Styropian Swisspor EPS PLUS fasada 042

Ocena produktu:

Biały styropian do mocowania na elewacji budynku, dla konsumentów bez specjalnych wymagań. Produkt klasy pół-ekonomicznej, o przeciętnym współczynniku cieplnym. Producent: Swisspor.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,042 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 75 [kPa]

Cena: 54.61zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 10.21zł
Cena za m3 ~ 182.03zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Swisspor AG to renomowana szwajcarska marka od ociepleń. Jak każda firma, posiada ona też w swojej ofercie tańsze produkty do 'zwykłych' zastosowań. Takim właśnie materiałem jest Swisspor EPS Plus Fasada 042. Z racji średniego parametru Lambda i niskiej ceny styropian ten nadaje się do mniej wymagających zastosowań. Można z powodzeniem użyć go do ocieplenia budynku gospodarczego, garażu, ganku itp. Pozwoli zatrzymać ciepło i nie zwiększy znacznie kosztu inwestycji. Parametry techniczne mają znaczenie, ale styropian 042 dobrej marki może być lepszy od 038 czy 040 "podwórkowego" małego producenta. Zapraszamy!

Styropian Swisspor EPS PLUS Fasada- opis produktu

Niektóre zabudowania nie potrzebują ocieplenia styropianem o najniższym parametrze Lambda. Zaliczamy tutaj wszystkie budynki gospodarcze, garaże, ale też ganki, klatki schodowe itp. Wszędzie tam, gdzie nie ogrzewamy mocno i stale nie przebywamy, ten styropian zda egzamin. Jest po prostu tańszy od konkurencyjnych produktów, ale nadal dość dobrze izoluje. Nie ma porównania  dla ściany nieocieplonej z ocieploną tym styropianem. Czasem nie ma sensu przepłacać i wtedy możesz śmiało wybrać Swisspor EPS Plus Fasada 042! Poniżej znajdziesz szczegółowy opis parametrów tego styropianu.

Styropian Swisspor EPS 042 Plus Fasada- opis parametrów technicznych

Oferowany tutaj produkt zalicza się do pół- ekonomicznej klasy styropianów. Oznacza to dobrą relację ceny do jakości. Uzyskujemy przyzwoite ocieplenie za niezbyt duże pieniądze. Współczynnik przewodzenia ciepła λ równy 0,042 W/mK pozwoli zatrzymać ciepło wewnątrz ścian. Warto położyć nieco grubszą warstwę ocieplenia (powyżej 15 cm) również ze względu na wytrzymałość płyt. Taka izolacja termiczna będzie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i na utlenianie. Trzeba pamiętać, że na końcowy efekt ocieplenia składa się nie tylko jakość styropianu, ale też jego prawidłowy montaż. Szczególnie trzeba unikać szczelin w izolacji i mostków termicznych.

Zastosowanie styropianu EPS 042 Swisspor

Styropian elewacyjny Swisspor EPS 042 można stosować nie tylko do ocieplania ścian zewnętrznych budynku. Zgodnie z kartą produktu jego zastosowanie obejmuje izolację termiczną:

  • ścian metodą "lekką mokrą" (ETICS, BSO) lub "lekką suchą",
  • ścian warstwowych, ścian szkieletowych,
  • podłóg na legarach, wewnętrznych ścianek działowych,
  • wieńców, nadproży, ościeży i innych miejsc narażonych na powstanie mostków cieplnych,
  • stropów od spodu przy metodzie lekkiej mokrej,
  • szczeliny dylatacyjnej ścian zewnętrznych,
  • dachów stromych między krokwiami.

Jeżeli nie jest wymagana duża twardość ani niska Lambda, to ten materiał spełni oczekiwania.

Popularny styropian dla budownictwa

Styropian fasadowy Swisspor to wyrób wiodącego producenta w branży ociepleń. Pozwala on w miarę tanio ocieplić nawet dużą powierzchnię ścian. Oczywiście trzeba wiedzieć, że są cieplejsze styropiany, ale zawsze są one też droższe. Styropian fasadowy dobiera się pod konkretne zastosowanie. Wszystkie mniej wymagające budynki ocieplisz bez problemu tym materiałem. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na pozostałe składniki systemu ociepleń (klej, siatkę, tynk, akcesoria). Wszystko kupisz w naszej hurtowni styropianu online w atrakcyjnych cenach!

Swisspor Plus Fasada 042- cena za m3

Swisspor Fasada 042 to dobry produkt w dobrej cenie do podstawowych zastosowań. Tak można w skrócie podsumować opis tego styropianu. Jego cena jest bardzo konkurencyjna w odniesieniu do innych białych styropianów EPS. Przy czym cena za m3 nie zależy od wybranej grubości płyt styropianowych. Oprócz niskiego kosztu zakupu liczy się też marka, której można zaufać. Swisspor jest topowym producentem w dziedzinie hydro- i termoizolacji. Oferujemy tutaj standardowy i użyteczny styropian, który jest dostępny cenowo dla wielu nabywców. Zapraszamy do kontaktu i do składania zamówień online!

Pamiętaj o tym, że jeżeli przyklejanie płyt będzie wykonywane niestarannie i niefachowo to nawet zastosowanie najlepszego styropianu, o najniższym współczynniku, nie przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ lub BLOG. Dowiesz się tam, co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni. Piszemy tam też czy warto kupić styropian grafitowy i jakie ma on wady i zalety.

Ze styropianem Swisspor możesz zamówić inne produkty do ociepleń. Oferujemy siatkę podtynkową, pianę pistoletową,łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni online.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

Sławek
Jakościowo bez zastrzeżeń płyty przyszły proste dobrze się kładzie.
Wacław
dokładnie, taki idealny na garaż, polecam
Adrian
styropian który spokojnie mogę polecić, wszystko ok
Wojtek
Dobra cena, dobra izolacja, polecam
Patryk
Rozsądna cena i dobry styropian
Barol
Polecam wszystko ok
Ardian
Nie ma co narzekać bardzo fajny i dobry styropian z a rozsądne pieniądze.
Daniel
Wszystko przebiegło sprawnie, styropian otrzymaliśmy w dobrej cenie.
Renek
Szybka dostawa dobra cena. Sklep godny polecenia.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię