Kołek do styropianu Amex Starfix LDK GZN z trzpieniem z tworzyw poliamid

Ocena produktu:

Kołek do styropianu marki Amex Starfix; posiada trzpień wykonany z tworzywa poliamidowego. Przy jego pomocy montuje się styropian do elewacji.


Darmowa dostawa od 369 zł (liczą się tylko produkty Amex Starfix)
Długa strefa rozporu..
0.01zł (w tym 23%)
VAT: 0zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Dostępna duża ilość

op.

Udostępnij:

Kołek na styropian, z plastikowym trzpieniem

Przy kupowaniu łączników do płyt styropianowych najczęściej musimy dokonać wyboru, jakiego rodzaju łączniki wybrać – z trzpieniem wykonanym z metalu, czy z tworzyw sztucznych? Różnica, wbrew pozorom, nie jest aż tak duża – kołki z rdzeniem plastikowym odrobinę słabiej przewodzą ciepło, co zyskuje dla nas na znaczeniu, jeśli zależy nam na jak największym zneutralizowaniu ryzyka powstania mostków termicznych. Z drugiej strony, kołki z trzpieniem metalowym na ogół potrafią utrzymać na sobie większy ciężar, dzięki czemu lepiej sprawdzą się np. przy mocowaniu wełny mineralnej czy też kiedy mocujemy grubszy niż 15 cm styropian.

Łącznik o oznaczeniu LDK GZN, produkcji Amex Starfix, posiada trzpień wykonany z tworzyw poliamidowych, co jest ważne ponieważ trzpień jest dużo twardszy niż koszulka przez to lepiej się wbija. Koszulka ma rdzeń z kopolimeru. Sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju płytach styropianowych oraz na wszelkich podłożach budowlanych dzięki dłuższej  strefie rozporu. 

Pamiętaj, że styropian na elewację należy absolutnie zawsze mocować mechanicznie!!!  

Kołki należy rozmieścić na styropianie w liczbie 2 szt. na płytę, z dodatkową sztuką umieszczoną pomiędzy dwiema płytami – łącznie 5 szt/m2. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o kołkowaniu styropianu, sprawdź również nasz dział FAQ

 
Darmowa dostawa produktów TZ Amex, w przypadku zamówień o wartości min. 369 zł 
Listę produktów Amex Starfix znajdziesz tutaj

Michał
Dobrze się wbija. W porothermie trzyma mocno.

Oceń ten produkt: