​ Tynki, farby i grunty elewacyjne – piękna elewacja w praktyce

Jak połączyć estetykę z trwałością elewacji? Sprawdź nasze rozwiązania 

 Elewacją określamy każdy element, który znajduje się na zewnątrz budynku – włącznie z licem. Elewację można wykonać z różnych materiałów, dopasowując stylistykę do właściwości ochronnych poszczególnych produktów. Dzięki temu możemy jednocześnie zadbać o pożądaną estetykę, zgodną z naszym własnym gustem oraz o zapewnienie wysokiego poziomu ochrony warstwom położonym pod samą elewacją. To bardzo istotne – bezpieczeństwo ścian nie tylko zapobiega uszkodzeniom trwałym ale także chroni zdrowie i życie mieszkańców budynku. ​ 

Jeżeli chcemy, żeby elewacja budynku wyglądała estetycznie przez wiele lat, należy wykonać ją profesjonalnie. Pomocne w tym są nie tylko fachowa wiedza i umiejętności, ale także dobrej jakości materiały. W sklepie STYRO24.pl oferujemy szeroki wybór produktów wykończeniowych do elewacji. Są to tynki, grunty i farby elewacyjne renomowanych firm (Lakma Term, Arsanit). Należy bowiem pamiętać, że samo wykonanie ocieplenia to dopiero część pracy. Należy jeszcze położyć wierzchnią warstwę wykończeniową.

Im lepsze rozwiązania zastosujemy, tym nasza elewacja będzie bardziej trwała i piękna. Nie warto w tym miejscu zbytnio oszczędzać na materiałach, bo później można tego żałować. Na elewację działają nieprzerwanie czynniki atmosferyczne takie jak woda, różnice temperatur i promieniowanie UV. Oprócz tego zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu również pozostawiają ślad na ścianach. Dlatego też opłaca się zainwestować w solidne i sprawdzone produkty tynkarskie i malarskie. Dzięki temu nie będziemy musieli szybko myśleć o odnawianiu warstwy wykończeniowej.

Jakie materiały wybrać do wykonania elewacji? - Tynki, farby i grunty elewacyjne

» Czytaj więcej

Sortowanie: