Styropian Swisspor HYDRO plus

Produkowane technologią indywidualnego wtrysku do formy płyty styropianowe marki Swisspor. Przeznaczone do ochrony fundamentów, dzięki parametrom cieplnym, obniżonej chłonności oraz dużej wytrzymałości na obciążenia.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,038 [W/mK]
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 100 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym zanurzeniu: ≤ 3,5%

Cena: 240.77zł

(w tym 23%)
VAT: 45.02zł
Cena za m3 ~ 535.04zł (w tym 23%)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.45 m3

Oblicz ilość paczek
op.

Udostępnij:

Swisspor Hydro Plus - Solidny styropian na fundamenty 

Dla klientów potrzebujących materiału izolującego na fundamenty, szwajcarski koncern ma w ofercie płyty styropianowe Hydro Plus. Są one produkowane nieco inaczej od klasycznego styropianu – w technologii indywidualnego wtrysku do agregatowej formy. Takie rozwiązanie sprawia, że sama struktura polistyrenu pozostaje nienaruszona, dzięki czemu znacznie obniża się chłonność materiału – wynosi ona, przy długotrwałym zanurzeniu, maks. 3,5%; jest to jedna z lepszych wartości, jakie można tutaj osiągnąć. Dla łatwiejszej identyfikacji płyty są dodatkowo zabarwiane w trakcie spieniania. Hydro Plus oferuje przy tym solidne ocieplenie, ze wskaźnikiem termoprzewodzenia wynoszącym 0,038 W/mK, co stanowi porządny wynik dla fundamentowych styropianów. Kolejną zaletą jest odporność na ściskanie – sięga ona, przy odkształceniu 10%, nawet 100 kPa czyli bez problemu wytrzyma nacisk 3 t/m2, czyli może być stosowany w podpiwniczonych fundamentach. Styropian do fundamentów występuje również w wersji grafitowej Swisspor Hydro Lambada z najlepszą lambdą tylko 0,31.

Swisspor – szwajcarska jakość gwarantowana

Swisspor AG to szwajcarski producent z ponad 30-letnim doświadczeniem. Stanowi numer jeden w kwestii uszczelniania i izolacji w macierzystym kraju, a w całej Europie posiada firmy-córki, wliczając w to Polskę. Polski oddział posiada aż 4 zakłady produkcyjne. Styropian od nich to gwarancja najwyższej jakości wykonania oraz funkcjonalności. 

Na styropian pod poziomem gruntu nie ma konieczności nakładania siatki i kleju (co zabezpieczy nas przed gryzoniami) wymagany będzie jednak inny rodzaj izolacji w postaci folii kubełkowej.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dzialeFAQ , dowiesz się tam jak prawidłowo ocieplić fundamenty i wykonać izolacje we własnym zakresie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą folii kubełkowej.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.  

Przeznaczenie i zakres stosowania – sprawdź kartę produktu
Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: