Styropian Austrotherm

Austrotherm- styropian dla wymagających

Firma Austrotherm dzięki długoletniej obecności na rynku wypracowała swoją unikalną technologię produkcji styropianu, która sprawia, że produkt trafiający do klienta jest zawsze najwyższej jakości. Ponieważ Austrotherm Sp. z o.o. wchodzi w skład większego koncernu SiH, dysponuje dzięki temu nowoczesnym zapleczem badawczym i technologicznym. Również wysoko rozwinięta polityka kontroli jakości firmy gwarantuje najlepsze cechy finalnego produktu, a także najwyższy możliwy poziom obsługi klienta. Dla tego też styropian Austrothem zbiera najlepsze opinie.

Austrotherm - przede wszystkim jakość

Prawie trzydziestoletnia obecność na polskim rynku Austrotherm Sp. z o.o. umożliwiła firmie zbudowanie uznanej marki, a także stworzenie gamy produktów dostosowanych do wymagań polskiego klienta. Oferta Austrotherm obejmuje przeróżne rodzaje i grubości styropianu (zarówno EPS- polistyren ekspandowany, jak i Austrothem XPS- polistyren ekstrudowany). Mamy do wyboru produkty stworzone specjalnie do określonych zastosowań (ocieplanie elewacji, fundamentów, dachu, podłogi), dzięki czemu możemy zaopatrzyć się w materiały jednej firmy do ocieplenia całego budynku.Firma Austrotherm przykłada dużą wagę do jakości surowców używanych do produkcji swoich wyrobów. Wykonuje je z poszanowaniem energii i dbałością o surowiec, a laboratoria badawcze czuwają nad jakością produktów trafiających do klienta. Warto pamiętać, że to, co każda firma pisze o sobie to jedno, ale o jej rzetelności świadczą przede wszystkim nagrody i wyróżnienia branżowe, a także opinie zadowolonych klientów. W przypadku marki Austrotherm możemy łatwo sprawdzić, że przez okres swojej działalności była ona wielokrotnie wyróżniana. Wymienimy tutaj tylko najważniejsze nagrody, bo jest ich o wiele więcej. Są to między innymi:

Nagroda Super Marka 2021- Jakość, Zaufanie, Renoma,

Diament Miesięcznika Forbes 2021- za osiągnięcia w biznesie i jakość,

Budowlana Marka Roku 2021,

Budowlana Firma Roku 2020- nagroda miesięcznika Builder,

Gazele Biznesu 2020 miesięcznika Puls Biznesu,

… i wiele innych.

Styropian Austrotherm- serce termoizolacji

Styropian Austrotherm fasada jest określany przez firmę jako „serce systemu ETICS”, czyli podstawowy składnik warstwy termoizolacyjnej budynku. Co dokładnie wchodzi w skład tego systemu i dlaczego styropian spełnia w nim tak ważną rolę? Już wyjaśniamy szczegóły.

Do systemu ETICS zaliczamy:

zaprawę klejącą (lub piankę) do przyklejania termoizolacji do ściany,

materiał termoizolacyjny (styropian),łączniki mechaniczne- do przykręcania termoizolacji w celu jej zabezpieczenia,

klej (zaprawa) do zatapiania siatki zbrojącej,

siatka zbrojąca (np. z włókna szklanego),

środek gruntujący pod tynk,

zaprawa tynkarska (tynk akrylowy, silikonowy itp.),

farba elewacyjna dla wykończenia powierzchni elewacji.

Styropian Austrotherm spełnia wśród tych składników rolę najważniejszą, ponieważ po pierwsze zapewnia izolację termiczną budynku, a po drugie stanowi podporę dla pozostałych elementów systemu. Styropian mocujemy do ściany i to jest sedno sprawy, a dalsze składniki (jak np. siatka) kleimy już do styropianu. Jakie z tego wypływają wnioski? Trzeba wybrać styropian o jak najlepszych parametrach izolacyjnych i mechanicznych dla zapewnienia dobrego efektu wykonanych prac. Nawet najlepsza siatka, klej czy tynk nie uratują nam inwestycji, jeśli zastosujemy styropian o słabych parametrach. Jeżeli chcemy na czymś oszczędzać przy wykonywaniu termoizolacji, to na pewno nie na styropianie! Takie pseudo- “oszczędności” wkrótce sprawią, że albo nie odczujemy efektu termicznego izolacji (nie zaoszczędzimy też na kosztach ogrzewania), albo będziemy niedługo musieli ponownie płacić za naprawę elewacji. Takie prace jak termoizolacja budynku powinno się wykonywać “raz a dobrze”. Wybierajmy więc produkty raczej o lekko zawyżonych parametrach w stosunku do dzisiejszych norm, gdyż tylko takie postępowanie gwarantuje nam korzystny efekt inwestycji w długim okresie. Termoizolacji nie wykonujemy bowiem na trzy czy pięć lat, ale na co najmniej dwadzieścia. Kto wie, jakie wtedy będą normy i wymagania w budownictwie?

Jakie produkty Austrotherm oferujemy?

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę renomowanej firmy Austrotherm. Posiadamy w sprzedaży styropiany do różnych zastosowań. Do ocieplania ścian zewnętrznych proponujemy produkty z serii Austrotherm Fasada: styropian biały (od EPS 042 FASSADA, poprzez EPS 040 FASSADA, aż do EPS 038 FASSADA SUPER) oraz styropian grafitowy (od EPS FASSADA THERMA 033, poprzez EPS FASSADA PREMIUM 031, aż do EPS FASSADA PREMIUM REFLEX).Do ocieplania podłóg lub dachów proponujemy produkty Austrotherm: od EPS 80 037 DACH/PODŁOGA, poprzez styropian grafitowy EPS 80 031 DACH/PODŁOGA PREMIUM, popularny Austrotherm EPS 100 aż po najtwardszy produkt EPS 150 035 PARKING. Posiadamy także inne styropiany Austrotherm do zastosowań specjalnych. Czyli na duże obciążenia i stały kontakt z wodą. Polecamy Austrotherm XPS: Austrotherm XPS TOP 30 , Austrotherm XPS TOP 50. Sprawdzi się też wzmocniony styropian na fundamenty Austrothem EXPERT. 

Wszystkie wymienione tutaj produkty mają wspólną cechę- najwyższą jakość Austrotherm, opinie potwierdzoną licznymi wyróżnieniami, a także opiniami wielu zadowolonych klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami produktów Austrotherm dostępnych w naszym sklepie i do ich zakupu.