Styropian Swisspor

Hurtownia styropianu Styro24.pl - jeden z sześciu certyfikowanych przez Swisspor sprzedawców internetowych

Przy zakupach przez Internet należy bardzo uważać. Łatwo trafić na nieuczciwego sprzedawcę i stracić pieniądze. Jeżeli chodzi o styropian są to bardzo duże kwoty i  kosztują wiele wyrzeczeń. Dla tego należy być czujnym i nie dać się zwieść na okazyjne ceny styropianu oferowanego przez liczne sklepy ze styropianem, które powstają jak grzyby po deszczu. Dla zapewnienia Państwa bezpieczeństwa producent Swisspor stworzył listę hurtowni za które gwarantuje rzetelność transakcji. Sprzedawać styropian online może każda firma jednak, żeby znaleźć się na tej liście certyfikowanych sprzedawców należy spełniać rygorystyczne wymogi. Dla tego takich hurtowni w Polsce jest tylko sześć. 

Swisspor- szwajcarska jakość na polskim rynku

Firma Swisspor to uznany na rynku europejskim producent styropianu i innych materiałów budowlanych. Przedsiębiorstwo zostało założone ponad 30 lat temu w szwajcarskim Boswil. Od tego czasu Swisspor AG buduje swoją markę w branży budowlanej i jak do tej pory udaje się im to znakomicie. Firma jest liderem w swojej branży na rynku szwajcarskim, a także coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność w innych krajach (m. in. w Polsce). Jaki asortyment oferuje Swisspor i jakie produkty z ich oferty znajdziesz w sklepie STYRO24.pl?

Marka Swisspor dzięki wprowadzaniu nowych technologii i doskonaleniu procesów produkcyjnych robi wszystko, aby być o krok przed swoimi konkurentami z branży. Aby to się udało w dzisiejszych warunkach wzmożonej konkurencji, konieczne jest położenie dużego nacisku na jakość produktów i ich innowacyjność. Właśnie takimi produktami są styropiany fasadowe z serii Swisspor Lambda White i Lambda Mega White. Poniżej znajdziesz ich krótką charakterystykę.

Styropian Swisspor Lambda White to materiał łączący zalety styropianu grafitowego (wysoka izolacyjność cieplna) i białego (odporność na czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV). Dzięki zastosowanym fabrycznie nacięciom styropian Lambda White doskonale znosi różnego rodzaju naprężenia i zachowuje wysoką stabilność wymiarową. Prace z tym styropianem nie wymagają osłon przed słońcem, a dostępne grubości to od 15 do 25 cm. Najważniejsze cechy styropianu Swisspor Lambda White Fasada to:

- ochrona szarej warstwy przed słońcem dzięki białej warstwie,

- nacięcia kompensujące naprężenia,

- przeciwdziałają pękaniu i odpadaniu płyt,

- estetyczna powierzchnia wykonanej fasady (dzięki eliminacji naprężeń),

- najlepsza termoizolacyjność wśród styropianów elewacyjnych (ƛ=0,031),

- pierwszy w Polsce produkt tego typu (dwuwarstwowy),

- zmniejsza ryzyko błędów podczas montażu.,

Trzeba podkreślić, że styropian grafitowy mimo szeregu zalet jest wrażliwy na promienie słoneczne i na przegrzanie. Powierzchnia takiego styropianu wystawionego na działanie słońca może osiągnąć nawet 100 stopni Celsjusza. Podczas gdy do jego przegrzania dochodzi już przy 80°- 85°C. Wystawienie szarego styropianu na tak wysoką temperaturę powoduje jego nadtapianie. Zmianę kształtu, pękanie, a w konsekwencji odpadanie od powierzchni ściany. 

Te problemy całkowicie eliminuje technologia styropianu Lambda White. Jest to osiągnięte po pierwsze dzięki zastosowaniu nacięć kompensacyjnych, a po drugie dzięki dość grubej białej warstwie ochronnej. Dzięki zastosowaniu tej warstwy styropian Lambda White potrafi być nawet do 57 stopni Celsjusza chłodniejszy (przy wystawieniu na słońce) od zwykłego szarego styropianu. Umożliwia to spokojne prowadzenie prac nawet w upalne dni bez obaw o uszkodzenie warstwy termoizolacyjnej.

Kolejnym innowacyjnym produktem Swisspor jest styropian elewacyjny Swisspor Lambda Mega White. Jest to najbardziej zaawansowany technologicznie produkt w ofercie tej szwajcarskiej marki. Najważniejsze cechy Swisspor Lambda Mega White to:

» Czytaj więcej

Styropian elewacyjny Swisspor pozwalają na uzyskanie optymalnego oporu cieplnego w niskiej cenie. Docieplony w ten sposób budynek zimą świetnie trzyma temperaturę wewnątrz, a latem nie wpuszcza do środka nadmiernego ciepła. Styropian Swisspor do elewacji znajduje zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym czy wielorodzinnym, jak i w innych budynkach, w których zastosowano zespolony system izolacji cieplnej ścian zewnętrznych.

Styropian dach podłoga ma za zadanie zapewnić odpowiednią izolację termiczną oraz akustyczną, jak również przekazywać obciążenia. Płyty te szczególnie dobrze radzą sobie z wytłumianiem dźwięków uderzeń. Cechuje go niska masa, dzięki czemu nie powoduje obciążenia istniejącej konstrukcji budynku, a przy tym zapewnia optymalne właściwości.

Oferujemy Państwu wszystkie rodzaje styropianu Swisspor, konkurencyjne ceny oraz szybki transport. Dokładamy wszelkich starań, aby towar docierał do Państwa w stanie nienaruszonym. W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy z chęcią doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.