Pianka niskoprężna

Sortowanie:

Wszelkiego rodzaju pianki pistoletowe są stosowane w budownictwie od wielu lat. Preparaty te mają unikalne właściwości, a ich największą zaletą jest wypełnianie pustych miejsc oraz klejenie do siebie różnych powierzchni. Dobrej klasy pianka montażowa powinna być niskoprężna, ale co to właściwie znaczy? Wielu ludzi zastanawia się pianka niskoprężna czy wysokoprężna nie byłaby czasami lepsza. Myśli, że pianka tego typu posiada mały przyrost objętości, ale nie jest to do końca prawdą. Pianka pistoletowa wysokoprężna to po prostu, każda pianka, która nie jest oznaczona jako niskoprężna. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Niskoprężna pianka montażowa- najważniejsze cechy

Dobrej jakości pianki niskoprężne pistoletowe są bardzo przydatne w wielu zastosowaniach budowlanych. Pozwalają na szybką i efektywną pracę np. przy montażu drzwi, okien, parapetów i wielu innych elementów. Są szeroko stosowane w pracach od hydrauliki po stolarkę i właśnie ta uniwersalność zastosowań sprawia, że pianki montażowe niskoprężne są nieodzownym narzędziem każdego budowlańca. Od kilku lat rośnie także popularność różnego rodzaju klejów w piance (w tym także klejów przeznaczonych specjalnie do styropianu). Posiadamy nawet w ofercie pianki pistoletowe do styropianu. Dedykowane do konkretnych rodzajów termoizolacji jak np. Yetico Termo-White (do styropianu białego), Yetico Termo-Grey (do styropianu szarego) czy pianka pistoletowa wodoszczelna Yetico Termo-Aqua (wodoodorny, do styropianu na fundament). Dużym zainteresowaniem wśród klejów do styropianu cieszą się takie innowacyjne produkty jak: Tytan IS 13, SikaBoom -521 FoamFix oraz Lakma Term Porolit PU.

 Jednak najważniejszą cechą, jaką posiada pianka niskoprężna na pistolet do pianki. Jest jej równomierny przyrost. Dzięki temu pianka szczelnie i dokładnie wypełnia pustą przestrzeń i zachowuje odpowiednią gęstość po rozprężeniu i wyschnięciu. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ im większa gęstość piany, tym stabilniejsze i lepsze wypełnienie oraz izolacja termiczna i akustyczna. Najlepsze pianki niskoprężne na pistolet posiadają całkiem dobre współczynniki izolacyjności termicznej, porównywalne do płyt styropianowych. Również wytrzymałość mechaniczna wypełnienia dobrą pianką jest dużo lepsza niż w przypadku pian najtańszych. Z czego to wynika? Otóż tańsze pianki mają tendencję do zbyt gwałtownego przyrostu i tworzenia tzw. “balonów”, które są jednak puste w środku. Nie daje to zamierzonej stabilności montażu w przypadku np. okien i drzwi. Dodatkowo nadmiernie pęczniejąca pianka “wychodzi” ze szczeliny montażowej i brudzi wszystko dookoła, a my musimy to później niestety czyścić. Istnieje także ryzyko, że tania, zbytnio pęczniejąca pianka uszkodzi montowaną framugę drzwi czy okna, jeśli jej odpowiednio nie zabezpieczymy.

Dlatego też warto zawsze wybierać pianki niskoprężne pistoletowej renomowanych i sprawdzonych firm. Ponieważ gwarantują jakość i odpowiednie parametry techniczne. Nie warto zbytnio oszczędzać na piance. Pianki niskoprężna cena idzie w parze z jakością. Może to popsuć efekt końcowy wykonanych prac. Również w przypadku klejów do styropianu w postaci pianek. Działa ta sama zasada. W sklepie STYRO24.pl oferujemy tylko produkty wysokiej jakości, które od lat sprawdzają się w zastosowaniach budowlanych. Znajdziesz tu pianki niskoprężne pistoletowe Soudal czy Tytan. Posiadamy także doświadczenie w sprzedaży stacjonarnej w/w asortymentu, co pozwoliło nam zebrać niezbędne doświadczenie. 

Pianki pistoletowe niskoprężne- zalety

 Pianki niskoprężne posiadają szereg zalet, wymienimy tutaj najważniejsze z nich: 

- równomierny przyrost objętości,

- większa gęstość niż zwykłych pianek,

- szczelne wypełnianie przestrzeni,

- lepsze i dokładniejsze klejenie,

- przewidywalne rozprężanie (nie wychodzą ze szczelin),

- łatwiejsza aplikacja,

- duża uniwersalność zastosowań (od hydrauliki po stolarkę),

- trwałe i solidne wypełnienie (ważne np. przy stolarce),

- dobre uszczelnienie termiczne i akustyczne,

- precyzyjna aplikacja 

 Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że niskoprężna pianka montażowa jest bardzo wygodnym w użyciu rozwiązaniem. Sprawdza się w wielu zastosowaniach budowlanych. 

Pianka niskoprężna czy klej do styropianu w piance 

Kleje do styropianu w postaci pianki to prawdziwa rewolucja w dziedzinie klejenia płyt styropianowych! Jeżeli zależy Ci na szybkiej i efektywnej pracy przy ocieplaniu domu, to klej w postaci pianki będzie doskonałym wyborem. Dlaczego tak jest? Ponieważ produkty, które oferujemy w tej kategorii zapewniają szybki i pewny chwyt początkowy oraz po krótkim czasie dają efekt pełnego przyklejenia płyty. Dzięki innowacyjnej technologii produkty takie jak np. Tytan IS 13, Lakma Term Porolit PU, Arsanit Styrafix B, Arsanit Styrafix G pozwalają na przyklejenie nawet do 20 m2 płyt styropianowych w godzinę. Dodatkowo używając kleju w piance. Oszczędzamy czas i energię potrzebną na rozrabianie kleju (jak w przypadku tradycyjnych zapraw klejowych). Pianoklej jest gotowy do użycia zaraz po otwarciu opakowania, a jego transport także nie sprawia żadnych trudności (możemy przewieźć kilka kartonów pianki nawet w bagażniku małej osobówki).

Niskoprężna pianka montażowa do zadań specjalnych

 W ofercie sklepu STYRO24.pl znajdziesz także pianki montażowe niskoprężne do specjalnych zastosowań. Chodzi tutaj przede wszystkim o sytuacje, kiedy wykonujemy prace w chłodne dni. Zachodzi obawa, że zanim pianka wyschnie temperatura otoczenia spadnie poniżej 5 stopni. Wtedy należy zastosować piankę wielosezonową (np. Mounter Professional Pianka montażowa pistoletowa All Season, Lakma 65L 750ml pistoletowa pianka wielosezonowa). Pozwalają na bezpieczną pracę w temperaturach od -10 stopni Celsjusza (w przypadku Lakma Term). Oprócz wymienionych produktów w kategorii “Pianka niskoprężna” oferujemy także pianki o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych oraz o zwiększonej odporności na ogień- ciężkozapalne (Lakma B1). Posiadamy także bardzo przydatne czyściki do pianek (Mounter Professional czyścik do pianki montażowej, Yetico Czyścik do pian PU). 

Pianka pistoletowa czy na wężyk ?

Stojąc przed wyborem pianka pistoletowa czy na wężyk. Powinniśmy się zastanowić nad obmiarem prac i precyzją ich wykonania. Pianki niskoprężna wężyk cena jest na pewno korzystniejsza od pistoletowej. Do tej drugiej należy dokupić specjalny pistolet do pianki oraz czyścik. Co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak precyzja pianki pistoletowej do styropianu jest o wiele większa. Poza tym sztywną dyszą możemy rozpocząć aplikację głębiej. Łatwiej się wbija. Miękki wężyk pianki tańszej nie jest tak precyzyjny. Po użyciu praktycznie nadaje się tylko do wyrzucenia. Czasami potrzebujemy tylko uzupełnić jakiś otwór. Czy też osadzić jedno okno lub drzwi. Wtedy pianka wężykowa nie będzie generować dodatkowych kosztów.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferowanych produktów, a w razie wątpliwości do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi pracownicy chętnie udzielą fachowej porady w dziedzinie wyboru odpowiedniej pianki montażowej niskoprężnej lub kleju do styropianu w piance.