Hoch XPS

Materiały wykorzystywane podczas izolacji cieplnej powinny nie tylko spełniać odpowiednie normy, ale przede wszystkim oczekiwania klientów – inwestorów i wykonawców, którzy cenią sobie precyzję wykonania, wysoką jakość materiałów wykorzystywanych w produkcji przy jednocześnie przystępnej cenie finalnego produktu.

HOCH XPS – niemiecka jakość, polska cena

Tym właśnie charakteryzuje się firma HOCH – producent płyt izolacyjnych XPS z polistyrenu ekstrudowanego, która zasłynęła na polskim i zagranicznym rynku produkcją systemów kominowych bazujących na najlepszych wzorcach niemieckiej techniki kominowej. Wieloletnie doświadczenie, a także optymalizacja procesu produkcyjnego umożliwia zaoferowanie klientom najlepszych rozwiązań nie tylko, jeśli chodzi o systemy kominowe, ale również trwałe płyty XPS o świetnych właściwościach. A wszystko to z zachowaniem konkurencyjnej ceny.

Produkcja XPS - Odpowiedź na potrzeby rynku

Płyty XPS produkowane z polistyrenu ekstrudowanego wyróżniają się znacznie lepszymi parametrami od klasycznego styropianu EPS. Zarówno pod względem odporności na wilgoć, wytrzymałości na ściskanie, jak również oporu cieplnego i współczynnika przewodzenia ciepła deklasują podstawową wersję styropianu. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku budowlanego, na którym próżno szukać materiału wykonanego z takim stosunkiem ceny do jakości, firma HOCH przygotowała bogatą ofertę płyt XPS.

Producent posiada w swojej ofercie płyty XPS z polistyrenu ekstrudowanego o wielu wariantach pod względem wytrzymałości oraz grubości:

HOCH XPS 200 dostępne grubości to 2 cm, 3 cm o wytrzymałości 200 kPa

HOCH XPS 300 dostępne w wersji od 4 do 20 cm wytrzymują nacisk minimum 300 kPa,

HOCH XPS 500 oferowane w wariantach 5 cm, 8 cm, 10 cm, 12 cm cechują się jeszcze wyższą wytrzymałością na ściskanie, czyli 500 kPa,

HOCH XPS 700, czyli produkt o najwyższej wytrzymałości dostępny jest w wersji 5 cm, 8 cm i 10 cm.


Świetne parametry produktów HOCH XPS

Płyty XPS to polski produkt, który dzięki swojej zamknięto-komórkowej strukturze cechuje się bardzo niską nasiąkliwością, a także utrzymuje stabilne parametry termoizolacji. Główną zaletą płyt HOCH XPS jest bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła – od 0,032 λD oraz opór cieplny (1,25 RD). W połączeniu z niewielkim ciężarem i różnymi wariantami wykończeń krawędzi, czyni ten produkt bezkonkurencyjny w swojej klasie.

Szerokie zastosowanie produktów HOCH XPS

Dzięki odpowiedniej technologii wykorzystywanej podczas produkcji płyt, a także wysokiej jakości materiałów, produkty HOCH XPS mogą być wykorzystane niemal we wszystkich rodzajach prac związanych z termoizolacją. Płyty XPS będą świetnym wyborem szczególnie podczas izolowania:

  • fundamentów i piwnic,
  • tarasów oraz posadzek,
  • dachów wykonanych w systemie odwróconym,
  • zewnętrznych ścian piwnic,
  • wieńców termicznych, balkonów i podokienników,
  • muru warstwowego.

Wykonawcy z kolei docenią niewielką wagę płyt, a także możliwość wykonania szybkiego i łatwego montażu, co jest szczególnie istotne w trakcie prac termoizolacyjnych. Produkty HOCH XPS są przyjazne dla środowiska, ponieważ można poddać je pełnemu recyklingowi.