Listwa startowa, profil cokołowy 250cm

Ocena produktu:

Pomocniczy profil startowy, do zastosowania przy zakładaniu pierwszej warstwy styropianu. Wykonany z blachy, ułatwia właściwe zamocowanie płyt.


Koszt dostawy do 20szt - 35zł
Długość 2,50 mb
Listwa 20 cm może zostać dostarczona w odcinkach 2 mb,
przeliczonych wg zamówionej długości
Grubość blachy 0,06

Cena: 19.07zł

(w tym 23%)
VAT: 3.57zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Dostępna duża ilość

szt.

Udostępnij:

Listwy startowe – do mocowania pierwszej warstwy płyt styropianowych.

Przy zakładaniu styropianu niekiedy może być konieczne zastosowanie dodatkowych listew startowych. Nawet jednak gdy nie są one konieczne, wciąż warto je zastosować. Umożliwiają wyprowadzenie pierwszej warstwy termoizolacji, jak również chronią ją i cokoły przed wpływem wód deszczowych, jakie będą spływały po fasadzie; dzieje się tak dzięki właściwie wyprofilowanemu kapinosowi który „zmusza” spływającą wodę do oderwania się od listwy. Zabezpiecza również przed możliwymi atakami gryzoni lub owadów – nie mają bowiem możliwości dostania się do styropianu. Z tych wszystkich względów aluminiowe  listwy są często stosowane przez  wykonawców.

Listwa startowa (profil cokołowy) nie tylko stanowi podstawę do mocowania pierwszej warstwy styropianu, ale też zabezpiecza ją od spodu.

Jeżeli robisz ocieplenie domu, to warto robić to solidnie i profesjonalnie. Stosując listwy startowe dostępne w naszym sklepie uzyskasz estetyczny i trwały efekt swojej pracy na długie lata!

Listwę zawsze dobiera się odpowiednio do grubości używanego styropianu, i mocuje przy użyciu kołków do szybkiego montażu, typu F6 lub F8, na ścianę. Prezentowany tutaj profil ma długość 250cm. Przy szerokości 20 cm w zależności od dostępności są wysyłane z  naszej hurtowni  profile o długości 200 cm – będą one dostarczone wtedy w odcinkach 2 mb, przeliczonych według zamówionej długości. Wykonany jest ze specjalnej blachy perforowanej o grubości 0,06 , odpornej na korozję; ma wykończenie z charakterystycznym kapinosem.

Listwy startowe są bardzo przydatne  przy wykonywaniu ocieplenia ze styropianu czy też wełny. Wadą jest to, że nie  upraszczają założenia pierwszej warstwy płyt.

Więcej informacji i porad uzyskasz w naszym dziale FAQ

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.


Jacek
Listwy dostarczone w porządnym kartonie. Co jest zdecydowanie na plus. Kupuję często wysyłkowo i najczęściej są tylko owinięte w strecz i po dostawie trzeba je prostować. Przy tych ze styro problem z głowy. Blacha 0,6, są wyczuwalnie mocniejsze i lepiej się trzymają śrub niż te z marketu czy z serwisu na a z blachą 0,5 a cena tu jest korzystniejsza.
Tomasz
Tak cienka listwa startowa przy styropianie grubości 15 cm jest zbyt wiotka aby spełniła swoją rolę. To bubel po prostu.

Oceń ten produkt: