Pianka niskoprężna

Wszelkiego rodzaju pianki pistoletowe są stosowane w budownictwie od wielu lat. Preparaty te mają unikalne właściwości, a ich największą zaletą jest wypełnianie pustych miejsc oraz klejenie do siebie różnych powierzchni. Dobrej klasy pianka montażowa powinna być niskoprężna, ale co to właściwie znaczy? Wielu ludzi zastanawia się pianka niskoprężna czy wysokoprężna nie byłaby czasami lepsza. Myśli, że pianka tego typu posiada mały przyrost objętości, ale nie jest to do końca prawdą. Pianka pistoletowa wysokoprężna to po prostu, każda pianka, która nie jest oznaczona jako niskoprężna. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

Niskoprężna pianka montażowa- najważniejsze cechy

Dobrej jakości pianki niskoprężne pistoletowe są bardzo przydatne w wielu zastosowaniach budowlanych. Pozwalają na szybką i efektywną pracę np. przy montażu drzwi, okien, parapetów i wielu innych elementów. Są szeroko stosowane w pracach od hydrauliki po stolarkę i właśnie ta uniwersalność zastosowań sprawia, że pianki montażowe niskoprężne są nieodzownym narzędziem każdego budowlańca. Od kilku lat rośnie także popularność różnego rodzaju klejów w piance (w tym także klejów przeznaczonych specjalnie do styropianu). Posiadamy nawet w ofercie pianki pistoletowe do styropianu. Dedykowane do konkretnych rodzajów termoizolacji jak np. Yetico Termo-White (do styropianu białego), Yetico Termo-Grey (do styropianu szarego) czy pianka pistoletowa wodoszczelna Yetico Termo-Aqua (wodoodorny, do styropianu na fundament). Dużym zainteresowaniem wśród klejów do styropianu cieszą się takie innowacyjne produkty jak: Tytan IS 13, SikaBoom -521 FoamFix oraz Lakma Term Porolit PU.

 Jednak najważniejszą cechą, jaką posiada pianka niskoprężna na pistolet. Jest jej równomierny przyrost. Dzięki temu pianka szczelnie i dokładnie wypełnia pustą przestrzeń i zachowuje odpowiednią gęstość po rozprężeniu i wyschnięciu. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ im większa gęstość piany, tym stabilniejsze i lepsze wypełnienie oraz izolacja termiczna i akustyczna. Najlepsze pianki niskoprężne na pistolet posiadają całkiem dobre współczynniki izolacyjności termicznej, porównywalne do płyt styropianowych. Również wytrzymałość mechaniczna wypełnienia dobrą pianką jest dużo lepsza niż w przypadku pian najtańszych. Z czego to wynika? Otóż tańsze pianki mają tendencję do zbyt gwałtownego przyrostu i tworzenia tzw. “balonów”, które są jednak puste w środku. Nie daje to zamierzonej stabilności montażu w przypadku np. okien i drzwi. Dodatkowo nadmiernie pęczniejąca pianka “wychodzi” ze szczeliny montażowej i brudzi wszystko dookoła, a my musimy to później niestety czyścić. Istnieje także ryzyko, że tania, zbytnio pęczniejąca pianka uszkodzi montowaną framugę drzwi czy okna, jeśli jej odpowiednio nie zabezpieczymy.

Dlatego też warto zawsze wybierać pianki niskoprężne pistoletowej renomowanych i sprawdzonych firm. Ponieważ gwarantują jakość i odpowiednie parametry techniczne. Nie warto zbytnio oszczędzać na piance. Pianki niskoprężna cena idzie w parze z jakością. Może to popsuć efekt końcowy wykonanych prac. Również w przypadku klejów do styropianu w postaci pianek. Działa ta sama zasada. W sklepie STYRO24.pl oferujemy tylko produkty wysokiej jakości, które od lat sprawdzają się w zastosowaniach budowlanych. Znajdziesz tu pianki niskoprężne pistoletowe Soudal czy Tytan. Posiadamy także doświadczenie w sprzedaży stacjonarnej w/w asortymentu, co pozwoliło nam zebrać niezbędne doświadczenie. 

Pianki pistoletowe niskoprężne- zalety

» Czytaj więcej
Sortowanie: