Kołek do styropianu Amex Starfix LDK GZN z trzpieniem z tworzyw poliamid

Ocena produktu:

Kołek do styropianu marki Amex Starfix; posiada trzpień wykonany z tworzywa poliamidowego. Przy jego pomocy montuje się styropian do elewacji.


Darmowa dostawa od 660 zł (liczą się tylko produkty Amex Starfix)
Długa strefa rozporu..

Cena: 35.37zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 6.61zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

op.

Kołek na styropian, z plastikowym trzpieniem

Przy kupowaniu łączników do płyt styropianowych najczęściej musimy dokonać wyboru, jakiego rodzaju łączniki wybrać – z trzpieniem wykonanym z metalu, czy z tworzyw sztucznych? Różnica, wbrew pozorom, nie jest aż tak duża – kołki z rdzeniem plastikowym odrobinę słabiej przewodzą ciepło, co zyskuje dla nas na znaczeniu, jeśli zależy nam na jak największym zneutralizowaniu ryzyka powstania mostków termicznych. Z drugiej strony, kołki z trzpieniem metalowym na ogół potrafią utrzymać na sobie większy ciężar, dzięki czemu lepiej sprawdzą się np. przy mocowaniu wełny mineralnej czy też kiedy mocujemy grubszy niż 15 cm styropian.

Łącznik o oznaczeniu LDK GZN, produkcji Amex Starfix, posiada trzpień wykonany z tworzyw poliamidowych, co jest ważne ponieważ trzpień jest dużo twardszy niż koszulka przez to lepiej się wbija. Koszulka ma rdzeń z kopolimeru. Sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju płytach styropianowych oraz na wszelkich podłożach budowlanych dzięki dłuższej  strefie rozporu. 

Aby dobrze wybrać system mocowania termoizolacji należy uwzględnić nie tylko siłę trzymania kołków, ale także materiał ich wykonania. Kołki Amex Starfix LDK GZN redukują do minimum ucieczkę ciepła ze ściany. Materiał rdzenia w tych kołkach bardzo słabo przewodzi ciepło, dzięki czemu termoizolacja ma jeszcze większą skuteczność. Jeżeli zależy Ci na maksymalnym uszczelnieniu przegrody, zastosuj kołki z trzpieniem z poliamidu Amex Starfix LDK GZN. Sprawdzą się one doskonale np. przy ociepleniach ze styropianu grafitowego, gdzie płyty nie są zbyt grube ani ciężkie. Stosują kołki LDK GZN obniżasz do minimum przenikanie ciepła przez przegrodę.

Pamiętaj, że styropian na elewację należy zawsze mocować mechanicznie!!!  

Kołki należy rozmieścić na styropianie w liczbie 2 szt. na płytę, z dodatkową sztuką umieszczoną pomiędzy dwiema płytami – łącznie 5 szt/m2. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o kołkowaniu styropianu, sprawdź również nasz dział FAQ

 
Darmowa dostawa produktów TZ Amex, w przypadku zamówień o wartości min. 660 zł 
Listę produktów Amex Starfix znajdziesz tutaj

Michał
Dobrze się wbija. W porothermie trzyma mocno.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię