Styropian grafitowy do fundamentów

Fundamenty do podstawa budynku. Dlatego bardzo ważna jest prawidłowa izolacja tego elementu konstrukcji. W tym miejscu bezpośrednio styka się nasz dom z ziemią. Powoduje to wystąpienie ryzyka, że nasze ściany "zaciągną" wodę z gruntu. Prawidłowo zaizolowane fundamenty niwelują te ryzyko. Idealnym rozwiązaniem jest zastosować dedykowane to tych prac płyty styropianu wodoodpornego.

Styropian do fundamentów zawiera dodatek środka, który w znacznym stopniu obniża jego nasiąkliwość. 

Styropiany aqua różnią się między sobą wytrzymałością na nacisk. Ma to znaczenie w przypadku budynku podpiwniczonego. Staramy się dobrać odpowiedni parametr w zależności od głębokości piwnic. Do głębokości 3 m w zupełności nam wystarczy eps 100 powyżej tej wartości, lub w przypadku wskazania w projekcie sięgamy po styropian eps 150 i eps 200.

Styropian grafitowy do fundamentów - wysoka izolacja termiczna i zabezpieczenie przed wodą gruntowa.

Ze względu na ilość zastosowania surowca, styropian do fundamentów to najczęściej ciepły produkt z lambdą poniżej 038. Jeżeli jednak podczas wznoszenia budynku, najlepsza izolacja termiczna jest dla nas priorytetem. Powinniśmy wybrać styropian grafitowy do fundamentów, który podczas wytwarzania, oprócz środka impregnującego aplikowany jest dodatkowy składnik - grafit. Powoduje to radykalne zmniejszenie współczynnika przenikania ciepła do najniższych wartości.Cena styropianu grafitowego jest znacznie wyższa niż jego standardowego odpowiednika. Jest to produkt premium dla najbardziej wymagającego klienta, który stawiając budynek pasywny wie, że inwestycja w odpowiednią izolację, zwróci się.

Sortowanie: