Styropian grafitowy Arsanit Thermo Lambda 033

Ocena produktu:

Ciepły styropian grafitowy w korzystnej cenie. Najtańszy z rodziny styropianów grafitowych od Arsanit, zapewni solidne ciepło pomimo słabszych właściwości mechanicznych.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,033 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 100 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 75 [kPa]

Cena: 68.27zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 12.77zł
Cena za m3 ~ 227.57zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Dla skutecznego ocieplenia budynku w rozsądnej cenie wybierz styropian Arsanit Thermo Lambda 033. Jest to styropian grafitowy, który jest jednym z tańszych, a jednocześnie pozwala spełnić normy energooszczędne. Dzięki zastosowaniu tego styropianu uzyskasz w domu przyjemny komfort cieplny, nie wydając przy tym zbyt wiele. Arsanit 033 jest trochę mniej odporny mechanicznie niż produkty z wyższej półki cenowej z lepszym parametrem. Jednak często od styropianu elewacyjnego nie oczekuje się wysokiej twardości. Często ważnymi aspektami jest zagwarantowanie ciepła i cena styropianu.

Styropian grafitowy Arsanit Thermo Lambda 033- Dobry, ciepły styropian w okazyjnej cenie

Styropian Arsanit Thermo 033 to jedna z ciekawszych propozycji na rynku ociepleń. To najtańszy ze styropianów grafitowych marki Arsanit. Ma jednak współczynnik przewodzenia ciepła Lambda nieosiągalny dla styropianu białego. Wartość na poziomie 0,033 W/mK pozwoli bez problemu spełnić normy budownictwa energooszczędnego. Ten rodzaj styropianu jest słabszy mechanicznie niż styropian grafitowy 031 lub nawet  białego styropianu 040. Trzeba mieć to na uwadze, pracując z tym materiałem. Jednak przy prawidłowym obchodzeniu się z nim uzyskasz równą i ciepłą warstwę termoizolacji. Marka Arsanit pochodzi z Siemianowic Śląskich. Była wielokrotnie nagradzana za jakość swoich produktów. Ich płyty są równe i stabilne wymiarowo, bardzo dobrze do siebie przylegają. Zwiększa to szczelność ocieplenia i zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Zobacz nasz test na Youtube!


Styropian elewacyjny Thermo Lambda 0,033- cena za m3, grubość, dodatkowe dane

Cena za m3 tego styropianu jest atrakcyjna w porównaniu do innych produktów z grafitem. Nie zmienia się ona w zależności od wybranej grubości płyt styropianowych. Po prostu w paczce jest więcej lub mniej arkuszy materiału. Zakup tego styropianu to udany kompromis między ceną a jakością ocieplenia. Za niezbyt wygórowane pieniądze otrzymujesz dobre ocieplenie budynku. Przy zastosowaniu grubszej warstwy (np. 20 cm) spełnisz normy energooszczędne. Możesz wybrać odpowiednią dla siebie grubość od kilku do nawet 30 cm. Są dostępne płyty z krawędzią prostą lub frezowaną. Wszystkie warianty są u nas dostępne w zależności od potrzeb. Właściwości mechaniczne tego produktu mieszczą się w normie dla kategorii styropian elewacyjny 033. Na uwagę zasługuje dobra wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR>100 kPa). 

Karta charakterystyki, zastosowanie produktu

Zgodnie z katalogową kartą charakterystyki styropian Arsanit Thermo 033 można stosować jako ocieplenie:

  • stropów od spodu
  • ścian zewnętrznych w konstrukcji szkieletowej
  • w zewnętrznych zespolonych systemach ocieplania ETICS
  • dachów pomiędzy krokwiami
  • ścianek działowych

Materiał ten nadaje się do wykorzystania wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana duża wytrzymałość mechaniczna. Styropian fasadowy Arsanit to jakość dostępna w rozsądnej cenie, możesz wybrać kompletny system ocieplenia tej marki!

Styropian grafitowy podczas składowania w słoneczne dni należy zabezpieczyć przed słońcem np. przykrywając jasną plandeką.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ. Dowiesz się tam, co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni. 

W naszej hurtowni styropianu możesz zamówić również produkty do ociepleń. Są to m.in. siatka podtynkowa, piana pistoletowa niskoprężna, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę techniczną

Jacek K
Bez zastrzeżeń styropian naprawdę solidny i w dobrej cenie. Zresztą tu mają tylko dobre ceny.
Anonimowy
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię