Styropian Yetico Alfa Fasada Premium 038

Ocena produktu:

Biały styropian eps 70 produkcji Yetico. Produkt klasy premium. Oferuje najlepsze dostępne dla styropianów białych elewacyjnych parametry termiczne i wytrzymałościowe..


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λd: ≤ 0,038 (W/mK)
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym CS(10)70: ≥ 70 kPa
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 100 kPa
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 115 kPa

Cena: 63.47zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 11.87zł
Cena za m3 ~ 211.57zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Wśród białych styropianów elewacyjnych styropian od Yetico Alfa Fasada Premium 038 jest jednym z lepszych produktów. Jak sama nazwa wskazuje, jest to styropian z najwyższej półki (premium). Ma on najlepszy współczynnik Lambda w swojej klasie (0,038 W/mK). Przy zastosowaniu odpowiedniej grubości płyt pozwoli to spełnić normy budownictwa pasywnego. Jedną z głównych zalet Yetico Alfa Premium jest też bardzo dobra wytrzymałość mechaniczna. Dowiedz się więcej, czytając pełny opis!

Elewacyjny styropian 038 Yetico Alfa Fasada Premium- opis produktu

Jakość i trwałość- to najważniejsze cechy tego styropianu. Dzięki dużej gęstości surowca styropian Yetico Alfa Premium jest ciepły i wytrzymały. Pozwala to uzyskać jednolitą i skuteczną barierę przed ucieczką ciepła z budynku. Oczywiście ważny jest też profesjonalny montaż płyt styropianowych na elewacji. Wykonując wszystko zgodnie ze sztuką, uzyskasz solidne ocieplenie domu na długie lata. To, że styropian elewacyjny Yetico jest produktem premium, można poznać po jego wadze. Biorąc do ręki taką płytę, odczujesz różnicę w porównaniu z tańszymi produktami. Jakość premium jest warta niewielkiej dopłaty. Różnicę na plus odczujesz, płacąc dużo niższe rachunki za ogrzewanie.
Styropian Alfa Fasada Premium 038 EPS- cena za m3, zastosowanie

Cena za m3 styropianu fasadowego Yetico Alfa jest bardzo konkurencyjna. Nie należy on do najtańszych materiałów, ale w tym przypadku płacisz za jakość. Przebywanie w ciepłym domu i niskie opłaty za ogrzewanie zrekompensują nieco wyższy koszt zakupu. Obecnie wśród białych styropianów EPS 038 nie ma produktów o lepszych właściwościach. Można pokusić się o zakup droższego styropianu grafitowego, ale ma on też swoje wady i zalety. Alfa Fasada Premium 038 jest bardzo dobrym kompromisem między ceną a jakością ocieplenia. Płyty styropianowe Yetico Fasada EPS mają również bardzo dobrą wytrzymałość na rozciąganie i ściskanie. Oznacza to podwyższoną trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Yetico Alfa Premium 038- zastosowanie produktu

Zastosowanie styropianu Yetico Alfa 038 obejmuje ocieplanie ścian zewnętrznych i nie tylko. Jest on skutecznym izolatorem ciepła i może być użyty jako:

 • zewnętrzna izolacja cieplna wykonywana metodą lekką-mokrą (ETICS)
 • zewnętrzna izolacja cieplna wykonywana metodą lekką-suchą
 • izolacja cieplna w konstrukcjach wewnętrznych ścianek działowych
 • zewnętrzna pozioma izolacja cieplna, m.in.: 
  - stropów od spodu z okładziną
  - podłóg między legarami
  - lekkich stropów szkieletowych z okładziną
  - pomiędzy krokwiami
  - stropodachów wentylowanych

Jak widać, styropian Alfa Fasada 038 jest materiałem uniwersalnym, można go stosować na wiele sposobów.

Yetico pakuje swoje produkty w zbiorczych słupach po 12 paczek. Rozładunek i przenoszenie styropianu trwa naprawdę chwilę.

Pamiętaj o tym, że jeżeli przyklejanie płyt będzie wykonywane niestarannie i niefachowo, to nawet zastosowanie najlepszego styropianu nie przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ

Ze styropianem Yetico możesz zamówić inne produkty tej marki: Piana pistoletowa niskoprężna Yetico 750 ml i klej do styropianu Yetico Thermo-WHITE 750 ml z opcją darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

W przypadku zamówień na płyty o wymiarach innych niż dostępne na stronie prosimy o kontakt

 

Grzesiek
Wysoka klasa. Jest to dobry produkt w dobrej cenie.
Derek
polecam, wszystko jak trzeba
Demar
Nie jest zły jak za ta cenę. Jest to dobry styropian godny polecenia.
Anonimowy
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię