Bostik - producent

Firma Bostik jest światowym liderem w produkcji klejów. Od swojego powstania w 1889 roku opatentowała ona ponad 9000 technologii. Rozwiązania Bostik są stosowane od produktów dla niemowląt poprzez obuwie aż do lotnictwa. Bostik należy obecnie do koncernu Arkana. Firma dostarcza inteligentne i innowacyjne produkty klientom indywidualnym i przemysłowym. Kleje i uszczelniacze tej marki można spotkać w domu, biurze, fabryce i na budowach całego świata. Zapraszamy do zapoznania się z historią i technologią Bostik!

Bostik- od barwników do globalnego lidera branży klejów

Początki Bostik sięgają 1889 roku, kiedy to w Chelsea (Massachusetts) powstała  firma Boston Blacking Company. Produkowała ona barwniki na potrzeby przemysłu obuwniczego. Poprzez fuzje i ciągły rozwój przedsiębiorstwo szybko się rozrastało. Pod koniec lat 20 XX wieku firma posiadała swoje oddziały w 12 krajach na trzech kontynentach i zatrudniała ponad 1000 pracowników. Jak na tamte czasy była to już naprawdę duża korporacja. Produkty pod marką Bostik pojawiły się na początku lat 40- tych. Po następnych 20 latach cała firma przyjęła nazwę Bostik (lata 60- te).

Na przestrzeni ponad stu lat istnienia firma kilkukrotnie zmieniała swoją strukturę i właściciela. W latach 90 została np. wykupiona przez francuski koncern petrochemiczny Total. Po serii przemian ostatecznie nazwa Bostik SA została utrwalona w 2004 roku. Wizerunek marki odnowiono w 2013 roku (m.in. stworzono nowe logo). Obecny w nim gekon nawiązuje do naukowego podejścia firmy do procesu klejenia. Gekon potrafi "przyklejać się" do podłoża dzięki swoim palcom, dlatego świetnie pasuje jako symbol tej marki.

Z ciekawszych wydarzeń w historii Bostik można wymienić np. wymyślenie wodoodpornej podeszwy butów (1913). Później, w 1975 wprowadzono na rynek pierwszy elastyczny klej do pieluch. Firma opatentowała jeszcze wiele innowacyjnych patentów (ponad 9000). Były to między innymi pierwsze elastyczne kleje hybrydowe (2001) oraz klej "wiecznie żywy". Oznacza to klej do opakowań wielokrotnego użytku. Produkty Bostik nie tylko przyczyniły się więc nie tylko do poprawy komfortu życia ludzi. Firma zawsze stawiała na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska naturalnego.

Najbardziej znane produkty- uszczelniacz montażowy i klej Bostik

W branży budowlanej i wykończeniowej firma Bostik jest znana od wielu lat. Fachowcy cenią jakość produktów tej marki takich jak uszczelniacze montażowe i kleje montażowe Bostik. Są to przeważnie produkty na bazie żywic epoksydowych lub polimerów. Można przy ich pomocy uszczelniać i kleić przeróżne materiały budowlane. Dzięki doskonałej przyczepności i szybkiemu wiązaniu klej montażowy Bostik (np. Mamut Glue) trzyma niezwykle mocno. Siła wiązania osiąga nawet 22 kg/ cm kw. co jest wartością naprawdę imponującą. Klej jest jednoskładnikowy, elastyczny i trzyma w szerokim zakresie temperatur (-40 do 90 stopni Celsjusza). 

Takie produkty jak Bostik uszczelniacz montażowy, klej montażowy czy folia w płynie znajdują wielu nabywców. W naszym sklepie internetowym STYRO24.pl możesz kupić rewelacyjny uniwersalny klej montażowy Mamut Glue. Trzyma on rzeczywiście z siłą mamuta i jest naprawdę bezkonkurencyjny. Należy dodać, że oferujemy go w bardzo korzystnej cenie. Kupując u nas narzędzia i akcesoria lub materiały budowlane, możesz mieć wysyłkę tego kleju za darmo. Spakujemy wszystko w jedną paczkę i za wysyłkę zapłacisz tylko raz. Produkty trafią w krótkim czasie pod Twój adres. Nasz sklep internetowy oferuje wygodne i niedrogie przesyłki narzędzi, akcesoriów i materiałów budowlanych.

Mamut Glue- topowy uniwersalny klej montażowy

Jeżeli zależy Ci na szybkim i mocnym wiązaniu różnych materiałów budowlanych, to proponujemy klej Mamut Glue. Jest to nowoczesny i zaawansowany produkt o wyjątkowych właściwościach. Nadaje się do większości zastosowań budowlanych i wykończeniowych. Możesz nim kleić różne materiały i powierzchnie (od drewna poprzez plastik aż po metal i szkło). Niezwykle duża siła wiązania tego kleju czyni z niego uniwersalne narzędzie do różnych prac. W domu czy na budowie ten klej zawsze się przyda. Montaż bez wiercenia elementów dekoracyjnych czy wykończeniowych to żywioł Mamuta!

Ten elastyczny i łatwy w użyciu klej jest sprzedawany w wygodnych kartuszach o pojemności 300 ml. Można go dozować na powierzchnię przy pomocy zwykłego wyciskacza do silikonu. Wstępne wiązanie następuje już po 5 sekundach, a ostateczną trwałość uzyskuje po 24 godzinach. Dzięki swojej elastyczności ten klej jest odporny na naprężenia mechaniczne łączonych powierzchni. Można powiedzieć, że obecnie Mamut Glue nie ma sobie równych konkurentów na rynku klejów montażowych. Również cena tego produktu w naszym sklepie STYRO24.pl jest naprawdę atrakcyjna.

Główne zalety kleju Bostik Mamut Glue:

  • elastyczność spoiny
  • szybkość łączenia (5-10 sekund)
  • jest uniwersalny (klei wszystkie powierzchnie)
  • duża siła klejenia (22 kg/ cm kw.)
  • nadaje się do wewnątrz i na zewnątrz
  • jest bezpieczny w użytkowaniu
  • odporność na niskie i wysokie temperatury

Wszystkie te zalety sprawiają, że klej Bostik Mamut Glue jest bardzo chętnie wybierany przez wielu użytkowników. Sięgają po niego zarówno profesjonaliści, jak i domowi majsterkowicze. 

Bostik- producent nowoczesnych klejów i uszczelniaczy montażowych

Lista produktów wytwarzanych przez firmę Bostik jest bardzo długa. Oferta stale się powiększa, gdyż marka wprowadza ciągle nowe wyroby. Są to np. izolacje przeciwwilgociowe (folia w płynie), produkty na bazie żywic epoksydowych i inne. Najbardziej zaawansowane kleje jak Mamut Glue są oparte na technologii polimerów (polimer MS). Daje to niespotykane dotąd możliwości łączenia różnych powierzchni. Za pomocą Mamuta można łączyć: metal, kamień, klinkier, korek, drewno, szkło, lustra, glazura, ceramika, beton. To i tak nie wszystkie zastosowania. Dlatego producent deklaruje, że Mamut Glue klei dosłownie wszystko.

Szybki i mocny chwyt początkowy tego kleju (5-10 s) pozwala kleić elementy bez podpierania. Jest to dodatkowym ułatwieniem w pracy. Po dociśnięciu elementów tworzy się niewielka szczelina 2-3 mm zapewniająca dostęp powietrza. Zapewnia to całkowite wyschnięcie kleju w czasie 24 godzin. Trudno znaleźć produkt o takich właściwościach (a tym bardziej w tak niskiej cenie). Na naszej stronie internetowej możesz przeczytać o nim więcej, klikając w szczegółowy opis produktu. Znajdziesz tam także link do karty technicznej. Bostik Mamut Glue spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dla użytkownika. Jest też zgodny z najnowszymi normami w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

Bostik opinie

Bostik jako producent klejów i uszczelniaczy na miarę XXI wieku ciągle wprowadza nowatorskie rozwiązania. Jednym z najnowszych jest klej utwardzany za pomocą światła. Co ciekawe nadaje się on również do materiałów nieprzeźroczystych (np. ceramika). Do kleju dołączona jest specjalna lampka, przy pomocy której ulega on utwardzeniu. Jest to naprawdę supernowoczesna technologia. Bostik nieustannie rozwija nowe pomysły i ciekawe czym jeszcze zaskoczy nas w przyszłości?

Od rozwiązań na bazie żywic epoksydowych poprzez izolacje wodne aż do najnowszych klejów- Bostik zawsze jest w czołówce. Jako jeden z liderów globalnego przemysłu chemicznego wyznacza nowe standardy jakości. Przykładem może być tutaj wspomniany klej Mamut Glue dostępny na naszej stronie internetowej. Znajdziesz u nas także narzędzia i akcesoria niezbędne na każdej budowie. Chociaż specjalizujemy się w termoizolacji, to posiadamy też szeroki wybór innych produktów budowlanych. Narzędzia i akcesoria oferowane w naszym sklepie internetowym pochodzą od najlepszych producentów. Jedną z takich marek jest Bostik.

Nowoczesne kleje i uszczelniacze montażowe na bazie żywic epoksydowych to domena marki Bostik. W ostatnich latach szczególną popularność zyskują kleje polimerowe (np. Mamut Glue). Ten produkt oraz inne niezbędne akcesoria znajdziesz na naszej stronie internetowej w dobrej cenie. Zapraszamy do kontaktu w razie pytań dotyczących klejów Bostik. Postaramy się odpowiedzieć szybko i profesjonalnie. Dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie internetowej. Oferujemy duży wybór materiałów do ociepleń w korzystnych cenach. Zapraszamy do współpracy!