Folie i taśmy budowlane

Sortowanie:

Żadna nowoczesna budowa nie może się obejść bez dobrej jakości folii i taśm budowlanych. Są to materiały niezbędne do wykonywania wszelkiego rodzaju izolacji przeciwwilgociowych. Mogą się także przydać do ochrony powierzchni przed pyłem, farbą czy zaprawą. Wszystkie te zastosowania sprawiają, że właściwie każdy budowlaniec korzysta z tych produktów w codziennej pracy. Jakie folie budowlane i taśmy oferujemy w naszej hurtowni? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w tej kategorii produktów! 

Folia budowlana izolacyjna- do wielu zastosowań 

Jeżeli wykonujemy wylewkę na gruncie lub rozkładamy styropian podłogowy, to folia budowlana czarna na pewno się przyda. Pozwala ona odciąć dostęp wilgoci z ziemi do wyższych warstw podłogi. Wielu fachowców praktykuje rozkładanie grubej, solidnej folii np. pod wylewkę z chudego betonu. W ten sposób izolujemy dostęp wody do betonu, co korzystnie wpływa na jego trwałość. Powszechnie wiadomo, że zawilgocony dom jest bardzo niezdrowy dla mieszkańców. Trudno go także odpowiednio ogrzać. Dlatego podstawą wszelkich prac budowlanych jest ograniczanie dostępu wilgoci do budynku. 

I właśnie tutaj przychodzi nam z pomocą folia budowlana izolacyjna. Jest ona dostępna w naszej hurtowni w różnych rozmiarach i grubościach. Posiadamy folie izolacyjne czarne o grubościach 0,2 mm i 0,3 mm (4 x 25 m, 5 x 20, 6 x 33 m) . Oferujemy je w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto zawsze rozważyć zakup folii budowlanej czarnej z atestem Instytutu Techniki Budowlanej. Taki atest gwarantuje stabilność wymiaru oraz odpowiednią wytrzymałość a dzięki temu szczelność folii. Nie ma tutaj żadnych kompromisów jakościowych. Natomiast do mniej wymagających zastosowań (np. zabezpieczenie miejsca prac) można wybrać folię bez atestu. Te podstawowe folie także są dostępne w grubościach 0,2 i 0,3 mm (wymiar 4 x 25 m i inne). 

W sklepie internetowym STYRO24.pl znajdziesz dobrej jakości folie budowlane w różnych rozmiarach i grubościach. Możesz je dopasować do konkretnego rodzaju prac i mieć pewność najniższej ceny. Jeżeli wybierzesz folię budowlaną grubą 0,2 mm czy 0,3 mm 4 x 25 m, na pewno spełni ona swoje zadanie. Posiadamy w swojej ofercie także inne materiały budowlane w atrakcyjnych cenach. Można powiedzieć, że deklasujemy pod tym względem konkurencję. W tej kategorii produktów znajdziesz także folie ochronne, folie na okna, taśmy Blue Dolphin i inne. 

Folia budowlana atestowana- co ją wyróżnia? 

Przeglądając rodzaje folii izolacyjno-budowlanych w naszym sklepie możesz nie być pewny, którą wybrać. Szczególnie wielu inwestorów zastanawia się, czy wystarczy zwykła folia np. 0,3 mm 4 x 25 m, czy jednak wybrać atestowaną. Folia budowlana izolacyjna z atestem wyróżnia się wyższą jakością i mniejszymi wahaniami w stosunku do deklarowanych parametrów. Jest to szczególnie istotne przy wykonywaniu wylewek, kiedy przedarcie folii umożliwiłoby dostęp wilgoci do podłogi. W takich sytuacjach nie powinno się oszczędzać kilku złotych na folii, kiedy może to skutkować nieszczelnością. 

Folie budowlane czarne bez atestu bardziej nadają się do zastosowań zabezpieczających. Możemy nimi przykryć np. podłogę podczas skuwania płytek czy tynku. Ale jeśli chodzi o izolację przeciwwilgociową, to najlepiej sprawdzą się folie atestowane 0,2 i 0,3 mm 4 x 25 m i większe. Warto poznać, jakie są rodzaje folii i membran budowlanych, aby dokonać odpowiedniego wyboru. Każda folia budowlana izolacyjna ma swoje określone zastosowanie i tego należy się trzymać. Folia budowlana atestowana zapewnia przede wszystkim dobrą wytrzymałość mechaniczną i szczelność. A w przypadku ochrony przed wilgocią te cechy są kluczowe. 

Czarna folia budowlana pod wylewkę- jaka będzie najlepsza? 

W naszej ofercie są różne rodzaje folii budowlanych, ale każda wyróżnia się czymś innym. Do zastosowań pod wylewki zwykle polecamy folie budowlane 0,3 mm 4 x 25 m lub większe. Posiadamy w ofercie różne wymiary folii, należy je dobierać pod konkretne prace. Jeżeli wykonujemy np. wylewkę na gruncie, to należy dobrać folię do wielkości pomieszczenia. Zostawiamy także niewielki naddatek przy ścianach, który później można przyciąć. Szczegółowe dane i wymiary znajdziesz w opisach produktów. 

Jeżeli szukasz najlepszej folii pod wylewkę, to warto rozważyć zakup folii atestowanej. Atestu udziela Instytut Techniki Budowlanej i daje on pewność najwyższej jakości. Dzięki temu nie musisz się martwić o przypadkowe przedarcie folii lub utratę jej szczelności. Każda folia z atestem wytrzyma trudne warunki i spełni swoje zadanie na budowie. Folie bez atestu doskonale nadają się do innych prac zabezpieczających albo do mniej wymagających prac. 

Folie malarskie i zabezpieczające

Podczas prac wykończeniowych trudno się obejść bez folii zabezpieczających. Ułatwiają one utrzymanie w czystości miejsca pracy. Dzięki ich zastosowaniu nie tracimy dużo czasu na sprzątanie po wykonaniu robót. W ofercie sklepu STYRO24.pl znajdziesz wybór dobrej jakości folii i plandek zabezpieczających. Posiadamy produkty od tańszych- podstawowych do najwyższej jakości. Niezależnie jaką pracę wykonujesz, znajdziesz u nas odpowiedni produkt dla siebie. Warto zwrócić też uwagę na inne materiały budowlane w naszej ofercie. 

W zależności od rodzaju wykonywanych prac remontowych możesz wybrać folię średnią  lub grubą. Obie mają powierzchnię 4 x 5 = 20 m kw. Szczególnie warto zwrócić uwagę na folię grubą (nazywaną też plandeką). Jest ona wyprodukowana przez firmę Allzweckplane i charakteryzuje się podwyższoną wytrzymałością. Folia gruba  doskonale nadaje się do zabezpieczania podłóg podczas prac remontowych. Można ją także przykryć meble i inne rzeczy narażone na zabrudzenie i uszkodzenie podczas remontu. 

W naszej ofercie posiadamy także wysokiej jakości folie marki Solid. W odróżnieniu od poprzednich są one przeźroczyste, a nie szare. Mieszczą się w podobnym przedziale cenowym i można wybrać najlepszy produkt dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje folia malarska Solid Extra Mocna. Oprócz podwyższonej wytrzymałości jest ona przeźroczysta, co nie powoduje zacienienia, jeżeli np. zasłaniamy nią okna. Podsumowując ofertę marki Solid, można powiedzieć, że ich folie wyróżniają się wysoką jakością i przeźroczystością. 

Inne folie budowlane i folie ochronne 

W tej kategorii produktów znajdziesz także inne rodzaje folii budowlanych niż wymienione powyżej. Są to produkty o szczególnym przeznaczeniu, ale też mieszczą się w kategorii folii budowlanych. Mamy tu na myśli folię samoprzylepną na okno oraz folię do izolacji przeciwwilgociowej fundamentów. Szczególnie folie na okna są bardzo przydatnym rozwiązaniem przy remontach. Pozwalają doskonale zabezpieczyć szyby przed zabrudzeniem. 

Niebieska folia samoprzylepna do zabezpieczania okien jest sprzedawana w wygodnych rolkach. Każda rolka zawiera folię na okna o długości 75 metrów bieżących. Jest to najłatwiejsza metoda zabezpieczania okien podczas prac budowlanych. Folia doskonale przylega do szyb, ale jest także łatwa do zdjęcia i nie zostawia śladów. Jeżeli do tej pory zabezpieczanie okien było kłopotliwe, to taka folia likwiduje problem. Jest przede wszystkim bardzo prosta w użyciu i okna są dzięki niej całkiem czyste. Folia ta występuje również przeźroczysta. Jest niezastąpiona kiedy wykonujemy remont z mieszkającymi w tym czasie domownikami. Przy słabej pogodzie prace mogą się przeciągnąć a nikt nie lubi przebywać długi okres przy pozaklejanych na ciemno oknach.

Jednym z częściej kupowanych folii budowlanych w naszym sklepie jest folia kubełkowa na fundament. Pozwala ona skutecznie odciąć dostęp wody do ściany fundamentowej. Po przyklejeniu termoizolacji na ścianę i zabezpieczeniu jej siatką mocujemy folię kubełkową. Mocowanie polega na wbijaniu lub wkręcaniu plastikowych gwoździ w styropian. Folia dobrze się trzyma i zabezpiecza dom przed wodą. Należy tylko pamiętać, aby wypukłe kubełki były od strony ściany, bo umożliwia to dostęp powietrza. 

Taśmy malarskie i tynkarskie- niezbędne przy remontach 

Kupując folie budowlane i inne materiały budowlane nie można zapominać o taśmach klejących. Pozwalają one mocować i łączyć folie w odpowiednich miejscach. Taśmy dobrej jakości dobrze trzymają, ale też nie pozostawiają śladów. W tym tkwi tajemnica sukcesu: trzeba używać taśm, ale dobrej jakości. Wtedy każde malowanie czy remont pójdzie łatwo. 

Wyróżniającymi się produktami w kategorii taśm malarskich są taśmy Blue Dolphin XL Tape. Posiadają one wszystkie wskazane wyżej cechy (łatwe klejenie i odrywanie bez śladów). Takie taśmy jak Blue Dolphin XL Tape pozwalają uzyskać bardzo estetyczne linie odcięcia kolorów na ścianie. Każdy malarz profesjonalista czy amator wie, że dobra taśma to podstawa. Jeżeli wybierzesz taśmy Blue Dolphin XL Tape to nie martwisz się o podciekanie farby. Twoja praca przebiegnie szybko i komfortowo, bez zbędnych poprawek. Taśmy XL Tape nie tylko mocno trzymają, ale też łatwo się odklejają, nie pozostawiając śladów. Należy tylko pamiętać o odklejeniu taśmy do kilku godzin od malowania, aby farba zbytnio nie wyschła. Ma to szczególne znaczenie przy obecnie stosowanych, mocno kryjących farbach. 

Także taśmy tynkarskie w naszej ofercie wyróżniają się wysoką jakością. Ich stosowanie to właściwie konieczność dla dobrego efektu prac. Służą one do zabezpieczania elewacji podczas wszelkiego rodzaju pracy tynkarskich. Pomagają utrzymać miejsce pracy w czystości i łatwo posprzątać. Taśmy te dobrze trzymają, ale także łatwo się je odrywa w razie potrzeby. Cechą charakterystyczną taśm tynkarskich jest ich dobra przyczepność do chropowatych powierzchni. Są one także odporne na promieniowanie UV. 

Popularną taśmą tynkarską o sprawdzonej jakości jest taśma Uni Grade (pomarańczowa). Jest ona sprzedawana w rolkach po około 45 m. b. Doskonale trzyma się chropowatej ściany wewnątrz i na zewnątrz budynku. Może być stosowana na mur, cegłę, beton i inne materiały budowlane. Łatwe odrywanie tej taśmy bez pozostawiania śladów bardzo ułatwia pracę. Jest to popularna taśma tynkarska, często używana przy pracach elewacyjnych. 

Jeżeli poszukujesz natomiast najwyższej jakości w kategorii taśm tynkarskich, to warto wybrać produkt Blue Dolphin XL Tape. Zastosowanie tej taśmy pomaga w pracach tynkarskich i znacznie je przyspiesza. Jej znakomita siła klejenia nie ma sobie równych. Mimo to taśma łatwo się odrywa, kiedy tego chcemy. Dodatkowo nie pozostawia żadnych śladów i jest odporna na promieniowanie UV. Może być stosowana na wszelkie chropowate powierzchnie spotykane w budownictwie (cegła, beton, mur i inne). Taśma Blue Dolphin XL Tape jest sprzedawana w rolkach 48 mm x 50 m. b. 

Folie budowlane, taśmy Blue Dolphin XL Tape, folia na okna- podsumowanie

System ETICS jest nazywany popularnie metodą lekka mokra i jak sama nazwa wskazuje jest mokro a zarazem brudno oraz łatwo o uszkodzenia. Prawidłowe zabezpieczenie miejsca wykonywania prac, stolarki okiennej i wszystkich innych rzeczy na których stanie nam zależy jest prostą drogą do zadowolenia po wykonaniu inwestycji. Nasza hurtownia styropianu poleca zestaw produktów do zabezpieczenia prac przy elewacji. 

Kupując w naszej hurtowni STYRO24.pl możesz wybierać wśród najlepszych materiałów budowlanych w doskonałych cenach. Posiadamy szeroki wybór folii i membran budowlanych wysokiej jakości. Warto czasem wybrać nieco droższą folię budowlaną z atestem, aby być pewnym jej właściwości izolacyjnych. Do zastosowań zabezpieczających także mamy odpowiednie produkty (marki Solid i Allzweckplane). Do wyboru są folie cieńsze i grubsze w zależności od przeznaczenia. Produktem podnoszącym wygodę pracy jest niebieska folia na okna. Wśród oferowanych przez nas taśm malarskich i tynkarskich przodują taśmy Blue Dolphin XL Tape. Posiadamy w sprzedaży także nieco tańsze produkty Uni Grade, które także spełnią swoją funkcję. Dobrej jakości taśma znacznie ułatwia pracę i poprawia efekt końcowy. Warto o tym wiedzieć i nie koniecznie oszczędzać na zakupie taśm. Oprócz oferowanych przez nas folii i membran także taśmy Blue Dolphin XL Tape są niezbędne na każdej budowie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami produktów w tej kategorii, a także do kontaktu przez telefon lub e-mail. Doradzimy przy zakupach i wyjaśnimy wątpliwości. 

Zapraszamy do współpracy!