Xps styrodur, styropapa. Styropian do ocieplania dachu

Styropian do ocieplenia dachu jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Prawidłowo wykonany system ocieplenia daje trwały, mocny, niepalny i skuteczny na zatrzymanie ciepła dach.

Genderka styropian na dach z papą 

Styropian Genderka wybieramy jeżeli Ilość jaką będziemy potrzebować wyniesie min 30m3, można to łączyć wybierając każdy inny styropian Genderka. 

 Swisspor styropian na dach

Swisspor system dachowy na dachy płaskie  thermoflat możemy stosować na każdy rodzaj podłożą. Nie ważne czy jest to  blacha trapezowa, drewno, stare pokrycie papą czy beton,stosując styropian swisspor eps 100 z papą, lub płyty PIR i odpowiednio dobrane kleje  otrzymamy dach na najwyższym poziomie. 

Coraz częściej na ocieplenie dachu wybieramy styropian grafitowy, który ma niższy współczynnik przenikania ciepłą co jest szczególnie istotne przy cienki warstwach ocieplenia.

Przy grubszych warstwach styropianu powyżej 25 cm, wybierając styropian grafitowy na dach różnica w lambdzie do styropianu białego, nie będzie dla nas odczuwalna.

Styrodur, Xps jest wykonany z tego samego materiału co styropian eps czyli polistyrenu.

Proces przetwarzania jest już inny, styropian - polistyren zostaje spieniony, styrodur, xps - polistyren zostaje ekstrudowany, przez co komórki są twardsze, zawierają mniej powietrza są bardziej zbite. Xps jest dużo mocniejszy, szczelniejszy. Często stosując styrodur, xps nie jest wymagane stosowane dodatkowej warstwy przeciwwilgociowej.

Nazwa styrodur jest zastrzeżona dla xps ( polistyrenu ekstrudowanego) firmy BASF.

Styrodur to popularny element, używany do ocieplania budynków. Materiał ten wybieramy, gdy są potrzebne wysokie właściwości izolacyjne oraz wytrzymałość. Ociepla tak jak wciąż szeroko wykorzystywana wełna mineralna z najlepszym parametrem. Materiał ten posiada zresztą o wiele więcej korzystnych cech, które decydują o jego solidności, trwałości i sprawiają, że warto po niego sięgnąć w czasie budowy. W naszej ofercie zainteresowani znajdą styrodur xps w postaci specjalnych płyt, bardzo wygodnych w użyciu. 

Styrodur – co to takiego? 

 Polistyren ekstrudowany – znany też jako styrodur – to specjalny materiał, składający się ze spienionego polistyrenu. Wykorzystywany jest głównie w budownictwie, do ocieplania przeróżnych powierzchni. Izolacja termiczna to jego główne zadanie, a świetne parametry jest w stanie osiągnąć dzięki szczególnej budowie. Struktura tego materiału jest bardzo ścisła, złożona z niewielkich komórek. Dzięki temu materiał zapewnia dużą wytrzymałość oraz ma bardzo niską nasiąkliwość.

Płyty XPS – do czego się nadają? 

Płyty xps to płyta do ocieplania powierzchni, wykonana właśnie z polistyrenu ekstrudowanego. Wykazuje przede wszystkim odpowiednio niski współczynnik przewodzenia ciepła, który – w zależności od rodzaju konkretnej płyty – wynosi około ok 0,032W/(m2K). Jest to wartość, na jaką należy zwrócić szczególną uwagę, jednak zalety tego materiału są o wiele liczniejsze. Jest bardzo odporny,  więc można nim ocieplać również powierzchnie narażone na oddziaływanie szkodliwych czynników zewnętrznych – jak niskie temperatury. Styrodur wykazuje się dużą odpornością na ściskanie i obciążenie jego wytrzymałość na nacisk to ≥ 300 kPa co daje nam możliwość izolacji miejsc bardzo mocno obciążonych, cechuje się słabą nasiąkliwością co jest szczególnie ważne przy ocieplaniu miejsc narażonych na kontakt z wodą. Do tego posiada właściwości samogasnące. Można go również poddać recyklingowi, a więc jest rozwiązaniem ekologicznym – odpowiednim na współczesne czasy. Wszystko to – wraz z dużą wytrzymałością na działanie czynników mechanicznych – decyduje o jego dość wszechstronnym zastosowaniu. Nadaje się do stosowania na ściany, podłogi, a nawet dachy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą płyt XPS! 

Sortowanie: