Klej do styropianu

Zaprawy klejowe do styropianu są bardzo ważnym składnikiem systemu ociepleń etics. To od jakości kleju do styropianu i kleju od siatki zależy trwałość ocieplenia jak i w dużej mierze wygląd elewacji.

Klej do  styropianu grafitowego.

Ze względu na większe nagrzewanie ciemnych płyt styropianu grafitowego występuje ryzyku odkształcenia styropianu i odklejenia od elewacji. Dlatego przyklejając ten styropian powinniśmy używać zaprawy klejowe, które są dedykowane do styropianu grafitowego. Klej będzie miał odpowiednią informację na opakowaniu oraz w karcie technicznej.  Zaprawa klejowa powinna zawierać w składzie włókna polipropylenowe w związku z tym, każdy lepszy klej do siatki, który posiada ten rodzaj włókna nadaje się również jako klej do przyklejania styropianu grafitowego. 

Jaki klej wybrać -  cechy, które powinna mieć zaprawa klejowa do styropianu.

Dobry klej charakteryzuje się  łatwością rozrabiania i uzyskania konsystencji z wysoką plastycznością. Powinien mieć  długi czas otwarty oraz odpowiedni czas wiązania. Obróbka nim powinna być łatwa, klej powinien dobrze się układać oraz zachować wysoką wytrzymałość i przyczepność.

 Każda zaprawa klejowa oferowana w naszej hurtowni jest sprawdzona w sprzedaży stacjonarnej od ponad dziesięciu lat.

Klej Sicher X40 Plus oraz Lakma Syntekol PSW spełniają wszystkie powyższe wymagania. Praca i jednym i drugim jest łatwa i przyjemna. Są to bardzo mocne, zbrojone kleje. Wybierając producenta powinniśmy się sugerować ilością zaprawy klejowej jaką potrzebujemy. Sicher możemy dostarczyć już 48 opakowań, które wystarczy na ok 130-150m2 do przyklejenia i wykonania warstwy zbrojącej. Przy większym zapotrzebowaniu korzystniej wypada Lakma. 

Sortowanie: