Zaślepki styropianowe 65x15 białe 300 szt

Białe zaślepki ze styropianu, produkcji Amex Starfix. Pomocniczy element, służący do zakrywania otworów na kołki wyciętych w styropianie.


Darmowa dostawa od 660 zł (liczą się tylko produkty Amex Starfix)
Kołor biały,
Opakowanie 300 szt
Średnica 65mm
Wysokość 15mm

Cena: 46.20zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 8.64zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

op.

GTIN: 5902288511153

Zaślepki do zakrycia otworów w styropianie

Mechaniczne przymocowanie styropianu do ściany wymaga wywiercenia odpowiednich otworów, w które potem wbijemy kołki. W celu nałożenia później na zamocowany styropian np. warstwy tynku, trzeba te otwory jakoś zasłonić. Najprostszym i zarazem najpopularniejszym rozwiązaniem na to jest zastosowanie zatyczek wykonanych również ze styropianu. Stanowią obowiązkowy element, jeśli chcemy mieć ocieplenie bez mostków termicznych. 

Zatyczki mają biały kolor, pasujący do klasycznych płyt styropianowych.

Zaślepki styropianowe białe są uzupełnieniem systemu mocowania mechanicznego styropianu. Ponieważ kołki do styropianu znajdują się w zagłębieniach wyciętych za pomocą frezu, dlatego po kołkowaniu otwory te trzeba wypełnić. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym zmniejszeniu mostków termicznych w elewacji, to koniecznie zastosuj zaślepki styropianowe 65x15. Wypełnią one wolną przestrzeń w styropianie, a ich montaż jest banalnie prosty. Wystarczy trochę zaprawy klejowej lub pianka niskoprężna i już zaślepka siedzi na miejscu. Dopasuj odpowiedni kolor zaślepek do wybranego styropianu i ciesz się korzyściami ze szczelnej termoizolacji!

Zakrywki do kołków- Sposób użycia

Zanim rozpoczniesz pracę, upewnij się, że zaprawa klejowa trwale się związała. Wytnij otwór w miejscu, gdzie zamocujesz odpowiedni łącznik do styropianu; najłatwiej i najwygodniej jest tego zrobić przy użyciu frezu specjalnie do tego przeznaczonego, który jest również dostępny w naszej hurtowni. W środku wyciętego otworu wywierć zagłębienie, w którym następnie umieścisz kołek. Dobij włożony kołek. Na sam koniec umieść zatyczkę w otworze; stronę, która wejdzie do środka, posmaruj zaprawą klejową, lub pianką niskoprężną. 

 

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ

Amex Starfix darmowa dostawa, w przypadku zamówień o wartości min. 660 zł 

Listę innych produktów od Amex Starfix znajdziesz tutaj.

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: