Styropian podłogowy

Styropian podłogowy 

Wykonanie izolacji dachu i stropów to zadanie, które można zrealizować na kilka różnych sposobów. Współcześnie ilość materiałów izolacyjnych i rozwiązań konstrukcyjnych, które są w tej dziedzinie używane jest ogromna. Jednocześnie zastosowanie konkretnych materiałów jest oczywiście uzależnione od warunków dla jakich przewidziany jest dany budynek, a także od jego przeznaczenia. Wśród mnogości rozwiązań wciąż niezwykle ważną rolę odgrywa styropian podłogowy – materiał bardzo praktyczny, skuteczny i łatwy w zastosowaniu.

 Styropian podłogowy – efektywna termoizolacja 

Styropian jest materiałem, który charakteryzuje przede wszystkim bardzo duża efektywność termoizolacyjna. Z chemicznego punktu widzenia styropian jest spienionym polistyrenem, czyli rodzajem odpowiednio przetworzonego polimeru. Najbardziej istotna dla właściwości izolacyjnych styropianu jest jego struktura. Pomiędzy włóknami polimerów uwięziona jest ogromna ilość powietrza. Dlatego właśnie materiał ten jest zarówno lekko, jak i dobrze izoluje termicznie. Mikrokomórki w styropianie są całkowicie zamknięte, dlatego materiał ten nie przepuszcza powietrza. Ma to wielkie znaczenie w zastosowaniu go jako materiału do izolacji zewnętrznych budynków, gdyż po prawidłowym ułożeniu styropianu, nie powstają w niej mostki termiczne, czyli słabe punkty izolacji. Styropian do podłóg i dachów (styropian dach podłoga) wydaje się więc tu bardzo praktycznym i skutecznym rozwiązaniem. Oprócz niskiej wagi i dobrych właściwości izolacyjnych jego ogromnymi zaletami są również łatwość zastosowania i dopasowania do przestrzeni o najróżniejszych kształtach. 

Styropian dach podłoga – najlepsi producenci 

W naszym asortymencie można znaleźć produkty pochodzące od uznanych w branży producentów. Wśród nich można wymienić m.in. Arsanit, Genderkę, Izoline Swisspor czy Yetico. Produkowany przez nich styropian dach podłoga wyróżnia się znakomitymi parametrami izolacyjnymi, bezpieczeństwem użytkowania (nie zawiera żadnych szkodliwych substancji i uniemożliwia rozwój grzybów oraz pleśni), łatwością montażu, a także uniwersalnym zastosowaniem. Warto postawić na profesjonalne marki ze względu na korzyści, jakie za sobą niosą. Dobrej jakości styropian może być użytkowany od fundamentów aż po dach każdego obiektu budowlanego. W ten sposób można zapewnić domowi znakomite ocieplenie.

Sortowanie: