Siatka elewacyjna

Siatka podtynkowa do ociepleń jest bardzo ważnym elementem w pracach elewacyjnych. Zbroi zaprawę klejową zwiększając jej wytrzymałość na wszelkiego rodzaju siły, zapobiega pękaniu i rysowaniu powierzchni kleju jak i innych zapraw z którymi jest stosowana.

Systemowa siatka podtynkowa.

Wybierając siatkę do ociepleń warto dobrać ją od tego samego producenta co reszta systemu ociepleń. Stosując kompletny system mamy przedłużoną gwarancję ważne jest jeszcze to, że producenci dołączając ją do systemu selekcjonują dostępny materiał i oferują nam produkt najlepszy w swojej kategorii za rozsądną cenę i z opcją darmowego transportu z resztą systemu.

Siatki do ociepleń różnią się zawartością włókna szklanego. 

W budownictwie od lat już stosuje się materiał z włókna szklanego, głównie ze względu na jego cechy wytrzymałościowe. Jednym z najczęściej stosowanych wyrobów z tego tworzywa jest siatka podtynkowa. Przystosowana jest ona do użycia w budownictwie mieszkaniowym zarówno wewnątrz (np. przy zakładaniu ogrzewania podłogowego), jak i na zewnątrz – gdzie znaczenia nabierają właściwości przeciwkurczliwe i ogólna wytrzymałość materiału. Podstawową różnicą siatek podtynkowych jest zawartość włókna co wpływa na wagę produktu. Oznaczenia 145 g czy 160 g oznacza wagę w gramach na m2. Jakość zastosowanego włókna i materiału do produkcji  jest bardzo ważną cechą. Siatka 145 g od dobrego producenta będzie produktem, który umożliwi nam bezproblemową pracę. Zawsze jednak lepiej jest zakupić odpowiednio siatkę 160 g lub 165 g. Większa zawartość włókna spowoduje mniejszą absorpcję wody przez to siatka będzie sztywniejsza a praca nią przyjemniejsza. Wchodzące w skład siatki włókno szklane zostało już uprzednio zaimpregnowane, dzięki czemu jest ona odporna nawet na bezpośredni kontakt ze środkami alkalicznymi, i wydatnie wzmacnia powierzchnię na której została położona swoją wytrzymałością na rozciąganie. Tym samym można jej używać bez obaw o skład farby czy tynku używanego do wykończenia ścian. Splot siatki jest na tyle mocny, że chroni przed powstaniem widzialnych pęknięć i uszkodzeń będących efektem osadzania się wybudowanej konstrukcji. Oprócz tego siatka zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz rekompensuje wszelkie naprężenia będące efektem nagrzewania się elewacji. Nasza hurtownia w zakresie systemowych siatek podtynkowych oferuje wytrzymałe, sprawdzone produkty od uznanych producentów; z nami zawsze dokonasz słusznego wyboru, z którego będziesz zadowolony przez lata! 

Sortowanie: