Styropian grafitowy Swisspor HYDRO lambda

Ocena produktu:

Grafitowe płyty styropianowe od Swisspor, przeznaczone do montażu na fundamentach budynku. Oferują jeden z najwyższych parametrów cieplnych dla tego rodzaju produktów, oraz dodatkowo mają obniżoną chłonność wody.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 100 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym zanurzeniu: ≤ 3,5%

Cena: 254.61zł

(w tym 23%)
VAT: 47.61zł
Cena za m3 ~ 565.80zł (w tym 23%)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.45 m3

Oblicz ilość paczek
op.

Udostępnij:

Najcieplejszy styropian na fundament.

Fundamenty zawsze stanowiły newralgiczny element budynku. Dobrze wykonane i zabezpieczone, chronią obiekt przed zawilgoceniem, a poprzez właściwe przekazywanie obciążenia na grunt, gwarantują stateczność i stabilność. Znany i ceniony producent styropianu, obecny na rynku ponad 30 lat – szwajcarski koncern Swisspor – występuje tutaj z propozycją dla bardziej wymagających konsumentów, w postaci grafitowych płyt styropianowych HYDRO Lambda.Swisspor HYDRO Lambda do miejsc wilgotnych.

Płyty HYDRO Lambda mierzą standardowe 1250 x 600 mm, z frezowaniem na zakładkę. Płyty fundamentowe tworzone są nieco odmiennie od innych styropianów – odlewane są w formach, tworzących na powierzchni sieć kanalików odprowadzających. Ułatwiają one drenaż nadmiaru wody i wilgoci, jakie mogą być obecne w gruncie. Ciemne zabarwienie to efekt użycia w produkcji grafitu, zwiększającego właściwości termiczne i obniżającego dodatkowo chłonność płyt. Parametry mówią same za siebie – poziom nasiąkliwości wodą przy długim zanurzeniu sięga zaledwie 3,5%, natomiast współczynnik przewodzenia ciepła to 0,031 W/mK – jeden z najniższych na rynku! Naprężenie ściskające przy odkształceniu wynoszącym 10% zachowuje normę styropianów fundamentowych i wynosi 100 kPa.

Styropian HYDRO Lambda, jako styropian fundamentowy, przeznaczony jest właśnie do fundamentów, oraz piwnic – miejsc najbardziej narażonych na wpływ wód gruntowych. W praktyce znajdzie również zastosowanie wszędzie tam, gdzie może oddziaływać wilgoć: w łazienkach, myjniach itp. Producent przypomina, żeby unikać stosowania rozpuszczalników organicznych w bezpośrednim kontakcie ze styropianem. Nie należy również zostawiać warstwy styropianu nieosłoniętą przez dłuższy czas – prowadzi to do osłabienia struktury oraz wytworzenia się żółtego nalotu na powierzchni, który należy wówczas usunąć nim przystąpi się do pracy.

Starajmy się  płyty styropianu fundamentowego mocować do ściany mechanicznie powyżej linii gruntu. 

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ.

Zapraszamy do zakupu solidnej folii kubełkowej dostępnej na stronie.

Ze styropianem Styropmin możesz zamówić inne produkty do ociepleń np siatka podtynkowa , piana pistoletowa niskoprężna, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Michał
Mam bardzo dobrą opinię na temat tego styropianu. Bardzo dobra izolacja. Można kupować.
Jacek
zamówienie na czas, same płyty godne plecenia
Olek - DarBud
to sprawdzona firma i styropian, wszystko na poziomie
Anonimowy

Oceń ten produkt: