Termo Organika

Na rynku materiałów izolacyjnych istnieje wiele różnych firm, jednak mało która z nich może poszczycić się tak długą i owocną działalnością jak Termo Organika. Firma założona w Mielcu w 1997 roku jest jednym z największych producentów wyrobów do izolacji ze styropianu w naszym kraju, a od lat stawia coraz odważniejsze kroki na rynku europejskim. Od 2012 w katalogu producenta znajduje się Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS), w tym m.in. płyty styropianowe, kleje, siatki grunty, tynki i farby.

Termo Organika – produkcja na wysokich obrotach

Zapotrzebowanie na najwyższej jakości styropian rośnie, a Termo Organika jest w stanie zadbać o wysoką dostępność w hurtowniach dzięki ogromnemu potencjałowi produkcyjnemu. Przedsiębiorstwo posiada 5 zakładów produkcyjnych, które w sumie zatrudniają ponad 250 pracowników.

W swojej ofercie przedsiębiorstwo posiada ponad 50 produktów najwyższej klasy. Dzięki tak sprawnej linii produkcyjnej, firma jest w stanie wytworzyć ponad 15 milionów metrów kwadratowych ocieplenia rocznie. Termo Organika to również profesjonalna sprzedaż – na terenie całego kraju firma posiada niespełna 30 wykwalifikowanych doradców regionalnych. W trosce o najwyższą jakość Termo Organika bada wytwarzane produkty w swoich 5 nowoczesnych laboratoriach zakładowych.

Termo Organika to laureat wielu branżowych i prestiżowych nagród

Firma założona w Mielcu na przestrzeni wielu lat działalności zdobyła bardzo dużą ilość prestiżowych nagród. Lista osiągnięć jest bardzo długa i znajduje się na niej:

  • Złota statuetka Budowlanej Marki Roku w kategorii „Styropian” w 2019 roku, a także tytuł Budowlanej Marki Roku w 2007, 2008, 2010 i w latach 2014-2018,
  • Srebrna statuetka w kategorii „Kompleksowe Systemy Ociepleń”,
  • Nagroda Orły Polskiego Budownictwa 2008 w kategorii Producenci Materiałów Budowlanych,
  • Certyfikat Europejskiej Gwarancji Najwyższej Jakości.

Styropian Termo Organika - Flagowe produkty 

Ponad 25 lat w branży zaowocowało nie tylko wieloma nagrodami, ale przede wszystkim bogatym katalogiem, w którym znajdują się produkty najlepsze w swojej kategorii, jak np.:

  • najcieplejszy elewacyjny styropian grafitowy TERMONIUM plus fasada o współczynniku lambda 0,031 W/mK,
  • bardzo mocny i ciepły styropian podłogowy TERMONIUM plus parking o wytrzymałości na zginanie ≥ 200 kPa,
  • TERMONIUM PLUS dach podłoga o deklarowanym współczynniku przewodzenia ciepła 0,031 W/mK.

Tak wspaniałe parametry styropianu udało się osiągnąć przez lata pracy udało się osiągnąć w kooperacji z inżynierami firmy BASF, a produkty Termo Organiki są na dużą skalę wykorzystywane do ociepleń budynków energooszczędnych i pasywnych.

Najwyższa jakość doceniona w każdym aspekcie

Ogromne doświadczenie oraz wyróżniająca się dbałość o każdy detal zostało wielokrotnie docenione w branży. W 2006 roku firma uzyskała Rekomendacje Techniczne Instytutu Techniki Budowlanej i posiada je po dziś dzień. Jest to potwierdzenie, że produkty spełniają deklarowane parametry. Warunkiem otrzymania rekomendacji są pozytywne wyniki badań z kontroli przeprowadzanych zarówno w hurtowni, składzie budowlanym czy na placu budowy.

Dodatkowo firma jest członkiem wpływowej organizacji, która zrzesza najważniejsze stowarzyszenia, a także producentów płyt styropianowych ze znacznej większości państw UE – European Manufacturers of Expanded Polystyren (EUMEPS).