Grunty na dach

Sortowanie:

Swisspor Primer – Grunty dla wymagających 

 Swisspor to jedyny producent na polskim rynku, który opracował kompleksowe rozwiązania termo i hydroizolacyjne do np. budowy dachów płaskich. Produkuje zaawansowane technologicznie: styropian, papę i chemię budowlaną. Grunty Swisspor charakteryzują się doskonałą przyczepnością i szerokim wachlarzem zastosowań. Idealnie nadają się do gruntowania powierzchni betonowych, stalowych, ceramicznych i innych powierzchni. W ofercie posiadamy także grunty przeznaczone do zabezpieczania elementów drewnianych oraz powierzchni z PVC. Grunt to dobry wybór materiałów – dlatego wybierz markę Swisspor. 

 Grunty do betonu

 Głównym zadaniem gruntu do betonu jest zwiększenie przyczepności – co jest szczególnie zalecane przy podłożach pylących oraz o wysokim współczynniku chłonności. Grunt do betonu pozwala nie tylko zapewnić lepsze wiązanie kolejnej warstwy (na przykład farby), ale także ujednolicić powłokę oraz ją utwardzić. Grunty do betonu to podstawa pracy przy zadaniach malarskich lub tynkarskich wykonywanych na ścianach betonowych, kartonowo-gipsowych lub powierzchniach pokrytych tynkiem gipsowym. Grunty do betonu idealnie sprawdzają się również jako podkład na podłogi przed rozpoczęciem kładzenia płytek ceramicznych albo klejeniem parkietów. 

Grunt pod papy asfaltowe, kleje bitumiczne i asfaltowe masy izolacyjne

 Zanim zostanie położona odpowiednia warstwa hydroizolacyjna – na przykład papa asfaltowa lub masa bitumiczna – należy zabezpieczyć podłoże. Najlepszym wyborem są grunty szybkoschnące o głęboko penetrujące. Odpowiednia izolacja podłoża (betonowego, cementowo-piaskowego lub innego rodzaju powierzchni mineralnej) to gwarancja trwałości konstrukcji. Oprócz znaczącej redukcji chłonności podłoża, zwiększa się także przyczepność – co przekłada się na szybszą i skuteczniejszą aplikację pokrycia hydroizolacyjnego. Jakie masy bitumiczne rekomendujemy do gruntowania? Emulsje asfaltowe Roztwory asfaltowe Odpowiednio dobrany roztwór bitumu (z organicznymi rozpuszczalnikami) zapewni trwałość na lata. Nakładany na zimno. 

Grunt pod papę termozgrzewalną 

Grunt do papy termozgrzewalnej nie zawiera rozpuszczalników organicznych i świetnie nadaje się pod wszystkie rodzaje termozgrzewalnych pap. Doskonały do wykończania budynków – zapewnia optymalną przyczepność i pozwala na szybkie, prawidłowe mocowanie papy termozgrzewalnej. Grunt pod papę termozgrzewalną można nakładać przy pomocy pędzla, natrysku lub szczotki dekarskiej. Oferujemy produkty o wysokiej wydajności.