Styropian na dach

Sortowanie:

Znając podstawowe prawa fizyki wiemy, że ciepłe powietrze przemieszcza się zawsze do góry, natomiast zimne pozostaje niżej. Z tego powodu duża część ciepła z budynku ucieka przez powierzchnię sklepienia i połaci dachowej. Dzieje się tak, jeżeli nie zapewnimy odpowiedniej izolacji termicznej dachu. Do tego celu nadaje się doskonale styropian na dachy, który oferujemy w hurtowni STYRO24.pl. Posiadamy szeroką ofertę (kliny spadkowe, styropian na dach z papą, kleje dekarskie), która obejmuje profesjonalne i sprawdzone produkty.

Jak skutecznie ocieplić dach styropianem?

W ostatnim czasie następuje gwałtowny rozwój branży ociepleń. Jest to związane równie z oszczędnością energii grzewczej. Jak również z ogólnym trendem ekologicznym w budownictwie. Przy czym bardzo popularne jest ocieplanie elewacji (np. styropianem elewacyjnym), a nieco zapomina się o odpowiedniej termoizolacji połaci dachowych, przez które “ucieka” bardzo duża ilość ciepła z budynku. Postaramy się udzielić tutaj niezbędnych wskazówek dotyczących wyboru takich materiałów jak styropian do dachu czy styropapa.

Posiadamy w ofercie doskonałe produkty takich firm jak: Genderka, Swisspor, które zapewnią skuteczność i trwałość termoizolacji na długie lata. Na przykład styropapy z serii Swisspor BIKUTOP posiadają nawet 26 lat gwarancji! W naszej hurtowni znajdziesz styropian na dach płaski ze spadkiem, czyli tak zwane kliny spadkowe ze styropianu. Wykończone papą podkładową lub bez papy. Inne produkty możesz zastosować budując nowy dach, a inne do renowacji starych dachów. Szczególnie przy renowacji starych pokryć warto zastosować oferowane przez nas styropapy. 

Styropapa- Jakie daje korzyści z zastosowania ?

Jeżeli połać dachu nie jest użytkowa (a przeważnie tak jest), to zastosowanie styropapy będzie miało same zalety:

- bardzo dobra izolacja termiczna dachu (ochrona przed stratami ciepła),

- komfort termiczny na poddaszu w upalne dni (izolacja nie pozwoli dachowi mocno się nagrzewać),

- brak konieczności odnawiania starego pokrycia (nie trzeba np. malować starej blachy trapezowej, tylko ją przykryć),

- szybki i łatwy montaż przy użyciu np. produktów serii BITERM STICK,

- duża trwałość nowego pokrycia (np. Swisspor udziela nawet 26 lat gwarancji,

- w zależności od produktu)możliwość kształtowania połaci dachowej dzięki zastosowaniu klinów spadkowych,

- brak obciążania konstrukcji dachu- nasze styropapy i styropiany są bardzo lekkie,

- korzystny wpływ na środowisko naturalne- zużywasz mniej paliwa do ogrzania domu, a przy tym produkcja naszych materiałów odbywa się według standardów ekologicznych,

- duże oszczędności na kosztach ogrzewania domu, gdyż najwięcej ciepła ucieka przez dach,

- znaczna poprawa komfortu termicznego w budynku,

- trwałe zabezpieczenie dachu przed wilgocią i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi za jednym razem wykonujesz ocieplenie dachu i jego hydroizolację (zabezpieczenie przed wilgocią).

Wszystkie wymienione tutaj korzyści sprawiają, że styropapa jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku renowacji starych pokryć dachowych. Gdzie zastosowanie styropian na dach 10 cm czy 15 cm zatrzyma już skutecznie ciepło. Także sprawdzi się jako izolacja nowego dachu. Przy czym w tym przypadku zalecana warstwa to min 20-25 cm. Wystarczy przy montażu zastosować odpowiednie kleje dekarskie (które również znajdziesz w naszej ofercie). Daje nam to dziesiątki lat trwałości dachu i jego izolacji termicznej i przeciwwilgociowej.

Styropian dachowy cena

Przeglądając oferty na styropian na dach płaski ceny znajdziesz bardzo różne. Jednak istotne jest, aby niepotrzebnie nie przepłacać za materiał. Dobre kliny spadkowe nie muszą być bardzo drogie. W naszej hurtowni znajdziesz ceny niższe niż w sklepach, ponieważ my sprzedajemy większe ilości i to na cały kraj. Dzięki temu możemy zaoferować Ci kliny spadkowe na dach w możliwie najkorzystniejszej cenie. Oferujemy przy tym także bardzo opłacalne warunki transportu. Dowieziemy styropian w każde miejsce w Polsce, a przy określonej ilości transport będzie zupełnie darmowy!

Nie boimy się konkurencji w dziedzinie ociepleń, gdyż posiadamy w ofercie najlepsze materiały sprawdzonych producentów w bardzo konkurencyjnych cenach. Marki produkujące styropian dach. takie jak: Swisspor i Genderka są liderami na rynku europejskim i polskim. Można poczytać opinie o ich produktach w Internecie i przekonać się, że warto zainwestować w ich nowatorskie rozwiązania. Przede wszystkim kliny spadkowe ze styropianu na dach z papą tych firm charakteryzują się wysoką izolacyjnością np. Styropapa grafitowa Swisspor BITERM LAMBDA 100 030 dach podłoga, Styropapa Swisspor BITERM EPS 100 036 dach podłoga oraz Genderka Styrpapa 100- do ocieplenia płaskiego dachu.

Swisspor Bikutop system- na co można stosować ?

Swisspor BIKUTOP System możemy zastosować do ocieplenia dachów o następujących rodzajach pokrycia:

- podłoże drewniane (np. płyta OSB i tym podobne),

- podłoże betonowe (tzw. stropodachy i inne),

- pokrycie dachu z blachy trapezowej (często spotykane w Polsce),

- stare pokrycie dachu (np. stara papa asfaltowa).

W zależności od konkretnej sytuacji (zastosowania) producent proponuje różne rodzaje termoizolacji (różniące się przede wszystkim grubością warstwy bitumicznej). Są to systemy takie jak:

- układ jednowarstwowy 1w BIKUTOP 7,5;

- układ remontowy BIKUTOP 7,5;

- układ dwuwarstwowy 2w BIKUTOP 9,2;

- dach balastowy BIKUTOP 9,0;

- dach zielony BIKUTOP 8,0.

Podane wyżej liczby oznaczają grubość bitumu w milimetrach i są to naprawdę duże grubości, oznaczające szczelną i trwałą hydroizolację. Mimo różnych zastosowań, wszystkie wymienione systemy spełniają aktualne. Rygorystyczne wymagania dotyczące współczynnika przenikania ciepła U dla połaci dachowych. Według norm, które wprowadzono z dniem 1 stycznia 2021 r. wymagania są następujące:

- dla pomieszczeń mieszkalnych (przeznaczonych na stały pobyt ludzi) współczynnik Umax powinien być mniejszy lub równy 0,15 W/(mK)

- dla pomieszczeń nieprzeznaczonych na stały pobyt ludzi (korytarze, klatki schodowe) współczynnik Umax powinien być mniejszy lub równy 0,30 W/(mK)

- dla innych pomieszczeń (np. garaże, budynki gospodarcze) współczynnik Umax powinien być mniejszy lub równy 0,70 W/(mK)

Przy takich założeniach produkty z serii BIKUTOP doskonale spełniają normy termoizolacyjności przegród. Styropian na dachy powinien przede wszystkim zapewniać dobrą izolację, a także wytrzymałość. Rolę hydroizolacji przejmuje tutaj papa, która chroni styropian do dachu i jednocześnie blokuje dostęp wilgoci do niższych warstw pokrycia dachowego.

Jaki styropian na dach wybrać?

Wybierając kliny spadkowe należy kierować się cechami takimi jak: 

- izolacyjność termiczna (parametr Lambda),

- wytrzymałość na naprężenia mechaniczne,

- a w końcu także cena. 

Wszystkie te czynniki trzeba wziąć pod uwagę, chociaż chyba najważniejsze są dwa pierwsze. Izolacyjność termiczna przy ociepleniach to podstawa. Po co byłoby kleić styropian, gdyby nie zatrzymywał on ciepła w domu? Dlatego też musimy tak wyliczyć izolacyjność przegrody (najlepiej korzystając z naszego kalkulatora), aby uzyskać współczynnik przenikania ciepła U przewidziany dla danego rodzaju pomieszczenia. Przypomnijmy, że dla pomieszczeń mieszkalnych maksymalna wartość U wynosi 0,15 W/mK. Dlatego też trzeba tak dobrać grubość styropianu, aby uzyskać odpowiednie parametry przegrody. Nie musi to być zaraz styropian grafitowy na dach, czasem wystarczy biały, tylko grubsza warstwa.

Wytrzymałość mechaniczna ma przy styropianie dachowym również duże znaczenie. Mimo że dach przeważnie nie jest powierzchnią użytkową czasem jednak zachodzi potrzeba przejścia po połaci (np. dla niezbędnych napraw, inspekcji, czy kontroli kominiarskiej). Także działanie wiatru i innych czynników atmosferycznych (mróz, zalegający śnieg) wystawiają na próbę nasz dach. Dlatego należy wybierać styropian do dachu sprawdzonych firm (np. Genderka, Swisspor), posiadający odpowiednią wytrzymałość na ściskanie i rozrywanie.

Oferowane przez nas styropiany i kliny spadkowe ze styropianu posiadają wytrzymałość na poziomie najczęściej EPS 100, co oznacza, że wytrzymują obciążenie rzędu 3 ton na metr kwadratowy powierzchni. Styropiany o takich właściwościach stosuje się także na podłogi, które przecież są stale obciążane. Ponieważ dach będzie podlegał obciążeniom jedynie sporadycznie, dlatego możemy być spokojni o odporność naszej styropapy na uszkodzenia i jej trwałość na długie dziesięciolecia.

No i ostatni z wymienionych czynników, czyli cena. Jak wspomnieliśmy we wcześniejszej części tekstu, nasza hurtownia stara się zapewnić jak najkorzystniejsze ceny swoim klientom. Wynika to z dużego zapotrzebowania na nasze produkty, co pozwala nam obniżać ceny.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego styropianu z papą czy klinów spadkowych eps to ważna decyzja. Podejmuje się ją raz na długi okres. Nie warto podejmować tej decyzji pochopnie, lecz zebrać potrzebną wiedzę i dobrze obliczyć konieczne parametry ocieplenia. Jednak zawsze możesz liczyć na pomoc naszych doradców klienta. Wytłumaczymy wszystkie niejasności, pomożemy przy obliczeniach i dopilnujemy, aby Twoje zamówienie zostało sprawnie zrealizowane. Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z naszą hurtownią, to zaoferujemy Ci najlepsze materiały do ociepleń (m. in. styropian na dachy płaskie) w najkorzystniejszych cenach na rynku. Zapraszamy do współpracy!

Grubości styropianu: Styropian 30 cm