Styropian Yetico Alfa Fasada 040

Ocena produktu:

Klasyczne białe płyty styropianowe cenionego producenta Yetico. Dedykowane na fasady standardowej klasy; dzięki swoim parametrom zapewniają solidne ocieplenie dla ścian budynku.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,040 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 80 [kPa]
Szybka dostawa od 50 opakowań

Cena: 68.27zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 12.77zł
Cena za m3 ~ 227.57zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Płyty styropianowe Yetico Alfa 040 są produktem o  sprawdzonych parametrach. Wielu klientów STYRO24.pl wybiera materiały od Yetico ze względu na dobre właściwości i szybką dostaw. Współczynnik Lambda= 0,040 W/mK zapewni ciepło w domu, pod warunkiem starannego wykonania izolacji. Stosując odpowiednią grubość płyt, spełnisz nawet normy budownictwa energooszczędnego. Zapoznaj się ze szczegółami produktu!

Styropian Yetico Alfa Fasada- opis produktu, zastosowanie

Styropian elewacyjny Yetico EPS jest materiałem do standardowych zastosowań. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,040 W/mK daje całkiem dobrą izolację. Wśród białych styropianów EPS na elewację lepsze są tylko te z Lambdą 0,038 W/mK. Są jednak też droższe, co podnosi koszt całej inwestycji. Wybór styropianu Alfa Fasada 040 to rozsądny kompromis pomiędzy jakością ocieplenia a ceną. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na pozostałe składniki systemu ociepleń lub akcesoria. Jeżeli zamówisz wszystko razem, to możesz skorzystać z darmowej dostawy prosto na budowę.

Zastosowanie styropianu elewacyjnego Yetico

Najczęściej styropian Alfa Fasada 040 jest stosowany jako:

 • zewnętrzna izolacja cieplna wykonywana metodą lekką-mokrą (ETICS)
 • zewnętrzna izolacja cieplna wykonywana metodą lekką-suchą
 • izolacja cieplna w konstrukcjach wewnętrznych ścianek działowych
 • zewnętrzna pozioma izolacja cieplna, m.in.: 
  - stropów od spodu z okładziną
  - podłóg między legarami
  - lekkich stropów szkieletowych z okładziną
  - pomiędzy krokwiami
  - stropodachów wentylowanych

W zależności od zastosowania można wybrać krawędź płyty styropianowej prostą lub z frezem. Pozwoli to uzyskać jednolitą, szczelną warstwę ocieplenia.

Styropian elewacyjny Yetico Alfa Fasada- szczegóły produktu, grubość płyty, cena

Oferowany tutaj styropian jest dostępny w wielu popularnych grubościach. Mamy w sprzedaży arkusze od 1 do 20 cm grubości. Te najcieńsze są używane do wyklejania np. wnęk okiennych i drzwiowych. Do izolacji ścian zewnętrznych polecamy grubość ocieplenia powyżej 15 cm. Solidne wykonanie termoizolacji na całej powierzchni ścian spowoduje, że ogrzewanie domu będzie dużo tańsze. Dlatego warto postawić na dobry i sprawdzony styropian fasadowy od Yetico! Skorzystaj z naszej pomocy przy zamówieniu i ustal dogodną opcję dostawy!

Cena tego styropianu nie jest najniższa, gdy porównujemy ją z konkurencyjną ofertą na  styropian fasadowy 040. Różnicę tą jednak odrabiamy już w momencie rozładunku. Yetico pakuje swoje produkty w zbiorczych słupach po 12 paczek. Dzięki temu rozładunek i przenoszenie styropianu trwa naprawdę chwilę. Yetico wprowadza takie rozwiązania dla wygodnej i szybkiej pracy na budowie.

Pamiętaj, że nawet najlepszy styropian nie zapewni ciepła w domu, jeżeli montaż będzie wykonany niestarannie. Trzeba zadbać o ciągłość izolacji i likwidację wszystkich mostków termicznych!

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ

Ze styropianem Yetico możesz zamówić inne produkty tej marki: Siatka podtynkowa Yetico E-GLASS 160,  Piana pistoletowa Yetico 750 ml  i klej do styropianu Yetico Thermo-WHITE 750 ml.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy tutaj...

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

 

Peter
jak dla nas ok, brak odchyleń w wymiarach, o gęstości się nie wypowiem bo nie przeliczę, ale kładziony i wszystko ok
Adrian
Mega słaby styropian, nie dość że nie trzyma wymiarów podstawowych (100x50cm) to również kątów, dużo mniejsza gęstość w porównaniu z produktami konkurencji. Mam porównanie z produktem Austro thermidora, który jest klasę wyżej w tej samej cenie.
Radek
Porządny towar. Najlepsza cena jaką znalazłem.
Pawel
Dostępny od ręki dobry styropian już z niego korzystałem wiec jestem pewny fajnej jakości
Oceń ten produkt: