Styropian elewacyjny

Elewacja budynku, jej zewnętrzne ściany – część, na którą zwraca się szczególną uwagę, powinna być możliwie jak najbardziej estetyczna. Styropian pozwoli w prosty i tani sposób wykonać ją  tak żeby była wizytówką każdego miejsca.  Styropian elewacyjny pozwala jej pełnić jeszcze kolejną, bardzo ważną funkcję – chronić przed przenikaniem chłodu do środka budynku. Odpowiednie ocieplanie elewacji - materiałami solidnymi i od dobrych producentów - jest więc niezwykle ważne!

Styropian na elewację. 

Najpopularniejszy jest styropian elewacyjny EPS, czyli specjalna płyta z polistyrenu ekspandowanego o świetnych właściwościach i różnych, dostępnych grubościach, ale o jednej wadzie – podatności na uszkodzenia mechaniczne. Mimo wszystko to najbardziej rozpowszechniony materiał, który można nabyć w różnych wersjach kolorystycznych ze względu na dodatki użyte przy produkcji, czyli białych płyt, które zapewne każdy choć raz gdzieś widział, a także w odmianie niebieskiej, różowej i grafitowej. Wersja niebieska i różowa to styropian o obniżonej chłonności wody, a grafitowa to odmiana styropianu EPS z dodatkiem grafitu. Jest on dodawany do granulek polistyrenu ekspandowanego w procesie produkcji płyt. Co powoduje znaczący wzrost izolacyjności styropianu.

Styropian fasadowy.

Płyty styropianu z tego samego rodzaju z wyglądu są takie same. Proces wytwarzania - spieniania styropianu przebiega również podobnie. Główną różnicą jest ilość zastosowanego surowca ze względu na przeznaczenie. Po zamocowaniu do ściany na styropian nie będzie oddziaływania mocnego nacisku w związku z tym styropian elewacyjny nie jest badany na oddziaływanie naprężenia ściskającego, wyjątkiem jest styropian fasadowy eps 70 lub styropian elewacyjny eps 80 niektórych producentów.  Ważnym parametrem dla nas jest Lambda czyli współczynnik przenikania ciepła oraz w niektórych przypadkach takich jak wykańczanie elewacji płytką wskaźnik TR który określa wytrzymałość płyty na rozciąganie. Czym lepsze parametry izolacji tym lepsza waga styropianu oraz większa cena. Przełoży się to na komfort i czas użytkowania, nasza elewacja niestety powoli się utlenia lepszy styropian przedłuża ten proces. 

Styropian elewacyjny- jakie produkty oferujemy?

» Czytaj więcej
Sortowanie: