Grunt pod tynk

Sortowanie:

Dla dobrze wykonanych tynków istotne jest odpowiednie zagruntowanie podłoża. Podstawowymi funkcjami gruntu są: wzmocnienie podłoża, wyrównanie jego chłonności oraz zwiększenie przyczepności. Zastosowanie gruntu poprawia także odporność na wilgoć danej powierzchni. Wszystkie te funkcje sprawiają, że gruntowania nie można pomijać w czasie prac tynkarskich. W naszym sklepie internetowym STYRO24.pl znajdziesz dobre grunty do konkretnych zastosowań. Oferujemy produkty sprawdzonych firm, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Grunt tynkarski- najlepszy podkład pod tynk

Tynkowanie elewacji jest procesem wymagającym odpowiedniego przygotowania podłoża. Nie można po wykonaniu ocieplenia i nałożeniu siatki od razu przystąpić do tynkowania. Aby tynk miał dobre podparcie, konieczne jest użycie wysokiej jakości gruntu. Nie tylko wzmocni on podłoże, ale także obniży jego chłonność. W zależności czy wykonujemy tynk na ociepleniu, czy po prostu na ścianie, zawsze warto użyć gruntu. Pozwoli to na łatwiejsze wykonanie prac tynkarskich, bo podłoże będzie bardziej przyczepne i mniej chłonne.

Wybierając preparat gruntujący pod tynk, warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Do wielu zastosowań nadaje się uniwersalny grunt pod tynk. Można go używać także pod kleje (np. przy remontach łazienek) czy też przemalować nim lamperię przed nakładaniem gipsu. Dobrej jakości grunty skutecznie poprawiają przyczepność podłoża. Takim preparatem jest środek gruntujący pod tynk Lakma Term Total Grunt. Oprócz zwykłych właściwości gruntu posiada on w swoim składzie drobinki kwarcu. Poprawia to znacznie przyczepność (szorstkość) powierzchni.

Preparat gruntujący pod tynk- jakie powinien mieć właściwości?

Wszystkie dobre grunty pod tynki posiadają pewne uniwersalne cechy użytkowe. Jakie funkcje spełnia dobry grunt pod tynk?

- skutecznie wzmacnia powierzchnię,

- dobrze penetruje w głąb podłoża,

- zapewnia wyrównanie chłonności podłoża,

- zmniejsza zużycie farby lub tynku,

- ułatwia i przyspiesza dalsze prace wykończeniowe,

- poprawia przyczepność do danej powierzchni,

- poprawia trwałość wykończenia.

Jak widać, grunt pod tynk spełnia szereg ważnych funkcji i nie można go pominąć podczas prac. Dobrze jest zastosować podkład pod tynk sprawdzonego producenta. W naszym sklepie internetowym STYRO24.pl oferujemy produkty najlepszych marek na polskim rynku. Znajdziesz tutaj między innymi grunty Lakma Term, Arsanit i innych firm.

W zależności, jaki rodzaj tynku chcesz nakładać (akrylowy, silikonowy, tynk mineralny), to możesz wybrać odpowiedni grunt. Oferujemy grunty pod tynki akrylowe, pod tynk silikonowy oraz uniwersalny grunt, który możemy użyć np. pod tynk mineralny. Każdy z tych produktów jest wysokiej jakości i sprawdzony przez wielu nabywców. W razie potrzeby chętnie doradzimy przy wyborze odpowiedniego gruntu pod tynk.

Grunt pod tynki akrylowe i nie tylko

Jako podkład pod tynk akrylowy doskonale nadaje się np. grunt tynkarski Arsanit THERMAGrunt-AM 10l. Daje on odpowiednie wzmocnienie i wyrównanie chłonności podłoża. Grunt jest sprzedawany w wiadrach o pojemności 10l. Najlepiej sprawdzi się on pod tynki akrylowe. Preparat zawiera w sobie żywice syntetyczne i mączki kwarcowe, co zwiększa jego przyczepność. Ważne jest odpowiednie wymieszanie takiego preparatu przed jego nałożeniem.

Przed nałożeniem tynku trzeba zawsze odczekać 24 godziny, aby grunt zdążył dobrze wyschnąć. Jest to niezbędne dla osiągnięcia dobrej trwałości nakładanej później powłoki. Odpowiednie nałożenie i wyschnięcie gruntu daje dużo lepsze warunki dla późniejszego nałożenia tynku. Nie są to zbyt skomplikowane prace, ale jednak wymagają trochę wprawy. Gruntowanie może właściwie wykonać każdy, z tynkowaniem już jest trochę inaczej.

Grunt pod tynk silikonowy- sprawdzone rozwiązanie

Aby tynk silikonowy miał dobre podparcie i był trwały, należy ścianę najpierw zagruntować. Najlepiej zastosować podkład pod tynk na bazie silikonu. Wówczas produkty dobrze się uzupełniają. Zostają zachowane właściwości paroprzepuszczalne tynku silikonowego. Produktem, który spełnia te wymogi, jest np. Arsanit THERMAGrunt-SN. Firma Arsanit jest jednym z czołowych producentów w naszym kraju w dziedzinie termoizolacji. Dlatego warto stosować jej produkty i systemy do ocieplania domu.

Gruntowanie ścian preparatem na bazie silikonu jest równie proste, jak w przypadku innych gruntów. Przed użyciem wystarczy wymieszać podkład tynkarski i można przystąpić do gruntowania. Arsanit THERMAGrunt-SN jest sprzedawany w wiadrach o pojemności 10l. Pozwala to na zagruntowanie około 50 m kw. ściany przy zużyciu 0,2 l na metr. Preparat na bazie silikonu to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku, dedykowane do tynków silikonowych czy też mineralnych. Jeżeli jako ocieplenie stosowana jest wełna mineralna, to podkład tynkarski i tynk silikonowy najlepiej się sprawdzą.

Grunty i tynki na bazie silikonu są szczególnie polecane w przypadku ociepleń z wełny mineralnej. Należy wtedy zapewnić odpowiednie warunki 'oddychania' ściany, aby wełna nie uległa zawilgoceniu. Traci ona wtedy właściwości izolacyjne. Tynk silikonowy ma dobrą paroprzepuszczalność, co sprzyja odparowaniu wilgoci. W przypadku ocieplania styropianem tynki silikonowe również doskonale się sprawdzają.

Uniwersalny grunt wysokiej jakości- jakie produkty oferujemy?

W sklepie STYRO24.pl oferujemy także grunt uniwersalny o bardzo dobrych właściwościach. Jest to Lakma Term Total Grunt 12 kg. Jest on wytwarzany przez jednego z najlepszych polskich producentów- firmę Lakma Term. Jego wyjątkową cechą jest to, że zawiera drobinki kwarcu. Powoduje to maksymalne zwiększenie przyczepności gruntowanej powierzchni. Dzięki temu rozwiązaniu kolejne nakładane warstwy (np. tynk) uzyskują bardzo dużą trwałość. Produkt ten nadaje się do tynków mineralnych, akrylowych, silikatowych i silikonowych.

Lakma Term- jakość i profesjonalizm od lat

Firma Lakma Term istnieje na rynku budowlanym już od ponad 25 lat. Zdobyte przez te lata doświadczenie i wiedza pomagają firmie wdrażać coraz lepsze rozwiązania. Oferowany przez nas grunt Lakma Term Total Grunt jest to uniwersalny podkład tynkarski o doskonałych parametrach. Jest sprzedawany w wiadrach o pojemności 10l. Jego wydajność wynosi około 0,3 kg na metr kwadratowy. Opakowanie wystarcza na ok 40 m2 powierzchni. Preparat ten nadaje się do gruntowania podłoża betonowego, cementowego, cementowo- wapiennego, a także płyt G-K. Lakma Term Total grunt może być nakładany pędzlem, szczotką lub agregatem natryskowym.

Grunt pod tynk- podsumowanie

Jeżeli zależy nam, aby tynk na elewacji był piękny i trwały, najpierw należy zastosować dobry grunt. Niezależnie czy ocieplasz dom styropianem, czy wełną mineralną, w naszym sklepie znajdziesz odpowiedni grunt pod tynk. Oferujemy grunty pod tynki gipsowe, akrylowe, silikonowe i mineralne. Większość produktów jest dostępnych w wiadrach o pojemności 10l. Wystarczy je tylko wymieszać i można przystąpić do gruntowania. Również cena gruntów pod tynk w naszym sklepie pozytywnie Cię zaskoczy!

Nawet materiały takie jak wełna mineralna wymagają zastosowania odpowiedniego gruntu. W tym przypadku polecamy grunty i tynki silikonowe. Znajdziesz u nas produkty takie jak Arsanit THERMAGrunt-SN. Dokładamy wszelkich starań, aby cena i jakość oferowanych produktów były jak najlepsze. Możesz także liczyć na naszą fachową pomoc i doradztwo na każdym etapie zakupu. Więcej informacji znajdziesz w szczegółowym opisie na karcie produktu. Zapraszamy do kontaktu i do współpracy!