Styropian Yetico

Styropiany od Yetico to produkt, który wpływa na możliwość oszczędności energetycznej i trwałej elewacji budynków. Styropian łączy zalety estetyczne z właściwą izolacją; dzięki temu możliwe jest zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej ścian, co wpływa na komfort korzystania z domu, ogrzewanie w sezonie zimowym i zachowanie właściwości izolacyjnych.
Styropian od Yetico jest nie tylko wysoce estetyczny, ale też spełnia wysokie standardy w zakresie ocieplania różnych partii budynków. Dlatego jest tak istotny, kiedy zależy nam na poprawie termoizolacyjności ścian budynków, które dopiero powstają, jak i tych znacznie starszych.

Dlaczego warto wybrać styropian Yetico?

Wysokiej jakości styropian Yetico już teraz dostępny jest w sklepie internetowym wraz z dostawą gratis. W niektóre regiony kraju jesteśmy w stanie zorganizować dostawę w bardzo krótkim czasie oraz, jeżeli jest taka potrzeba, w ilościach dużo mniejszych niż minimum logistyczne, które wynosi 50 opakowań. W jednej dostawie może przyjechać klej do styropianu w piance oraz siatka elewacyjna 160g produkcji Yetico w okazyjnej cenie i bez dodatkowych kosztów. Styropian przyjeżdża w zbiorczych słupkach co zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza rozładunek.

Styropian Yetico - opinie

 Sam produkt jest wykonany z wysokiej jakości surowca, co zmniejsza w przyszłości wydatki na ogrzewanie i zapewnia zdrową termoizolację budynku. Wpływa też na redukcję kosztów utrzymania budynków i efektywniejszą ochronę ścian, podłóg itp.

Nieprzychylne opinie, jakie można znaleźć na temat Yetico dotyczą sytuacji z 2014r i produktu Aqua eps 120, który nie spełniał normy. Producent natychmiast wycofał produkt, ponieważ grozi mu kara w wysokości 50 mln zł od UOKiK. Sytuacja ta wpłynęła pozytywnie na jakość styropianu sprzedawanego w Polsce. Duzi producenci (Yetico jest jednym z największych) znacząco zaczęli kontrolować jakość sprzedawanych styropianów. 

Yetico jest też często kojarzony z tanim styropianem, który oferuje każdy największy market budowlany. Wybierając najcieplejszy styropian grafitowy na podłogę -Yetico Passive Premium Podłoga EPS 100 031. Styropian do fundamentów, którym możemy zastąpić xps - Yetico Aqua epsp, czy najcieplejszy styropian fasadowy -   Yetico Alfa Passive Fasada 031, otrzymamy sprawdzony styropian premium, którego nie znajdziemy w marketach.

Kupując styropian w wiodącym sklepie internetowym zyskuje się pewność wyboru sprawdzonego sprzedawcy, cieszącego się dobrą opinią klientów.
Styropian Yetico to sprawdzony i przetestowany produkt, którego właściwości potwierdzają liczne badania i opinie klientów, dla których ważny jest komfort i bezpieczeństwo.

Firma Yetico to jeden z największych producentów styropianu w Polsce. Jest ona producentem wysokiej jakości płyt styropianowych do różnych zastosowań (od fundamentów po dach), a jej produkty są dostępne na terenie całego kraju, jak i poza granicami. Yetico S.A. to marka z polskim kapitałem, co ma znaczenie, jeżeli chcesz wspierać nasz krajowy biznes. Warto kupić styropian Yetico w naszej hurtowni, gdyż oferujemy go w dobrych cenach. Produkty Yetico spełniają wymagające normy jakościowe i właśnie dlatego możesz im zaufać!

Yetico - asortyment produktów

Dzięki profesjonalnemu podejściu do tematu termoizolacji firma Yetico zdobyła solidną pozycję na polskim rynku. Oferowane przez nią produkty takie jak: Yetico Alfa Fasada Premium 038, Yetico Alfa Passive Fasada 031, czy Yetico Passive Premium Podłoga EPS 100 031 oferują bardzo korzystne parametry ocieplenia w atrakcyjnych cenach. Warto zwrócić uwagę szczególnie na produkty o niskim współczynniku Lambda (takie jak wymienione powyżej). Co nam to daje? Otóż im niższa ƛ, tym lepsza izolacyjność termiczna styropianu, co przekłada się oczywiście na izolacyjność przegrody.

Warto pamiętać, że styropian grafitowy z serii Yetico Passive (np. Yetico Alfa Passive Fasada 031, Yetico Passive Premium Podłoga EPS 100 031 lub Yetico Aqua Passive EPS-P 100 031) mogą być zastosowane w cieńszej warstwie. Niż powiedzmy Yetico Alfa Fasada 040 lub Yetico Alfa Fasada Premium 038, które jako białe styropiany mają wyższą Lambdę. Wszystko zależy od specyfiki inwestycji: jeżeli są jakieś ograniczenia projektowe lub architektoniczne, to musimy zastosować cieńszy styropian (grafitowy), natomiast przy braku przeciwwskazań śmiało można kłaść grubszy biały.

Produkty Yetico zyskały już ogromną grupę zadowolonych klientów, dla których nie liczy się tak bardzo nazwa producenta, jak parametry jakościowe styropianu. Przy czym firma Yetico oferuje styropiany do wszystkich zastosowań:

- do ocieplania fundamentów seria Yetico Aqua epsp (podwyższona odporność na wodę)- Yetico Aqua EPS-P 100 036, Yetico Aqua EPS-P 150 035, Yetico Aqua EPS-P 200 034;

- styropiany elewacyjne: Yetico Alfa Fasada 040, Yetico Alfa Fasada Premium 038, Yetico Alfa Passive Fasada 031;

- do ocieplania podłóg: Yetico Passive Premium Podłoga EPS 100 031, Yetico Alfa Podłoga EPS 80 038, Yetico Alfa Premium Podłoga EPS 100 036;

- do innych zastosowań (np. izolacja akustyczna, pod ogrzewanie podłogowe): Yetico Acoustic 045, Yetico Twin Standard EPS 100/036 PP;

- styropiany spadkowe (kliny spadkowe) do termoizolacji dachów płaskich.

Oprócz wymienionych produktów budowlanych firma Yetico produkuje również pianę pistoletową oraz kleje do styropianów w piance również dostępne w sklepie STYRO24.pl. Są to takie produkty jak:

- piana pistoletowa Yetico 750 ml,

- Yetico czyścik do pian PU,

- klej do styropianu białego

- Yetico Termo-White 750 ml,

- klej do styropianu szarego- Yetico Termo-Grey 750 ml,

- klej do styropianu wodoodpornego- Yetico Termo-Aqua 750 ml.

Wszystkie produkty dostępne w naszej hurtowni zapewniają wysoką jakość wykonanych prac termoizolacyjnych (pod warunkiem wykonania ich zgodnie z zasadami). 

Oferujemy duży wybór asortymentu tej firmy oraz fachowe doradztwo dla inwestorów i budowlańców.

Yetico - nowoczesna firma

Marka Yetico posiada trzy duże zakłady na terenie naszego kraju (w Olsztynie, Yetico Gorzów Wielkopolski i Galewice) . Rozbudowaną, nowoczesną sieć dystrybucyjną. Zastosowanie najnowszych rozwiązań i technologii produkcji styropianu pozwala . Uzyskiwać najwyższą jakość wytwarzanych wyrobów. Przedsiębiorstwo wytwarza styropiany do wielu zastosowań. Fundamenty - Yetico Aqua, elewacje, dachy, podłogi, parkingi, izolacja akustyczna i pod wodne ogrzewanie podłogowe.

Oferowane płyty styropianowe są dostępne z krawędziami prostymi lub frezowanymi (dla łatwiejszej redukcji mostków termicznych). Styropian frezowany jest szczególnie polecany do takich zastosowań, gdzie kładziemy cieńszą warstwę termoizolacji (np. 10-15 cm), czyli przy styropianie grafitowym, ale nie tylko. Frezowane krawędzie zawsze dają łatwiejszy efekt ocieplenia niż gładkie, dlatego warto zwrócić uwagę, że większość produktów Yetico jest dostępnych w wersji z frezowanymi krawędziami.

Yetico oferuje styropiany do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym. Przemysłowym i użyteczności publicznej. Również przy budowaniu domów pasywnych i energooszczędnych produkty Yetico Passive mają opinie dobre i sprawdzą się doskonale (Yetico Alfa Passive Fasada 031, Yetico Gamma Passive Fasada 033, Yetico Beta Passive Fasada 032).Atesty i certyfikaty otrzymane przez firmę Yetico przez cały okres działalności potwierdzają jakość i konkurencyjność jej produktów. Dodatkową rekomendację może stanowić fakt, że Yetico jest obecne ze swoimi produktami na bardzo wymagającym rynku niemieckim od ponad dziesięciu lat. Firma produkuje też kształtki i opakowania styropianowe znajdujące zastosowanie w branżach: RTV, motoryzacyjnej i meblarskiej.

Styropian Yetico opinie, certyfikaty i normy ISO

Fabryki Yetico działają w oparciu o rygorystyczne standardy jakościowe i technologiczne. Umożliwia to standaryzację wszystkich wyrobów i powtarzalność parametrów (np. szerokość, długość płyt styropianowych). Produkty są wytwarzane zgodnie z obowiązującymi normami i są dokładnie przebadane w celu dopuszczenia do sprzedaży. Każdy produkt Yetico posiada ważny certyfikat CE (europejski certyfikat bezpieczeństwa produktu). Dający pewność, że rozwiązania tej firmy są całkowicie bezpieczne w użyciu.

Do produkcji styropianu Yetico używa tylko surowców renomowanych i sprawdzonych firm. Yetico S.A. wdrożyło w swoich fabrykach normy ISO dla zagwarantowania najwyższej jakości swoich wyrobów. Jest to w szczególności Zintegrowany System Zarządzania Jakością, w którego skład wchodzą normy:

- PN-EN ISO 9001 (norma określająca wymagania, jakie powinien spełnić system zarządzania jakością w firmie),

- PN-EN ISO 14001 (określa wymagania, które powinien spełnić system zarządzania środowiskiem),

- PN-N-45001 (określa wymagania, jakie powinien spełniać system zarządzania BHP).

Styropian Yetico- zalety i korzyści

Wśród najważniejszych zalet płyt elewacyjnych produkcji Yetico należy wymienić:

- szeroki wybór (od λ≤0,044 do λ≤0,031 [W/(m·K)])płyty grafitowe do budownictwa energooszczędnego i pasywnego

- płyty frezowane i proste- dla różnych zastosowań

Zalety płyt do izolacji fundamentów styropian Yetico Aqua:

- bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła

- niska nasiąkliwość

- wysoka wytrzymałość na obciążenia

- idealna powtarzalność (produkcja automatowa)

Zalety płyt styropianowych do izolacji akustycznej

- znakomita izolacja akustyczna dźwięków powietrznych i uderzeniowych

- zapobiega tworzeniu się mostków akustycznych

- łatwa do montażu i docinania

- dostępna w różnych grubościach

- zmniejszenie poziomu uderzeniowego do 32 dB

Zalety płyt Yetico do podłóg na gruncie:

- bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła (np Lambda 031 styropian Yetico eps 100 passive )

- niska nasiąkliwość

- wysoka wytrzymałość na obciążenia (nawet do 6 t/m2)

- szeroki wybór (płyty standardowe, grafitowe, o obniżonej chłonności wody)

Zalety stosowania płyt od ogrzewania podłogowego

- integracja płyty i folii (nie występuje konieczność zakupu obu komponentów)

- duża powierzchnia krycia 2000x1000 [mm]

- folia z zakładami

- szybki montaż

Zalety płyt do systemu ocieplania dachów płaskich Yetico

- dobre właściwości termoizolacyjne

- duża wytrzymałość na nacisk

- poręczne wymiary płyt

- szybki i nieskomplikowany montaż

- stabilność i odporność na odkształcenia

- mały ciężar

Zalety płyt do izolacji dachów zielonych i żwirowych

- ochrona hydroizolacji przed działaniem promieni UV

- prace mogą być prowadzone w różnych warunkach pogodowych

- łatwość zlokalizowania błędów wykonawczych

- kolejne warstwy można układać niezależnie od warunków atmosferycznych, co skraca termin ukończenia prac ponieważ płyty izolacyjne są zwykle układane „na sucho” (bez użycia kleju). Można je łatwo wymieniać lub wykorzystać ponownie na innym dachu w przypadku remontu czy rozbiórki budynku

Yetico- podsumowanie

Firma Yetico oferuje szeroki asortyment produktów styropianowych przeznaczonych do różnych zastosowań. Podstawowymi cechami wyrobów Yetico są: jakość, innowacyjność i konkurencyjność na rynku. Wykonanie termoizolacji za pomocą płyt styropianowych i innych materiałów tego producenta. Sprawi, że inwestycja szybko się zwróci z powodu oszczędności na kosztach ogrzewania. Natomiast trwałość i estetykę elewacji zapewniają wysokie parametry wytrzymałościowe styropianów Yetico. Szereg produktów w tym Yetico Aqua 15 cm posiadamy w ciągłej sprzedaży "od ręki" Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem tej firmy dostępnym w naszej hurtowni STYRO24.pl.

Nasza hurtownia styropianu oferuje dostępne standardowo grubości, styropian Yetico 1 cm | 2 cm | 3 cm | 4 cm | 5 cm | 6 cm | 7 cm | 8 cm | 9 cm | 10 cm | 11 cm | 12 cm | 13 cm | 14 cm | 15 cm | 16 cm | 17 cm | 18 cm | 19 cm | 20 cm | 21 cm | 22 cm | 23 cm | 24 cm | 25 cm | 26 cm | 27 cm | 28 cm | 29 cm | 30 cm