Info - Styro24

Pianka izolacyjna PU   -
Opowiastki Wiesia

Pianka izolacyjna PU - "Opowiastki Pana Wiesia o izolacji w budownictwie" cz. 21

Pianka izolacyjna znana jest również pod podobnymi nazwami, takimi jak pianka pistoletowa, pianka montażowa, pianka studzienna, pianka budowlana, pianka izolacyjna, pianka wypełniająca czy pianka ramowa. Stosuje się ją głównie do wypełniania trudno dostępnych pustych przestrzeni, gdzie dzięki swojej naturze pełni rolę późniejszej izolacji termicznej.

A
Odsłony: 41
Cena styropianu w 2024 roku – prognozy i wykresy
Cena styropianu

Cena styropianu w 2024 roku – prognozy i wykresy

Koszty materiałów budowlanych, w tym przede wszystkim najpopularniejszego surowca do ocieplania domów, to gorący temat na początku każdego roku. Ubiegły 2023 był dla inwestorów przełomowy, jednak w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

A
Odsłony: 1879
Najcieplejszy materiał izolacyjny -  aerożel (nanożel)  -
Opowiastki Wiesia

Najcieplejszy materiał izolacyjny - aerożel (nanożel) - "Opowiastki Pana Wiesia o izolacji w budownictwie" cz. 20

Wraz z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi efektywności energetycznej budynków, opracowywane są coraz bardziej wydajne materiały izolacyjne. W tym celu wykorzystywane są między innymi nanotechnologie. Jednym z tak opracowanych materiałów izolacyjnych jest tzw. aerożel, który umożliwia uzyskanie najwyższej izolacji termicznej przy jednoczesnym zachowaniu małej objętości.

A
Odsłony: 355
Świadectwa energetyczne budynków – jakie obowiązki czekają na właścicieli nieruchomości w 2024?
Styropian, technologia, porady

Świadectwa energetyczne budynków – jakie obowiązki czekają na właścicieli nieruchomości w 2024?

Temat charakterystyki energetycznej budynków pojawił się w świadomości właścicieli nieruchomości w 2014 roku, kiedy w życie weszła ustawa regulująca zasady sporządzania tego typu dokumentacji. Od tamtej pory kilkukrotnie dokonano...

A
Odsłony: 8876
Syntetyczne, nieorganiczne, izolacyjne materiały budowlane -
Opowiastki Wiesia

Syntetyczne, nieorganiczne, izolacyjne materiały budowlane - "Opowiastki Pana Wiesia o izolacji w budownictwie" cz. 19

Materiały izolacyjne rozróżnia się najpierw według surowca, który może być pochodzenia organicznego lub nieorganicznego. Kolejna klasyfikacja jest dokonywana według kryteriów "naturalny" (który opisywaliśmy w poprzednich wpisach) lub "syntetyczny". 

A
Odsłony: 106
Klasy energetyczne budynku od 2024 roku
Styropian, technologia, porady

Klasy energetyczne budynku od 2024 roku

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami wielu zmian, które mają na celu zmniejszyć koszty eksploatacji i zapotrzebowanie budynków na energię. W konsekwencji ma to przyczynić się do walki z poważnym problemem, jakim jest zanieczyszczenie...

A
Odsłony: 6890
Jak i kiedy kołkować styropian?
Sonia buduje

Jak i kiedy kołkować styropian?

Podstawowym materiałem do montażu płyty bezpośrednio na zewnętrznej warstwie budynku jest specjalny klej, który umożliwia przymocowanie styropianu do ściany. Dlaczego w takim razie inwestorzy zastanawiają się jak i kiedy kołkować styropian?

A
Odsłony: 2283
Ekologiczna izolacja słomą -
Opowiastki Wiesia

Ekologiczna izolacja słomą - "Opowiastki Pana Wiesia o izolacji w budownictwie" cz. 18

Słoma była używana jako materiał izolacyjny przez wiele stuleci. Jednak dopiero w XIX wieku, wraz z uprzemysłowieniem i rozwojem pras do słomy napędzanych parą, izolacja ze słomy zaczęła być stosowana na szeroką skalę w nowoczesnym budownictwie i renowacji, najpierw w USA, a następnie w innych krajach.

A
Odsłony: 575
Ocieplenie poddasza i stropu – wełną czy styropianem?
Styropian, technologia, porady

Ocieplenie poddasza i stropu – wełną czy styropianem?

Szacuje się, że przez nieprawidłowo ocieplony dach można zanotować nawet 25-procentowe straty energii cieplnej. Z tego powodu proces izolacji termicznej stropu oraz więźby dachowej powinien być dokładnie przemyślany, tak samo jak...

A
Odsłony: 5828
Styropian frezowany czy gładki? Jaki wybrać?
Sonia buduje

Styropian frezowany czy gładki? Jaki wybrać?

Zanim inwestor rozpocznie prace związane z wykonaniem termoizolacji budynku, musi podjąć kilka kluczowych decyzji. Jedną z podstawowych jest wybór materiału, który posłuży do izolacji cieplnej przegród budowalnych. Na rynku dostępnych...

A
Odsłony: 1096
Izolacja z wykorzystaniem konopi -
Opowiastki Wiesia

Izolacja z wykorzystaniem konopi - "Opowiastki Pana Wiesia o izolacji w budownictwie" cz. 17

konopie, izolacja z konopi

Od wieków konopie roczne są wykorzystywane przez człowieka jako materiał budowlany. Wyrastają na wysokość  czterech metrów w ciągu 120 dni, mogą być zbierane dwa razy w roku oraz są łatwe w uprawie. 

A
Odsłony: 915
Budowlane materiały izolacyjne z surowców naturalnych -
Opowiastki Wiesia

Budowlane materiały izolacyjne z surowców naturalnych - "Opowiastki Pana Wiesia o izolacji w budownictwie" cz. 16

W tej części opowiastek o izolacji w budownictwie z surowców naturalnych. Opisujemy izolację włóknem drzewnym i coraz popularniejszą metodą jaką jest izolacja korkiem, która może być wykorzystana w systemie ETICS.

A
Odsłony: 593