska właścicieli - Luba. Są jednymi z pierwszych producentów styropianu w naszym kraju. Ta Polska firma ta jest również właścicielem marki Styropmin, która produkuje styropiany premium.  Pod nazwą Lubau produkowane są dobrej jakości styropiany w przystępnych cenach. Jeżeli potrzebujesz solidnego ocieplenia, ale nie chcesz przepłacać, to produkty Lubau są właśnie dla Ciebie! Firma oferuje styropian do wszystkich zastosowań: od fundamentów, poprzez elewację, dach/podłogę, aż po parking. Wśród produktów Lubau znajdziesz także styropiany grafitowe do zastosowań pasywnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Styropian Lubau - materiał do wielu zastosowań

Mimo, że marka Lubau jest stosunkowo młoda, to jej produkty zdobyły już wielu zwolenników.  We wrześniu 2023 r nastąpiła zamiana brandu. Prędzej produkty były znane pod nazwą Izoline Na polskim rynku doceniane są takie styropiany jak: Lubau Fasada Premium 038, styropian Lubau Dach/Podłoga Premium EPS 80 038 oraz Lubau Fasada Pasywna Premium EPS 031. W ofercie sklepu STYRO24.pl znajdziesz te i wiele innych wyrobów Lubau w najlepszych cenach. Stosując płyty styropianowe tego producenta można uzyskać dobre ocieplenie  za rozsądne pieniądze. Cena za m3 tego styropianu pozytywnie zaskakuje w porównaniu z konkurencją. Szczególnie opłacalny jest zakup styropianu białego EPS (duża dostępność i korzystna cena za m3).

Według opinii wielu klientów STYRO24.pl produkty tej marki sprawdzają się w izolacji zewnętrznej ścian budynku. Materiały takie jak Lubau Fasada Standard, Lubau Fasada Plus EPS 042, czy Fasada Extra EPS 040 należy dobierać do konkretnego zastosowania. Co to oznacza w praktyce? W zależności od budżetu jakim dysponujemy, możemy wybrać odpowiedni produkt. Jeżeli np. chcemy mocno zaoszczędzić na koszcie materiału, a ocieplamy mniej używany budynek, to można zastosować Lubau Fasada Standard. W przypadku nieco większych wymagań mamy do dyspozycji styropian Lubau Fasada Plus. Daje on trochę lepsze ocieplenie (Lambda= 0,042 W/mK) i ma zwykłe parametry wytrzymałościowe.

Firma Lubau proponuje także rozwiązania do ocieplenia domu wyższej jakości. Są to takie produkty jak Lubau Fasada Extra EPS 040 oraz Lubau Fasada Premium EPS 70 038. Oferują one już całkiem dobre ocieplenie w atrakcyjnej cenie za m3 styropianu. Jak widać styropian Lubau Fasada jest dostępny w bardzo wielu wersjach. Dla najbardziej wymagających klientów firma proponuje także styropian fasadowy z dodatkiem grafitu. Styropiany grafitowe Fasada Pasywna Plus EPS 033, Fasada Pasywna Extra 032 i Fasada Pasywna Premium 031 dają już naprawdę dobre ocieplenie. Są przy tym nadal tańsze niż styropian grafitowy innych producentów. Można je bez problemu stosować w budynkach pasywnych i energooszczędnych.

Styropian Lubau - jakość w przystępnej cenie

Styropian Lubau EPS Fasada charakteryzuje się bardzo dobrą ceną produktu. Niezależnie czy potrzebujesz czegoś taniego, czy ze średniej i wyższej półki cenowej. Na tle konkurencji produkty tej firmy wypadają bardzo dobrze. Trzeba po prostu wybrać parametr Lambda i wytrzymałość dostosowaną do swoich potrzeb. Często zdarza się, że decydującym czynnikiem jest budżet. Szczególnie w obecnym czasie stale rosnących cen. Jeżeli ocieplamy np. garaż lub mniej uczęszczany budynek to warto wziąć pod uwagę tańsze styropiany. Najlepiej znaleźć 'złoty środek' czyli kompromis między ceną i jakością.

Styropian Lubau został tak zaprojektowany, aby zapewnić dobrą jakość w przystępnej cenie za m3. Dobrze, że istnieje taka linia produktów, bo daje to możliwość ocieplenia domu w mniejszym budżecie. Klasa ekonomiczna styropianu jest często niedocenianym segmentem. A jednak te produkty dobrze się sprzedają, bo mają dobry stosunek jakości do ceny. Czasem po prostu nie warto przepłacać. Firma Lubau wyróżnia się nie tylko dobrymi cenami, ale też szerokim asortymentem produktów. Styropiany stosowane w izolacji zewnętrznej ścian budynku to tylko część oferty. Oprócz styropianów fasadowych znajdziesz tam także styropian Lubau dach podłoga, a nawet parking.

Lubau dach/podłoga- dostępne produkty

W serii Dach Podłoga również znajdują się styropiany o różnych parametrach jakościowych. W zależności od potrzeb znajdziesz tutaj styropian Dach/Podłoga Standard, Dach/Podłoga Plus oraz Dach/Podłoga Extra. Produkty Lubau Dach Podłoga doskonale sprawdzają się w izolacji podłóg i poddaszy. Wystarczy wybrać odpowiedni produkt z oferty i dobrze go ułożyć. Warto pamiętać o unikaniu przy tym mostków termicznych. Dla przypomnienia: są to szczeliny w warstwie izolacji. Im dokładniej ułożymy płyty styropianowe tym lepszy efekt uzyskamy. Przełoży się to oczywiście na wysokość rachunków za ogrzewanie.

Styropian Dach Podłoga jest produkowany w różnych klasach twardości. To znaczy, że można wybrać jego wytrzymałość na obciążenie w zależności od potrzeby. I tak do mniej uczęszczanych pomieszczeń pod wylewkę można zastosować styropian dach/podłoga EPS70- EPS80. Są to styropiany o wytrzymałości odpowiednio 2-2,4 tony na metr kwadratowy. Sprawdzonym standardem w ocieplaniu podłóg i poddaszy jest styropian Dach Podłoga Premium EPS 100 037. Wytrzymuje on obciążenie na poziomie 3 ton na metr kwadratowy, a przy tym dobrze izoluje. Jego współczynnik Lambda na poziomie 0,037 W/mK jest jednym z najlepszych w tej klasie.

Płyty styropianowe stosowane w izolacji podłóg i poddaszy powinny spełniać inne wymagania niż styropian fasadowy. Materiały stosowane w izolacji zewnętrznej ścian budynku nie muszą być bardzo twarde. Styropiany takie jak styropian Fasada Plus EPS powinny przede wszystkim dobrze izolować termicznie. Natomiast od produktów serii dach/podłoga wymaga się też dobrej wytrzymałości mechanicznej. Przykładowo styropian Lubau Dach/Podłoga Plus ma tylko podstawowa wytrzymałość. Natomiast styropian Lubau Dach/Podłoga Premium EPS100 037 zapewnia dużo lepsze parametry użytkowe. Dlatego podejmując decyzję o zakupie danego styropianu warto robić to świadomie.

Lubau styropian - opinie

Opisywana marka styropianu oferuje nabywcom materiały dostosowane do różnych potrzeb. Znajdziesz tutaj zarówno styropiany typu fasada, ale też dach/podłoga i parking. Każdy kupujący musi zdecydować sam co jest dla niego najważniejsze. Jeżeli cena, to oczywiście są produkty najtańsze. Może dobrym rozwiązaniem będzie styropian średniej klasy cenowej. Dlatego właśnie styropian Lubau Fasada i styropian Lubau Dach/Podłoga są produkowane w różnych wersjach. W ofercie tego producenta nie brakuje także styropianów grafitowych i tych o podwyższonej twardości. Od nabywcy zależy wybór konkretnego produktu.

Ze swojej strony w hurtowni STYRO24.pl oferujemy fachowe doradztwo dla każdego klienta. Wystarczy się z nami skontaktować, a pomożemy wybrać odpowiedni styropian. W swoim sklepie posiadamy wiele kategorii materiałów budowlanych. Kupisz u nasz wszystko co potrzebne do ocieplania budynków i nie tylko. Proponujemy kompletne systemy ociepleń, ale też narzędzia i akcesoria. Przy spełnieniu kryterium ilościowego dostawa na terenie kraju jest darmowa! Cena 1m3 styropianu w naszej hurtowni jest jedną z najniższych na rynku. Dlatego warto nawiązać z nami kontakt i współpracę. Zapraszamy!