Styropian Genderka EPS 042 Elewacja

Ocena produktu:

Styropian elewacyjny, białe płyty produkcji zakładów Genderka, do ocieplenia fasady. Produkt kategorii pół-ekonomicznej, bez specjalnych wymagań, o przeciętnych parametrach termicznych.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,042 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 75 [kPa]

Cena: 57.56zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 10.76zł
Cena za m3 ~ 191.87zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Genderka jest rzetelną polską marką kojarzoną z produktami dobrej jakości. Genderka EPS 042 Elewacja to materiał o podstawowych parametrach użytkowych. Będzie on dobrym wyborem dla każdego, kto chce po prostu zatrzymać ciepło w domu/ budynku. Często nie ma potrzeby stosowania cieplejszego styropianu, wystarczy przykleić grubszą warstwę izolacji. W takich sytuacjach sprawdzi się opisywany produkt. Jego wielkim atutem jest przystępna cena. Zapoznaj się ze szczegółami!

Styropian Genderka EPS 042- opis produktu

Są takie sytuacje, kiedy kluczowa jest cena styropianu i jego użyteczność. Wtedy styropian elewacyjny 042 dobrze się sprawdzi. Kupując go, masz też szansę sporo zaoszczędzić na kosztach inwestycji. Genderka EPS 042 skutecznie zatrzyma ciepło w domu lub budynku gospodarczym. Niektóre części budynku nie wymagają zastosowania styropianu o bardzo niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Czasem wystarczy podstawowa ochrona przed zimnem. Również wszelkie garaże/ zabudowania gospodarcze można spokojnie ocieplać styropianem EPS z Lambdą 0,042 W/mK. Styropian elewacyjny Genderka jest znany z dobrej jakości surowca. Dlatego może lepiej się sprawdzić niż materiał 038 mniej znanej marki.

Genderka EPS 042 Elewacja- zastosowanie

Styropian fasadowy można stosować wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana duża twardość. EPS 042 od Genderki jest solidnym materiałem w swojej klasie. Tam, gdzie nie liczy się najwyższy parametr Lambda, a dobra cena, sprawdzi się ten styropian fasadowy. Należy wziąć pod uwagę, że tego typu styropian powinno się montować raczej w grubszej warstwie. Chodzi nie tylko o izolacyjność, ale też wytrzymałość mechaniczną. Zbyt cienkie arkusze mogą być podatne na uszkodzenia i utlenianie. Jeżeli wybierzesz grubość 15-20 cm, to będzie już naprawdę niezłe ocieplenie.

Zastosowanie produktu to izolacja cieplna wymagająca przenoszenia niewielkich obciążeń:

  • ścian z elementami z okładziną i wentylowaną szczeliną powietrzną
  • ścian wykonywana tzw. metodą „lekką mokrą” (BSO, ETICS)
  • szczelin w ścianach trójwarstwowych (wentylowanych i niewentylowanych)
  • wieńców wykonana jako szalunek tracony
  • nadproży i ościeży
  • stropów od spodu w Bezspoinowych Systemach Ociepleń
  • dachów stromych pod i pomiędzy krokwiami, stropodachów wentylowanych

Jak widać powyżej, można tym styropianem całkiem skutecznie ocieplić wiele elementów budynku.

Cena styropianu EPS 042 a ilość płyt w paczce

Cena styropianu Genderka 042 jest bardzo korzystna w porównaniu do innych produktów z kategorii styropian 042. Przy czym cena nie zależy od wybranej grubości styropianu. Płyty styropianowe Genderka 042 są dostępne w najbardziej popularnych grubościach. W zależności od wybranego wariantu w paczce znajdziesz różną ilość arkuszy. Tym samym z jednej paczki można ocieplić różną ilość m2 powierzchni ściany.

Co jeszcze warto wiedzieć o ocieplaniu styropianem?

W STYRO24.pl oferujemy nie tylko markowy styropian w najlepszych cenach, ale też doradzamy przy zakupie. Pomożemy na każdym etapie realizacji zamówienia, z nami wybierzesz właściwą termoizolację. Kupując większą ilość styropianu lub cały system ociepleń możesz skorzystać z darmowej dostawy prosto na budowę. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów.

Wyklejając ościeża okien cienkim styropianem, ograniczamy mostki termiczne w tych miejscach. 

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ i BLOG. Przeczytasz tam również czy warto kupić styropian grafitowy oraz jakie są jego wady i zalety.

Sprawdź też pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni styropianu online. Mamy w ofercie wszystko, co potrzebne do wykonania termoizolacji (narzędzia, akcesoria, siatki, kleje i wiele innych).

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

Bauland
Dala nas w zupełności wystarczający do ocieplania. Dobre płyty.
Damian
Styropian, który mogę spokojnie polecić.
Anonimowy
Potrzebowałem styropian dzięki któremu miało być ciepło i niedrogo. Nie miałem specjalnych wymagań. Właściciel hurtowni doradził mi jak dobrać styropian tej marki w granicach mojego portfela. Krótko, konkretnie i na temat.
Anonimowy
Anonimowy
Oceń ten produkt: