System ociepleń, akcesoria

Sortowanie:

Do prawidłowego wykonania termoizolacji budynku potrzebny jest nie tylko styropian i klej, ale także dodatkowe akcesoria. W ofercie naszego sklepu STYRO24.pl. Znajdziesz systemy dociepleń najlepszych producentów. Obejmujące wszystkie potrzebne materiały budowlane do ociepleń domów. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas produkty były najwyższej jakości. Satysfakcja klienta jest dla nas bardzo ważna. Oferujemy najlepsze materiały do ocieplenia domu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami! 

Systemy ociepleń etics - co to właściwie jest?

 Pojęcie “systemy ociepleń ścian zewnętrznych etcics”. Funkcjonuje na rynku budowlanym od dłuższego czasu, ale nie każdy inwestor wie co to dokładnie oznacza. Postaramy się dokładniej rozwinąć to zagadnienie tak, aby było zrozumiałe dla każdego. Opisywana kategoria zawiera po prostu wszystkie dodatkowe materiały do ociepleń domów. Metodą potocznie zwaną lekka mokra razem z izolacją. Czyli wełną czy styropianem. Wszystkie systemy dociepleń domów zawierają pewne uniwersalne składniki. Bez których wykonanie termoizolacji nie byłoby możliwe.

Przedstawimy tutaj pokrótce, do czego są potrzebne wymienione produkty. Jakie powinny mieć cechy. Nasza hurtownia STYRO24.pl oferuje akcesoria do ocieplenia domu sprawdzone w sprzedaży stacjonarnej przez okres ponad 10 lat. Mamy niezbędne doświadczenie nabyte przez ten czas i znamy się na produktach, które sprzedajemy. Również nasze dobre relacje z producentami systemów dociepleń pozwalają nam czerpać od nich dodatkową wiedzę i doświadczenie. Oferujemy kompletne systemy dociepleń, które obejmują wszystkie materiały od styropianu po niezbędne akcesoria. 

Ocieplenie domu jakie materiały ?

 Można tu zaliczyć takie elementy jak:

- klej do styropianu,

- siatka elewacyjna, 

- kołki do styropianu,

- narożniki, listwy,

- grunty, tynki, farby,

- folie, taśmy,

- silikony,

- pianka niskoprężna,

- narzędzia budowlane i malarskie.

 Wybierając akcesoria do ocieplenia domu powinniśmy tak dobierać, żeby jak najwięcej produktów było od jednego producenta. Ułatwi to logistykę, obniży koszt dostawy. Co się wiąże z tym, że koszt ocieplenia domu materiały będzie zdecydowanie niższy. Oferujemy szereg firm. Takich jak system ociepleń Tytan czy Lakma.

 Klej do styropianu 

Jednym z ważniejszych składników prawidłowo wykonanego ocieplenia jest klej do styropianu i do zatapiania siatki zbrojącej. Od jego parametrów i jakości zależy w dużej mierze tempo wykonania prac ociepleniowych i późniejsza trwałość elewacji. Wśród klejów do styropianu oferowanych na rynku. Można wyróżnić kleje w workach (tradycyjna zaprawa klejowa) oraz bardziej nowoczesne kleje w formie pianki. Te pierwsze mają taką przewagę, że mają dłuższy czas korekty przyklejonych płyt. Jednak muszą być rozrabiane z wodą i trochę ważą. Natomiast popularne ostatnio kleje w piance dają bardzo dużą szybkość pracy i skuteczne wiązanie, ale ich czas korekty wynosi tylko kilka minut (bo szybko wiążą). Niektóre kleje w workach mogą też mieć zastosowanie uniwersalne (klejenie płyt i zatapianie siatki). Więc i tak musimy kupić taki klej do siatki, nawet jak płyty kleimy na piankę. W naszym sklepie znajdziesz tradycyjne zaprawy klejowe znanych i sprawdzonych producentów, m. in. Tytan (Tytan IS 11, Tytan IS 21- klej do styropianu i siatki), LakmaTerm (Lakma Term Syntekol PS, Lakma Term Syntekol PSW), Sicher (Sicher Stiro X 40 Plus) orazArsanit (Arsanit Styramik THS-04, Arsanit Styramik THS-04, Arsanit Therma+ TH-03). Oferujemy także wysokiej jakości kleje w piance takie jak: Tytan IS 13, Lakma Term Porolit PU, Yetico Termo-White, Yetico Termo-Grey, Yetico Termo-Aqua, SikaBoom- 521 oraz Arsanit Styrafix B i Arsanit Styrafix G. Rodzaj kleju powinien być dobierany w zależności od zastosowania i planowanego tempa prac. Służymy w tym temacie pomocą naszego Działu Obsługi Klienta.

Siatka elewacyjna (siatka zbrojąca) 

Systemy ociepleń oprócz styropianu i kleju. Zawierają jeszcze bardzo istotny składnik. Jakim jest siatka elewacyjna (siatka zbrojąca). W hurtowni STYRO24.pl prowadzimy sprzedaż siatek wysokiej jakości sprawdzonych w sprzedaży stacjonarnej. Mamy w ofercie produkty firm takich jak: Tytan (Siatka elewacyjna Tytan IS 150 g, Siatka elewacyjna Tytan IS 165 g), Lakma Term (Siatka podtynkowa Lakma Term 145 g systemowa, Siatka podtynkowa Lakma Term 165 g systemowa), Sicher (Siatka podtynkowa Sicher 145 g systemowa, Siatka podtynkowa Sicher 160 g systemowa) oraz Yetico (Siatka podtynkowa Yetico E-GLASS 160). Oferowane przez nas siatki posiadają unikalne właściwości (np. nowoczesne włókna szklane E-GLASS). Gwarantują przy odpowiednim montażu trwałość elewacji na wiele lat.

Kołki do styropianu 

Uzupełnieniem każdego systemu ociepleń ścian zewnętrznych powinny być także odpowiednie kołki do mocowania styropianu. Co prawda niektórzy producenci klejów do styropianu pozwalają na klejenie płyt styropianowych bez kołkowania (do pewnej wysokości elewacji). Dla bezpieczeństwa warto jednak stosować mocowanie mechaniczne. Nie możemy bowiem przewidzieć wszystkich anomalii pogodowych (wichury, trąby powietrzne), które zdarzają się w naszym kraju coraz częściej. W STYRO24.pl proponujemy Ci kołki do styropianu firmy Amex (Amex Starfix LDK TN, Amex Starfix LDK TZ, Amex Starfix LDK GZN). Dodatkowo zaopatrzysz się u nas w takie akcesoria jak talerzyk dociskowy Amex Starfix TK60, frez do styropianu Amex Starfix AFS 6515 oraz zaślepki styropianowe 65x15 (białe i grafitowe). Wszystkie te drobne elementy mogą zapewnić Ci trwałe i solidne mocowanie styropianu do ściany. Co na pewno docenisz po kilku latach wystawienia elewacji na czynniki pogodowe.

Narożniki i listwy

 Kupując materiał do ocieplenia domu. Nie zapomnij także o listwach startowych, przyokiennych i narożnikach. Są one niezbędne dla uzyskania poprawnego efektu wykończonej elewacji. Służą także wzmocnieniu krawędzi (narożników) szczególnie podatnych na uszkodzenia. Nasz asortyment obejmuje takie elementy jak: listwa startowa, profil cokołowy 250 cm, narożniki aluminiowe i PVC z siatką 250 cm 8x12cm, listwa przyokienna PVC z siatką 2,5 mb. 

Grunty, tynki, farby

 Czytając niniejszy tekst. Pewnie każdy zdaje sobie sprawę, że dobry materiał na ocieplenie domu to podstawa fachowo wykonanej elewacji. Praca nie kończy się bowiem na przyklejeniu płyt styropianowych, zakołkowaniu ich i zamocowaniu siatki zbrojącej. Wtedy zaczyna się dopiero kolejny etap prac, czyli nakładanie warstwy wykończeniowej. Piękna i trwała elewacja jest marzeniem każdego inwestora, jednak aby to osiągnąć. Należy zastosować odpowiedni preparat gruntujący, tynk oraz na końcu farbę elewacyjną. Często nabywcy decydują się na wybranie tych składników od jednego producenta, co jest rozwiązaniem jak najbardziej słusznym. Systemy dociepleń budynków są tak projektowane, aby ich składniki jak najlepiej współgrały ze sobą i wzajemnie się uzupełniały. W ofercie STYRO24.pl posiadamy kilkanaście produktów do wykańczania elewacji. Wchodzących w skład całych systemów dociepleń (produkty systemowe). Oznacza to, że ich zastosowanie w ramach danego systemu gwarantuje najlepszą jakość i trwałość wykonanej elewacji. Na przykład firma Lakma Term proponuje w ramach swojego systemu takie produkty jak: Lakma Term Total Grunt, Lakma Term Akryltynk (tynk akrylowy), Lakma Term Akryltynk M (tynk mozaikowy), Lakma Term TynkSil QS Plus (tynk silikonowy). W skład systemu wchodzą także farby elewacyjne: Lakma Silmal, Lakma Silmal ST, Lakma Fasmal. Posiadamy także w ofercie kompletne rozwiązania tynkarskie marki Arsanit. Obejmujące: Arsanit THERMAGrunt-AM grunt tynkarski akrylowy, Arsanit THERMAGrunt SN (silikonowy), Arsanit THERMATynk-A (akrylowy), Arsanit THERMATynk-SN (silikonowy) i farby: Arsanit JokerFarb-AZ farba elewacyjna akrylowa, Arsanit JokerFarb-SNZ farba elewacyjna silikonowa. Warto również zwrócić uwagę na system ociepleń Tytan. 

Folie i taśmy 

Dobre zabezpieczenie obszaru prac to podstawa, jeżeli chcemy osiągnąć naprawdę profesjonalny efekt końcowy. Aby oszczędzić sobie sprzątania wszędzie dookoła. Uciążliwego czyszczenia różnych elementów budynku (okna, drzwi, parapety itp.). Musisz zaopatrzyć się w niezbędne materiały zabezpieczające. Są to wszelkiego rodzaju folie budowlane, malarskie i tynkarskie oraz taśmy sprawdzonych producentów (m. in. Blue Dolphin, Uni Grade). W tej podkategorii znajdziesz także produkty specjalistyczne takie jak: folia do okien samoprzylepna niebieska oraz folia kubełkowa na fundament stosowana do hydroizolacji pionowej.

Silikony i kleje

 Nasz szeroki asortyment obejmuje także różnego rodzaju silikony i kleje stosowane przy pracach w budownictwie. Silikon jest często najlepszym materiałem uszczelniającym dzięki swojej odporności na wodę. Można tu wyróżnić produkty tak renomowanych firm, jak Lakma, Soudal (np. T-Rex klej montażowy hybrydowy), sprawdzony i uniwersalny Mamut Glue klej elastyczny oraz kleje niemieckiej marki Sika (Sikaflex-118 Extreme Grab klej montażowy i Sikaflex-112 Crystal Clear przeźroczysty klej i uszczelniacz. 1. 

Pianka niskoprężna, pistoletowa

Pianki montażowe i kleje w piance to uniwersalne rozwiązania stosowane w budownictwie na bardzo dużą skalę. Codziennie w pracy przy dociepleniach i remontach wykorzystuje się pianki o rozmaitych właściwościach. W naszym sklepie oferujemy m. in. pianki niskoprężne i kleje do styropianu takich producentów jak Yetico, Lakma, Mounter Professional, Soudal, Sika i Tytan. Są to sprawdzone marki od lat obecne na rynku budowlanym i doceniane przez profesjonalistów.

Narzędzia

Jeżeli decydujemy się na ocieplenie domu materiały to nie wszystko. Trzeba jeszcze pomyśleć o narzędziach, dzięki którym szybko i profesjonalnie wykonamy wszystkie prace. Na szczęście w sklepie STYRO24.pl zadbaliśmy o dostępność narzędzi budowlanych i malarskich najlepszych polskich producentów (np. Kubala, PRO). Produkty oferowane w tej kategorii znajdują się w czołówce narzędzi wybieranych przez profesjonalistów i sprawdziły się one na niezliczonych budowach w Polsce i za granicą. Mamy w swojej ofercie wszelkiego rodzaju szpachle, kielnie i pace wysokiej jakości (Kubala). Wśród pozostałych narzędzi na uwagę zasługują także rozwiązania marki PRO z Bielska Białej (poziomice, pistolety, wyciskacze oraz np. wiertła do betonu wysokiej jakości). 

Systemy dociepleń cennik

 Jeżeli interesują Cię ceny materiałów do ociepleń domów i dodatkowych akcesoriów, to możesz je bez problemu znaleźć na stronach naszego sklepu internetowego. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby dobrze posortować produkty na odpowiednie kategorie i podkategorie tak, abyś mógł w łatwy sposób znaleźć to, czego szukasz. Przy każdym produkcie znajduje się jego aktualna cena, a wchodząc na szczegółowy opis produktu znajdziesz tam wszystkie najważniejsze informacje. Zapraszamy więc do zapoznania się ze szczegółami oferowanych przez nas produktów w kategorii “Systemy ociepleń, akcesoria”. Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania lub wątpliwości co do wyboru odpowiednich rozwiązań, to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z obsługą naszego sklepu. Pomożemy obniżyć koszt ocieplenia domu dobierając materiały budowlane. Dobierzemy ocieplenie domu jakie materiały budowlane będą dla Ciebie najlepsze.