Folie, taśmy

System ETICS  jest nazywany popularnie metodą lekka mokra i jak sama nazwa wskazuje jest mokro a zarazem brudno oraz łatwo o uszkodzenia. Prawidłowe zabezpieczenie miejsca wykonywania prac, stolarki okiennej i wszystkich innych rzeczy na których stanie nam zależy jest prostą drogą do zadowolenia po wykonaniu inwestycji. Nasza hurtownia styropianu poleca zestaw produktów do zabezpieczenia prac przy elewacji.

Folia budowlana - najprostszy sposób zabezpieczenia przed wodą

Rozkładając folię na powierzchni wykonujemy izolację poziomą, odcinamy dopływ wody. Tak samo folia nie przepuszcza powietrza. Jest w pełni elastyczna nie pęka a po dociśnięciu ściśle dolega do powierzchni zarazem rozdzielając ją. Jest to ważne przy rozkładaniu foli pod styropian czy też pod panele. Rozdzielając powierzchnie wytwarzamy podłogę pływającą. Jest tania dzięki temu nic tańszego nie znajdziemy do zabezpieczenia m2 powierzchni. Cienka folia jest odbierana z pozostałymi odpadami nie ma problemu z jej recyklingiem.

Taśma klejąca - tylko produkt sprawdzonego producenta.

Klejenie taśmy wbrew pozorom nie jest takie proste. Dobra taśma powinna dobrze się trzymać a podczas ściągania łatwo odchodzić nie zabierając ze sobą i niszcząc podłoża. Taśmy należy dobierać względem przeznaczenia i podłoża na którym pracujemy. Stosując produkty renomowanego producenta mamy pewność, że przyklejając taśmę nie zniszczymy stolarki czy też nie będzie konieczne dodatkowe wyprawianie ściany gipsem. Ważne jest też to, że tylko oryginalne taśmy zewnętrzne są atestowane oraz sprawdzone na promieniowanie UV a ich stosowanie nie przysporzy nam kłopotu takiego jak zwulkanizowana taśma słabej jakości którą trzeba skrobać po mm z stolarki okiennej i drzwiowej.

Sortowanie: