Styropian Termo Organika GOLD fasada 038

Najlepszy biały styropian elewacyjny z oferty producenta Termo Organika. Przy odpowiedniej warstwie zapewni solidne ocieplenie.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,038 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 100 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 100 [kPa]

Cena: 68.63zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 12.83zł
Cena za m3 ~ 228.77zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

GOLD fasada – najlepszy biały styropian  firmy Termo Organika

Klienci, którzy są na etapie ocieplenia ścian zewnętrznych budynku, stoją przed bardzo ważną decyzją, jaką jest wybór styropianu pozwalającego znacznie ograniczyć zapotrzebowanie budynku na energię. I choć na rynku dostępnych jest cała gama styropianu wartego uwagi, firma Termo Organika stworzyła płyty z serii GOLD fasada cieszące się dużym uznaniem klientów. Dlaczego warto wybrać ten styropian EPS?

Płyty styropianowe GOLD fasada – właściwości

Styropian firmy Termo Organika z serii GOLD fasada to płyty styropianowe w kolorze białym i w kropki, które zostały wyprodukowane metoda spieniania polistyrenu i przeznaczone do wykonywania izolacji – w tym przypadku na elewacji. Płyty występują w wersji:

  • gładkiej – grubość od 1 do 30 cm,
  • z frezami – grubość od 5 do 30 cm.

Styropian GOLD fasada dzięki swojej mocnej konstrukcji wytrzymuje zginanie siłą ≥ 100 kPa (jest to słabszy wynik niż ma  np. odpowiednik Swisspor eps 70 038) jednak najważniejszym parametrem dla styropianu elewacyjnego jest oczywiście deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła. Produkt firmy Termo Organika osiąga w tej kwestii bardzo dobry wynik dla styropianów białych– lambda wynosi 0,038 W/(mK), co pozwala stworzyć efektywną izolację znacznie ograniczającą przemarzanie i zapotrzebowanie budynku na energię. Klasa reakcji na ogień płyt GOLD fasada – E.

Termo Organika GOLD fasada – szerokie zastosowanie

Płyty firmy Termo Organika to uniwersalne właściwości, które pozwolą zastosować GOLD fasada przede wszystkim do wykonania efektywnego systemu izolacji elewacji. Styropian EPS okaże się świetnym rozwiązaniem w przypadku:

  • izolacji fasad wykonywanych metodą lekką-mokrą (ETICS) bądź lekką-suchą,
  • ocieplenia wieców i nadproży,
  • izolacji cieplnej w szczelinie zamkniętej ściany trójwarstwowej,
  • ocieplenia loggi balkonowych,
  • izolacji cieplnej ościeży,
  • cieplnej w postaci ciągłej warstwy zewnętrznej na ścianie cokołowej.

Płyty mogą być wykorzystane również jako efektywne wypełnienie dylatacji.

Termo Organika – jakość doceniona w każdym aspekcie

GOLD fasada to płyty styropianowe cenionego i znanego producenta na naszym rynku. Termo Organika to firma, która od ponad 25 lat zajmuje się produkcją materiałów izolacyjnych i aktualnie jest największym producentem tego typu wyrobów w naszym kraju oraz jednym z największych przedsiębiorstw w tym segmencie na arenie europejskiej. Firma powstała w 1997 roku w Mielcu i obecnie posiada 5 zakładów produkcyjnych, które zaopatrują hurtownie oraz sklepy detaliczne dbając o wysoką dostępność każdego z produktów.

Kupując styropian z serii GOLD fasada możesz być pewny najwyższej jakości, która została wielokrotnie doceniona. Termo Organika to laureat licznych nagród oraz zdobywca tytułu m.in. Budowlanej Marki Roku i Orłów Polskiego Budownictwa. Firma zatrudnia ponad 250 pracowników, a moce produkcyjne pozwalają produkować ponad 15 milionów metrów kwadratowych ociepleń rocznie.

Kupując styropian GOLD fasada otrzymujesz płyty, które wchodzą w skład kompletnego systemu ociepleń tej firmy. Postaw na produkt wysokiej jakości i parametry, dzięki którym stworzysz efektywną izolację Twojego budynku.

Styropian elewacyjny biały jest dobrym wyborem jeżeli prace dociepleniowe zamierzamy prowadzić latem. Nie  należy go specjalnie zabezpieczyć podczas składowania i montażu przed mocnymi promieniami słońca

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Więcej informacji na temat zastosowania, montażu oraz szczegółowych właściwości znajdziesz w karcie produktu.

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię