Styropian grafitowy do fundamentów

Sortowanie:

Jeżeli szukasz najlepszego ocieplenia dla domu, wybierz styropian grafitowy do fundamentów! Oferuje on wysoką wodoodporność i doskonałe parametry izolacyjne. Nasze najlepsze styropiany do fundamentów posiadają współczynnik Lambda na poziomie 031. Jest to bardzo dobra wartość, nieosiągalna dla zwykłych styropianów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty styropianów w tej kategorii. Znajdziesz tu produkty najlepszych i sprawdzonych firm. 

Styropian grafitowy na fundament- co go wyróżnia?

Wybierając styropian do ocieplenia domu, zawsze warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czego tak naprawdę szukamy? Czy najważniejsza jest dla nas cena, marka, czy może jakość? Styropiany grafitowe mimo nieco wyższej ceny od standardowych zapewniają najlepsze parametry izolacyjne. Może to mieć znaczenie szczególnie w nowoczesnym budownictwie pasywnym. 

Tak jak w przypadku styropianów elewacyjnych, również styropiany fundamentowe są oferowane w różnych wersjach. Styropian grafitowy fundamentowy ostatnio bardzo zyskuje na popularności. Dzieje się tak dlatego, że zapewnia on najlepsze parametry przegrody. Są one dostosowane do wymogów budownictwa pasywnego. Nie ma tu mowy o żadnych kompromisach jakościowych. Jeżeli poszukujesz produktu o współczynniku Lambda w okolicach 031, to powinieneś wybrać styropian grafitowy fundamentowy. 

Oprócz doskonałej izolacyjności cieplnej styropian grafitowy do fundamentów daje także zabezpieczenie ściany przed działaniem wody. Dzięki specjalnym dodatkom styropian grafitowy nie nasiąka wodą i jest bardzo trwały. Nie zaszkodzi mu działanie wilgoci przez długie lata. Ochrania on fundament przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych. Jeżeli prawidłowo wykonamy ocieplenie fundamentu, to na pewno znacznie poprawimy jego trwałość. 

Styropian grafitowy do fundamentów- korzyści z zastosowania 

Jakie korzyści dla budynku i dla jego mieszkańców niesie zastosowanie najlepszego styropianu na fundamenty? Przede wszystkim chodzi o izolację termiczną. Współczynnik Lambda dla styropianu grafitowego jest dużo lepszy niż dla standardowego. Daje to mniejszą przenikalność cieplną przegrody i ogranicza straty ciepła. Najprościej można powiedzieć, że pozwoli to obniżyć rachunki za ogrzewanie domu. Oczywiście odczują to także mieszkańcy (większy komfort cieplny). 

Drugim ważnym aspektem użycia styropianu na fundament jest izolacja przeciwwilgociowa i ochrona ścian. Część muru zakopana w ziemi jest narażona na długotrwałe działanie wilgoci oraz przemarzanie w zimie. Zastosowanie styropianu fundamentowego wysokiej klasy pozwala zmniejszyć negatywny wpływ czynników zewnętrznych na fundament. Wody opadowe i gruntowe nie będą już miały tak łatwego dostępu do ściany. Oczywiście, aby hydroizolacja była wykonana profesjonalnie należy też zastosować folię kubełkową na styropian. 

Inwestując w ocieplenie fundamentu, uzyskujemy więc nie tylko komfort termiczny, ale też poprawiamy trwałość fundamentów. Wiadomo, że woda ma niszczące działanie na wszelkie materiały budowlane i zaprawy. Dodatkowo podczas zamarzania woda zwiększa swoją objętość, co może powodować pęknięcia muru. W Polsce głębokość przemarzania gruntu może sięgać nawet 1,20 m w głąb ziemi. Wartość ta jest różna od rejonu kraju i oscyluje wokół 1 metra. Dlatego też warto zabezpieczać fundamenty dobrą termo- i hydroizolacją. 

Styropian grafitowy na fundament- jakie produkty oferujemy? 

W ofercie naszego sklepu internetowego STYRO24.pl znajdziesz styropiany grafitowe fundamentowe najlepszych producentów na rynku. Są to między innymi firmy takie jak: Yetico, Genderka i Swisspor. Wybierając ich produkty, możesz być pewien najwyższej jakości nadal w korzystnej cenie. Trzeba pamiętać, że te styropiany są produktami klasy premium, stosowanymi w budownictwie pasywnym. 

W tej kategorii dostępne są styropiany w płytach o wymiarach 1x0,5 m cięte z bloku. Jak i wylewane w formach o wymiarach 1,2 x 0,6 m. Możesz wybrać produkt z krawędzią prostą lub frezowaną w zależności od potrzeb. Przy cieńszej warstwie ocieplenia krawędzie frezowane pomagają zredukować mostki termiczne. Mówimy tu o grubościach styropianu 10- 15 cm. Natomiast powyżej 15 cm ocieplenie jest już na tyle grube, że ucieczka ciepła pomiędzy płytami jest minimalna. Nasza oferta pozwala każdemu wybrać najlepszy styropian dla siebie. 
Możemy Ci zaproponować na przykład styropian fundamentowy firmy Yetico (Yetico AQUA Passive EPS-P 80 031 lub Yetico AQUA Passive EPS-P 100 031). Styropiany te posiadają standardowo frezowane krawędzie, co znacznie poprawia ich szczelność. Jeżeli wolisz produkty innych marek, to posiadamy także styropian fundamentowy firm Genderka i Swisspor. Są to uznani producenci na rynku polskim i europejskim. Ich wyroby cechują się najwyższą jakością surowca i doskonałymi parametrami technicznymi. Można tu wymienić styropiany: Genderka Hydrostyr 100 Extra Grafit i Styropian grafitowy Swisspor Hydro Lambda. 

 

Styropian grafitowy do fundamentów- co jeszcze warto wiedzieć? 

Wśród dużej ilości styropianów na rynku niejeden inwestor może się pogubić. Jednak w naszej firmie zajmujemy się materiałami budowlanymi już od wielu lat i służymy fachową pomocą. Możesz zawsze liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie termoizolacji. Posiadamy też duży wybór innych materiałów takich jak kleje, siatki, folia kubełkowa i tym podobne. Warto przejrzeć naszą ofertę i wybrać wszystkie potrzebne rzeczy, a wtedy wysyłka będzie w bardzo korzystnej cenie. Przy spełnieniu kryterium ilościowego również transport styropianu na terenie całego kraju jest darmowy! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami produktów w tej kategorii.