Amex Starfix - produkty do styropianu

Amex starfix to producent wysokiej jakości akcesoriów do ociepleń. Są to drobne elementy, ale o dużym znaczeniu dla trwałości elewacji. W asortymencie tej marki znajdują się między innymi kołki do styropianu, talerzyki dociskowe i frezy. Wszystko wykonane z dbałością o szczegóły i z materiałów najlepszej jakości. Firma Amex starfix szybko zdobywa rynek akcesoriów do styropianu. Co jeszcze warto wiedzieć o tej innowacyjnej polskiej marce?

Amex przedsiębiorstwo - początki i historia

Firma Amex powstała jako spółka cywilna w 1994 roku. Początkowo dysponowała jedną maszyną wtryskową i niewielką powierzchnią produkcyjno- magazynową. Jednak rozwój przedsiębiorstwa następował szybko i wkrótce Amex stał się znaną marką na rynku zamocowań budowlanych. Obecnie firma posiada nowoczesny zakład i siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu. Mieści się tam centrala marki, odbywa się produkcja i zapadają najważniejsze decyzje biznesowe. Właścicielami przedsiębiorstwa są bracia Dariusz i Marek Krot.

Od początku swojego istnienia marka Amex Starfix była ukierunkowana na jakość i rozwój swoich produktów. Większość asortymentu stanowią kołki do styropianu różnego rodzaju. Firma produkuje także talerzyki dociskowe do termoizolacji, frezy do styropianu i inne akcesoria. Technika zamocowań Amex charakteryzuje się solidnymi i sprawdzonymi rozwiązaniami. Marka Amex starfix budowała swoją pozycję na rynku przez długie lata. Obecnie wielu wykonawców ma duże zaufanie do tej firmy.

Działania firmy Amex Starfix koncentrują się na wdrażaniu nowych produktów, doskonaleniu obecnych i podnoszeniu jakości usług. Technika zamocowań Amex posiada szereg certyfikatów jakości. Zakładowa kontrola produkcji jest certyfikowana przez Instytut Techniki Budowlanej (ITB). Świadczy to o wysokim poziomie technologii produkcyjnej i przestrzeganiu surowych norm jakościowych. Na technice zamocowań Amex Starfix możesz zawsze polegać. Przedsiębiorstwo dokłada wszelkich starań, aby ich akcesoria do termoizolacji dobrze trzymały przez długie lata. Omówienie konkretnych produktów tej marki znajdziesz w dalszej części tekstu.

Produkty Amex- pomocne w pracy przy ociepleniu

Asortyment firmy z Kędzierzyna-Koźla jest szeroki, dlatego omówimy tutaj tylko najbardziej znane nam produkty. W ofercie naszego sklepu STYRO24.pl znajdują się przede wszystkim rozwiązania do termoizolacji. Znajdziesz u nas kołki do styropianu, kotwy, talerzyki dociskowe TK i wiele innych. Amex produkuje także wiertła i dłuta do różnego rodzaju materiałów spotykanych w budownictwie. Produkowane wyroby są dokładnie badane pod względem wytrzymałości i innych parametrów. Kołki i kotwy tego producenta są dostosowane do różnego rodzaju materiałów budowlanych.

W naszej hurtowni oferujemy kołki do termoizolacji z trzpieniami różnego rodzaju w zależności od zastosowania. Są to kołki do styropianu z trzpieniem metalowym zalanym, niezalanym oraz z tworzywa. Każdy z tych rodzajów kołków ma swoje zalety praktyczne. Przykładowo kołek z trzpieniem metalowym zalanym trzyma bardzo dobrze nawet gruby styropian lub wełnę mineralną. Dzięki zalanej końcówce trzpienia ograniczona jest ucieczka ciepła ze ściany budynku. Jest to rozwiązanie pośrednie między kołkami z trzpieniem metalowym a z poliamidu. Dostępne są różne długości kołków (od 100, poprzez 160, aż do najdłuższych 420 mm).

Kołek do termoizolacji z trzpieniem z poliamidu jest wystarczająco twardy, aby go wbijać. Jednak jego największą zaletą jest prawie zerowe przewodzenie ciepła. Dzięki temu doskonale uzupełnia on termoizolację domu energooszczędnego lub pasywnego. Należy tylko pamiętać, że wytrzymałość tych kołków jest nieco mniejsza niż tych z trzpieniem metalowym. Dlatego kołki z serii LDK GZN nie mogą być stosowane do wełny mineralnej. Jednak większość budynków jest obecnie ocieplanych styropianem i tutaj te kołki sprawdzą się doskonale!

Pozostałe rozwiązania Amex Starfix

Technika zamocowań Amex to jeszcze nie wszystko. W ofercie firmy znajdziesz także frezy, wiertła, a nawet dłuta. Wszystko to jest wykonane z wysokiej jakości materiałów. Produkty marki braci Krot cechuje trwałość i odporność mechaniczna rzadko spotykana u konkurencji. Szczególnie popularne wyroby chińskie nie mają szans w porównaniu z europejską jakością Amex. Warto kupować akcesoria sprawdzonych producentów, bo starczają one na dłużej. Nie warto kupować trzech tańszych wierteł zamiast jednego dobrego. To samo dotyczy frezów i dłut.

W hurtowni STYRO24.pl zapewniamy wszystkie potrzebne elementy do termoizolacji tego producenta. Oprócz kołków z trzpieniem metalowym i plastikowym oferujemy także frezy do styropianu. Są one narzędziem niezbędnym przy wykonywaniu zagłębień pod kołki i kotwy. Dzięki odpowiedniej średnicy frezu talerzyk dociskowy  TK60 idealnie pasuje do zagłębienia i dobrze trzyma styropian. Przy wykonywaniu termoizolacji całego budynku trzeba wykonać bardzo dużo otworów pod kołki/ kotwy. Dlatego też wspomniany frez do styropianu bardzo przyspieszy i ułatwi pracę.

Zaślepki do styropianu- drobny element o dużym znaczeniu

W asortymencie tej marki znanej z zamocowań znajdują się także zaślepki do styropianu. Przykrywa się nimi talerzyki dociskowe i wypełnia zagłębienia w termoizolacji. Zaślepki są wykonane ze styropianu białego lub grafitowego i mają średnicę 65 mm oraz grubość 15 mm. Sprawia to, że idealnie pasują do otworów wykonanych frezem AFS 6515. Prawidłowe wykonanie zagłębień i zabezpieczenie ich zaślepkami ogranicza do minimum straty ciepła.

Produkty firmy Amex Starfix zapewniają trwałość i jakość wykonanego ocieplenia. Ułatwiają przy tym prowadzenie prac. Warto inwestować w sprawdzone narzędzia i mocowania. Tym bardziej że cena wyrobów tej polskiej marki jest w naszym sklepie bardzo konkurencyjna! Kupując kotwy/ kołki z trzpieniem metalowym lub plastikowym możesz być pewny ich jakości. Zapewniamy fachową pomoc przy wyborze akcesoriów do ociepleń. Służymy radą na każdym etapie od zamówienia aż do montażu ocieplenia. Wybierając produkty Amex, zyskujesz trwałość termoizolacji i spokój na długie lata!