Sika - producent klejów, pianek i uszczelniaczy

Marka Sika jest znanym na całym świecie producentem chemii budowlanej. Początki firmy sięgają 1910 roku, więc ma ona już ponad stuletnią historią. Od powstania przedsiębiorstwa kierował nim pasjonat chemii i wynalazca Kaspar Winkler. Wprowadził on do produkcji nowatorskie rozwiązanie z dziedziny chemii budowlanej o nazwie Sika 1. Środek pozwalał uzyskać wodoszczelną zaprawę, która została użyta po raz pierwszy przy budowie tunelu kolejowego Gottharda. Firma stała się pionierem hydroizolacji w budownictwie. Jakie produkty dzisiaj oferuje Sika i co je wyróżnia na tle konkurencji?

Sika- producent nowoczesnej chemii budowlanej

Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa Kaspara Winklera powiększała się jego oferta produktowa. Początkowo firma wytwarzała środki do pielęgnacji granitu i preparat Sika 1 do wodoszczelnych zapraw. Ta innowacyjna domieszka do betonu sprawdziła się bardzo dobrze. Dobra hydroizolacja pozwoliła ukończyć budowę. Duże zlecenie przy Tunelu Gottharda dało firmie motywację i zastrzyk finansowy. Pozwoliło to na dynamiczny rozwój na rynku europejskim i światowym. Już w latach 30 XX wieku Sika miała 15 spółek zależnych w Europie, Japonii i U.S.A. Zyski były inwestowane w dalsze badania i rozwój.

Centralnym elementem strategii firmy pozostaje wzrost i rozwój. Od 2015 roku firma dokonała 20 przejęć i wprowadziła na rynek wiele nowych produktów. Otwarto też 37 nowych zakładów na całym świecie. Daje to obraz dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. Jest on w dużej części oparty na jakości oferowanych wyrobów. Kleje i uszczelniacze szwajcarskiej marki są jednymi z najlepszych na rynku. Również uszczelniacz dekarski i elastyczna powłoka posadzkowa Sika cieszą się dużą popularnością. Materiały te są często używane w łazienkach, na tarasach i w innych miejscach narażonych na wilgoć.

Produkty Sika w ofercie STYRO24.pl- opinie

W sklepie internetowym STYRO24.pl oferujemy chemię budowlaną od najlepszych producentów. Jednym z nich jest właśnie ta marka. Znajdziesz tutaj m.in. klej montażowy Sikaflex 118 Extreme Grab, Sikaflex 11 FC+ klej i uszczelniacz oraz SikaBoom 521 pianoklej uniwersalny. Uzupełnieniem asortymentu Sika w naszym sklepie są: SikaBoom 520 piana niskoprężna oraz Sikaflex 112 Crystal Clear. Te nowoczesne produkty znajdują zastosowanie od ociepleń aż po remont łazienki. W wielu pracach budowlanych, gdzie potrzeba dobrego kleju lub uszczelniacza, Sika sprawdzi się doskonale. Firma proponuje rozwiązania do naprawy i ochrony różnych powierzchni.

Produktem zwracającym uwagę jest też klej montażowy 118 Extreme Grab. Jest on podobny w działaniu do kleju Mamut Glue i również bazuje na MS polimerach. Jednak jego przewagą jest minimalnie rzadsza konsystencja niż Mamuta. Dostępny jest w trzech kolorach (biały, szary, czarny). Klej Extreme Grab łatwiej się wyciska niż klej mamut, i ma dużą siłę klejenia. Największą zaletą tego produktu jest ekstremalna przyczepność do wszystkich powierzchni. Praca z takim klejem jest łatwa i szybka, bo klejone elementy nie wymagają podpierania.

Przykładem rozwiązania przydatnego przy ociepleniach jest SikaBoom 521 FoamFix. Jest to pianoklej uniwersalny o dużej liczbie zastosowań. Nadaje się do klejenia płyt styropianowych, kartonowo- gipsowych i montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Coraz częściej stosuje się klej w piance do ociepleń. Ma to właściwie same zalety. Pianka jest lekka, wydajna i ma dobre właściwości izolacyjne. Z jednego opakowania 750ml można uzyskać nawet 55l piany. Wystarcza to na przyklejenie do14 m.kw. płyt EPS lub nawet 40 m.kw. (metodą punktową). To naprawdę duża wydajność potwierdzona opiniami użytkowników!

Rozwiązania dla nowoczesnego budownictwa

Od wodoodpornej domieszki do betonu, poprzez nowoczesne hydroizolacje, aż do klejów- produkty Sika cechuje wysoka jakość. Rozwój jest od początku w centrum strategii marki. W jej ofercie znajdują się takie produkty jak elastyczna powłoka posadzkowa Sikafloor 400n Elastic i Sikacem Superplast. Są to nowoczesne środki do pracy z betonem i posadzkami. Superplast to doskonały plastyfikator poprawiający właściwości mieszanki betonowej. Natomiast Sikafloor 400n Elastic tworzy elastyczną i wodoodporną powłokę na powierzchni posadzki betonowej. Preparat jest dostępny w różnych kolorach. Docenianym produktem przez płytkarzy jest gotowy elastyczny klej Sikabond t8. Niezastąpiony przy klejeniu płytek. Umożliwia klejenie na dylatacjach posadzki bez konieczności przenoszenia jej na płytki ! 

Szwajcarska firma jest też producentem takich środków jak membrana wodoszczelna. Remont łazienki bez tego produktu byłby trudny do wykonania. Dzięki zastosowaniu wodoszczelnej powłoki i odpowiedniej taśmy uzyskujemy doskonałe uszczelnienie np. wokół brodzika. Te rozwiązania sprawdzą się również do hydroizolacji tarasów. Wszędzie tam, gdzie chcemy zabezpieczyć posadzkę przed wodą warto zastosować dobrą membranę. Izolacja przeciwwodna zapewni trwałość posadzki przez długie lata. Powłoki (membrany) należy stosować na posadzki zanim przystąpimy do nakładania kleju do płytek.

Podsumowanie

W sklepie STYRO24.pl znajdziesz duży wybór jakościowych materiałów budowlanych. Nasza oferta obejmuje produkty najlepszych firm w branży budowlanej. Dzięki współpracy z opisywaną marką mamy w ofercie najlepsze kleje i uszczelniacze. Szczegóły i informacje znajdziesz w opisach poszczególnych produktów. Dbamy o ich dobrą dostępność i atrakcyjne ceny. Zapewniamy także korzystne warunki dostawy każdego zamówienia. Jeżeli zamówisz u nas np. system ociepleń, to pozostałe artykuły dostarczymy jednym transportem. Szczegóły możesz zawsze ustalić kontaktując się z obsługą sklepu.

Na naszej stronie internetowej STYRO24.pl znajdziesz wiele przydatnych informacji z zakresu ociepleń i materiałów budowlanych. Jeżeli coś nadal będzie niejasne, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Postaramy się zapewnić dogodne warunki dostawy zamówionych produktów. Jeżeli planujesz remont lub ocieplenie domu, to warto zapoznać się z naszą ofertą. Dobra dostępność materiałów budowlanych w sklepie i niskie ceny- to nas wyróżnia na tle konkurencji. Zapraszamy do kontaktu i do zakupów!