Narożniki i listwy do styropianu

Sortowanie:

Dobrze wykonana termoizolacja budynku to inwestycja na lata. Aby uzyskać trwałą i estetyczną elewację warto stosować dobrej jakości narożniki do ociepleń i listwy. Są to produkty takie jak np. listwa startowa do styropianu, narożnik z siatką do styropianu czy listwa przyokienna z siatką. W hurtowni styropianu STYRO24.pl znajdziesz materiały od najlepszych i sprawdzonych producentów. Zapewnią Ci one doskonały efekt Twojej pracy. Dodatkowo kupując u nas, możesz liczyć na atrakcyjne ceny, fachowe porady, a nawet darmową dostawę (przy spełnieniu kryteriów ilościowych). W tej kategorii można wyróżnić następujące produkty: 

- listwy startowe, 

- narożniki do ocieplania,

- listwy przyokienne z siatką. 

Listwa startowa do styropianu- czy warto ją stosować?

 Listwa startowa pod styropian jest przydatna w celu ułatwienia sobie pracy. Pomaga wykonać termoizolację zgodnie ze sztuką budowlaną. Co prawda niektórzy kładą styropian bez listwy startowej, jednak dla solidnego efektu warto jej użyć. 

Co nam daje zastosowanie listew (profili cokołowych)? Używając tych elementów uzyskujemy korzyści takie jak: 

- ustawienie poziomu montażu pierwszej warstwy ocieplenia,

- ułatwienie odprowadzania wody (profil powoduje "odrywanie się" kropel wody, które nie spływają już ma podmurówkę),

- zabezpieczenie elewacji od spodu przed gryzoniami i owadami. 

Z tych wszystkich powodów wykonawcy ociepleń stosują profile startowe przy układaniu pierwszej warstwy termoizolacji. Ma to zastosowanie do styropianu oraz wełny mineralnej. Montaż listwy startowej pod styropian nie jest konieczny, ale niesie ze sobą sporo korzyści.
Listwy dobieramy rozmiarem do grubości styropianu. Taki jak gruby styropian tak szeroka listwa startowa do styropianu 10, 15, 20 cm.     

Narożniki do ocieplania - czy są potrzebne?

Dzięki zastosowaniu odpowiednich narożników uzyskujemy wzmocnienie miejsc szczególnie narażonych na uszkodzenia. Pomagają również wykończyć prosto i estetycznie niektóre miejsca. Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju naroża i krawędzie, które są najsłabszymi częściami elewacji. Wystarczy długotrwałe wystawienie na czynniki atmosferyczne (deszcz, wiatr) i styropian w tych miejscach zacznie się kruszyć. Aby temu zapobiec, wystarczy zastosować odpowiedni narożnik i zatopić go w kleju. Uzyskujemy tym sposobem trwałość i spokój na długie lata.

Warto przy tym pamiętać, że kupując w naszym sklepie termoizolację. Możesz liczyć na poradę i wyliczenie ilości materiałów. Oznacza to, że podajesz najważniejsze parametry budynku (powierzchnia, wymiary, ilość okien). My szybko i fachowo wszystko wyliczamy. Nie musisz męczyć się trudnymi obliczeniami i martwić o pomyłkę. Wystarczy skontaktować się z nami, a my zajmiemy się resztą (obliczenie materiałów, skompletowanie zamówienia i dostawa). 

Również ceny w sklepie STYRO24.pl należą do najniższych w kraju, co pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach termoizolacji. Są to jednak mądre oszczędności, gdyż oferujemy tylko asortyment renomowanych i sprawdzonych firm. Zależy nam na satysfakcji każdego klienta, dlatego nawet tańsze produkty spełniają niezbędne wymogi jakościowe. Oferowane przez nas narożniki z siatką do styropianu zapewniają uzyskanie prostych i wytrzymałych krawędzi. 

Znajdziesz u nas takie rozwiązania jak: 

- narożnik aluminiowy z siatką żółtą, 

- narożnik PCV z siatką żółtą,

 - narożnik aluminiowy z siatką niebieską.  

Ze względów logistycznych narożnik z siatką 3m nie jest dostępny w sprzedaży wysyłkowej.

Listwy przyokienne- jakie dają korzyści?

 Kolejnym istotnym elementem oferowanym w tej kategorii produktów są listwy przyokienne. Profesjonalna obróbka otworów okiennych i drzwiowych w dużym stopniu przekłada się na końcowy efekt prac. Ogranicza także tworzenie mostków termicznych w tych newralgicznych miejscach. Stosowanie listew przyokiennych (np. listwa przyokienna PCV z siatką 2,5 m. b.) daje szereg korzyści. 

Najważniejszymi są:

- zabezpieczenie połączenia ramy okiennej z elewacją przed wilgocią, 

- ograniczenie ucieczki ciepła przy oknach (mostki termiczne), 

- dobre zamocowanie do okna dzięki specjalnej uszczelce, 

- łatwe połączenie ze styropianem dzięki siatce zatapianej w kleju. 

Jeżeli chcesz, aby obróbka elewacji przy oknach była wykonana fachowo, to powinieneś użyć dobrych listew przyokiennych. W sklepie STYRO24.pl znajdziesz wszystko, co potrzebne przy ocieplaniu budynków i jeszcze więcej. Oferujemy także niezbędne narzędzia i akcesoria do ociepleń

Listwy przyokienne dobieramy pod kolor okien. Dostępne są w kolorach: listwa przyokienna z siatką antracyt, winchester, złoty dąb, orzech, brązowa, czarna. 
Ze względów logistycznych listwa przyokienna z siatką 3m nie jest dostępna w sprzedaży wysyłkowej. 

Narożniki i listwy- co jeszcze warto wiedzieć?

 Opisywane tutaj produkty są zaprojektowane dla ułatwienia pracy i zwiększenia trwałości elewacji. Czasem można się obejść bez nich, jednak dla profesjonalnego efektu warto je zastosować. Na przykład montaż listwy startowej pod styropian nie jest konieczny, a jednak pomaga uzyskać podparcie dla pierwszego rzędu płyt. Również odprowadzenie wody będzie lepsze, jeśli użyjemy profilu startowego.

Jeżeli natomiast chodzi o narożnik do elewacji, to jego zastosowanie jest właściwie konieczne. Wszystkie krawędzie narażone na uszkodzenie powinny być zabezpieczone w ten sposób. Narożniki z siatką do elewacji są niezbędnym elementem każdej dobrze wykonanej termoizolacji. W tej kategorii oferujemy kilka rodzajów narożników (aluminiowe, narożnik z pcv oraz wzmocnione z niebieską siatką). 

Z kolei listwy przyokienne z siatką przydają się wszędzie tam, gdzie trzeba połączyć termoizolację z ramą okna. Oferujemy kilka kolorów tych listew (biały, antracyt, brąz). W celu poznania szczegółów zajrzyj do opisu konkretnego produktu. Posiadamy w ofercie akcesoria renomowanych firm z branży budowlanej. 

Listwy i narożniki do ociepleń - najlepsze ceny

Niezależnie które akcesoria do ociepleń wybierzesz, możesz być pewien ich wysokiej jakości. Także obsługa klienta w naszym sklepie jest na najwyższym poziomie. Zapewniamy pomoc na każdym etapie realizacji zamówienia- od obliczenia ilości, poprzez wybór produktów, aż do porad na temat montażu. Możesz na nas liczyć w każdej kwestii związanej z ociepleniami, służymy pomocą. 

Dokładamy także wszelkich starań, aby zapewnić korzystne ceny na cały nasz asortyment. Ciężko znaleźć na rynku produkty takie jak listwa startowa do styropianu czy narożniki do ociepleń w lepszych cenach niż u nas. Dzięki długiej obecności na rynku (także w sprzedaży stacjonarnej) mamy niezbędną wiedzę i doświadczenie. W dziedzinie dociepleń działamy od wielu lat i znamy się na tym bardzo dobrze. Jeżeli masz pytania. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Zapraszamy do współpracy!