Papy na dach

Sortowanie:

Papa dachowa jest nadal niewątpliwe popularnym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie dachu. Krycie dachu papą ma także dość istotną zaletę – nie niesie ze sobą dużych kosztów. Technologie w tym obszarze znacznie się rozwinęły przez ostatnie lata – jeżeli kojarzycie krycie dachu papą z uciążliwym malowaniem poszycia lepką i cuchnącą masą, podgrzaną w metalowym kuble, to koniecznie przejrzyjcie informacje w tej kategorii. Sporo się zmieniło – na lepsze. U nas kupisz papy dachowe samoprzylepne i termozgrzewalne – trwałe, wysokogatunkowe oraz łatwe w montażu.

Papa dachowa – zabezpiecz dach skutecznie i niedrogo

Papy na dach należą do niezbędnych materiałów podczas budowy nowych czy remontu starych budynków. Stosowane są m.in. w wykonaniu izolacji dachów. Od użytych materiałów (i sposobu wykonania krycia) zależy nie tylko szczelność, ale także wytrzymałość dachu. Odpowiednia papa posiada optymalne parametry techniczne oraz skraca czas jej montażu.  Nowoczesna papa na dach może być nakładana na zimno lub na gorąco. 

Papy termozgrzewalne – niezwykle trwałe pokrycie dachu

Papy termozgrzewalne są najczęściej używane do zapewnienia izolacji dachów, fundamentów oraz balkonów. Ten rodzaj papy jest produkowany z asfaltów modyfikowanych oraz oksydowanych – cechuje bardzo duża wytrzymałość i trwałość. Papa termozgrzewalna może chronić poszycie nawet przez okres 30 lat. Co jeszcze charakteryzuje ten rodzaj papy dachowej? Wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeszcze jedno – papa termozgrzewalna nie pęka w miejscach zagięć.

Papy samoprzylepne – szybkie w montażu i bezpieczne

Papy dachowe samoprzylepne idealnie sprawdzają się tam, gdzie warunki nie pozwalają na użycie palnika / otwartego ognia. Często są także używane do wykończenia detali oraz na dachach o skomplikowanej konstrukcji (m. in. na dachach o stromym spadzie lub dachach szedowych). Montaż jest bardzo prosty – wystarczy rozwijać rolkę i jednocześnie zdejmować folię ochronną. Ostatnio bardzo popularny jest zakup samego styropianu na dach i osobno papy samoprzylepnej dobrej jakości niż styropapy.

Papy podkładowe i wierzchniego krycia – jako podkład i do wykończenia dachu

Papy dachowe podkładowe kładzie się jako spodnią warstwę w wielowarstwowych układach poszyć. Świetnie sprawdzają się jako warstwa jednocześnie wodoodporna oraz nośna pod dachówki, blachodachówki oraz gonty bitumiczne. Papy wierzchniego krycia łączą w sobie zalety paroszczelności, wodoszczelności oraz estetyki. Warstwa wierzchnia tego rodzaju papy dachowej to wysokogatunkowa posypka. Papę wierzchniego krycia możesz nałożyć jako samodzielne pokrycie lub jako wykończenie wielowarstwowego układu.