Sortowanie:

Styrodur, XPS

Styropian do ocieplenia dachu jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Prawidłowo wykonany system ocieplenia daje trwały, mocny, niepalny i skuteczny na zatrzymanie ciepła dach.

Genderka styropian na dach z papą 

Styropian Genderka wybieramy jeżeli Ilość jaką będziemy potrzebować wyniesie min 30m3, można to łączyć wybierając każdy inny styropian Genderka. 

 Swisspor styropian na dach

Swisspor system dachowy na dachy płaskie  thermoflat możemy stosować na każdy rodzaj podłożą. Nie ważne czy jest to  blacha trapezowa, drewno, stare pokrycie papą czy beton,stosując styropian swisspor eps 100 z papą, lub płyty PIR i odpowiednio dobrane kleje  otrzymamy dach na najwyższym poziomie. 

Coraz częściej na ocieplenie dachu wybieramy styropian grafitowy, który ma niższy współczynnik przenikania ciepłą co jest szczególnie istotne przy cienki warstwach ocieplenia.

Przy grubszych warstwach styropianu powyżej 25 cm, wybierając styropian grafitowy na dach różnica w lambdzie do styropianu białego, nie będzie dla nas odczuwalna.

Styrodur, Xps jest wykonany z tego samego materiału co styropian eps czyli polistyrenu.

Proces przetwarzania jest już inny, styropian - polistyren zostaje spieniony, styrodur, xps - polistyren zostaje ekstrudowany, przez co komórki są twardsze, zawierają mniej powietrza są bardziej zbite. Xps jest dużo mocniejszy, szczelniejszy. Często stosując styrodur, xps nie jest wymagane stosowane dodatkowej warstwy przeciwwilgociowej.

Nazwa styrodur jest zastrzeżona dla xps ( polistyrenu ekstrudowanego) firmy BASF.