Styropian grafitowy Austrotherm EPS FASADA PREMIUM 031

Ocena produktu:

Styropian Austrotherm Premium 031 - Najwyższej jakości styropian grafitowy. Najlepszy z dostępnych od Austrothermu styropianów grafitowych przeznaczonych na elewacje. Wysokie parametry sprawiają, że płyty skutecznie utrzymują ciepło wewnątrz budynku.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 100 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 115 [kPa]
Minimalna waga wyrobu: 13,5 kg/m3

Cena: 87.08zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 16.28zł
Cena za m3 ~ 290.27zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Jest to najwyższej jakości styropian elewacyjny od Austrotherm. Marka i nazwa mówią same za siebie- to naprawdę klasa premium wśród ociepleń. Duża gęstość, twardość i waga powyżej 13,5 kg/m3- to najważniejsze cechy Austrotherm Fasada Premium. No i oczywiście jeden z najlepszych dostępnych na rynku parametrów Lambda (0,031 W/mK). Wszystkie te zalety sprawiają, że ten grafitowy styropian elewacyjny od Austrotherm wyróżnia się na tle konkurencji. Poznaj więcej szczegółów tego produktu!

Styropian grafitowy Austrotherm EPS Fasada Premium 031- najlepszy styropian grafitowy - opis produktu

Najlepsza jakość dla najbardziej wymagających klientów- to styropian grafitowy Austrotherm EPS 031. Jest to inwestycja, która na pewno zaprocentuje w dłuższym okresie. Już sama waga pojedynczej płyty styropianowej przekonuje, że mamy tutaj do czynienia z produktem wyjątkowym. Dbałość o każdy szczegół i najlepsze surowce do produkcji styropianu- takie zasady stosuje firma Austrotherm. Nie bez powodu ten producent był wielokrotnie nagrodzony za jakość swoich wyrobów (m.in. Top Marka, Super Marka, Laur Konsumenta, Diament Forbesa). Zobacz nasz test na Youtube styropianu EPS Fasada Premium!
Austrotherm EPS 031 Fasada Premium- szczegóły produktu

Parametry techniczne styropianu grafitowego EPS 031 Fasada Premium tylko potwierdzają jego klasę. Najlepszy współczynnik przewodzenia ciepła i bardzo dobre właściwości mechaniczne- to cechy, za które warto zapłacić. Istnieją styropiany o jeszcze niższym parametrze λ (Styropmin Passive PRO 30), ale to naprawdę wyjątki. W kategorii styropian elewacyjny 031 trudno znaleźć coś lepszego niż ten produkt. Styropian ten ma zadeklarowaną minimalną wagę (13,5 kg/m3) oraz wytrzymałość na zginianie min 115 kPa, chociaż na testach wytrzymuje dużo więcej. Oznacza to spory ciężar i gęstość pojedynczej płyty. 

Styropian fasadowy klasy premium- cena i zastosowanie

Ten wysokiej jakości styropian fasadowy jest wart swojej ceny. To jeden z droższych produktów w kategorii styropian elewacyjny 031, ale być może też najlepszy. Może śmiało konkurować ze styropianami Swisspor i Styropmin klasy premium. Dlatego, jeżeli zależy Ci na jakości i niezawodności ocieplenia, weź pod uwagę styropian Austrotherm EPS Fasada. Sprawdzi się on doskonale jako izolacja termiczna ścian zewnętrznych w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Płyty z polistyrenu ekspandowanego z dodatkiem grafitu mają najlepsze parametry cieplne. Styropian grafitowy elewacyjny Austrotherm Premium EPS 031 potwierdza tę regułę.

Podstawowym zastosowaniem tego styropianu jest ocieplanie ścian zewnętrznych (np. w systemach ETICS). Jednak ze względu na swoje znakomite parametry cieplne może być też użyty do:

  • ocieplania stropów od spodu i dachów krokwiowych
  • izolacji cieplnej podłóg na legarach
  • ocieplania wnęk okiennych, drzwiowych, balkonowych
  • termoizolacji ścianek działowych (wewnętrznych)

Wszędzie, gdzie nie jest wymagana duża odporność na nacisk ten styropian znajdzie zastosowanie. Trzeba tylko pamiętać zabezpieczeniu płyt przed promieniami słonecznymi. Temperatura powyżej 85 stopni Celsjusza może nieodwracalnie uszkodzić materiał.

Pamiętaj o tym, że jeżeli przyklejanie płyt będzie wykonywane niestarannie i niefachowo to nawet zastosowanie najlepszego styropianu nie przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie.

Styropian Austrotherm możesz zamówić online z opcją darmowej dostawy. Również z produktami do ociepleń np. siatka podtynkowa , piana pistoletowa niskoprężnałącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

 

 

 

p>
Miłosz
Dla mnie super!!! Szybka realizacja dużym pulsem
Edek
Firma znana i dobra a ta seria jest super godny polecenia dobry styropian.
Paweł
Najlepszy steropian na jakim pracowałem. Płyty proste jak struna po naciągnięci siatki i kleju bez żadnego docierania płyt nie zobaczymy żadnego łączenia.
Natan
Konkret styropian, polecam.
Tomek
Anonimowy
Sprawdzony! tamtym roku ocieplaliśmy dom rodziców w tym roku działamy już na swoim. Bardzo dobrze się kładzie i po roku mogę stwierdzić że spełnia nasze oczekiwania.
Anonimowy
Porządny styropian. Warty ceny. Na podłogę też brałem Austrotherm.
Adam
Super styropian. Proste płyty. Dostawa z fabryki
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię