Styropian Swisspor LAMBDA MEGA WHITE fasada 031

Styropian Lambda Mega White szwajcarskiej firmy Swisspor. Materiał termoizolacyjny najnowszej generacji. Sprawdź jego zalety i kup go!


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD ≤ 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie ≥ 150 [kPa]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 80 [kPa]
Waga 16 kg/m3
Klasa reakcji na ogień E
114.39zł (w tym 23%)
VAT: 21.39zł
Cena za m3 ~ 381.30zł (w tym 23%)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.

Minimalna ilość zamówienia od tego producenta to 24m3, tj. łącznie 80 opakowań. W przypadku mniejszych ilości skontaktuj się z nami.


Udostępnij:

Styropian Lambda Mega White szwajcarskiej firmy Swisspor to materiał termoizolacyjny najnowszej generacji. Jest połączeniem tworzywa białego i szarego. Dzięki temu znika problem nagrzewania szarego styropianu przez słońce, co może prowadzić do uszkodzenia izolacji. Tutaj szary rdzeń jest chroniony przez zewnętrzną, białą warstwę.

Pewniejsze klejenie

Używając styropianu Lambda Mega White nie musisz się martwić, że płyty odpadną od ściany. Zastosowane są tu szerokie rowki, które znacząco zwiększają powierzchnię klejenia i sprawiają, że płyty trzymają się 50% pewniej niż w przypadku standardowego styropianu. Nawet przy zastosowaniu zwykłego kleju do styropianu płyty będą się trzymać mocno i pewnie.

Cięższy od konkurencji

Waga styropianu ma kluczowe znaczenie przy ilości zastosowanego materiału. Im cięższy, tym lepsze jego zdolności izolacyjne, a co za tym idzie mniejsza ilość wymaganego styropianu.

Lambda Mega White osiąga wagę 16 kg na metr sześcienny, podczas gdy większość produktów dostępnych na rynku oscyluje pomiędzy 10, a 13 kg na metr sześcienny.

Nie musisz być ekspertem

Na froncie każdej płyty zaznaczone są miejsca, w których należy umieścić kołki. Na jej odwrocie natomiast, wyznaczone są obszary, które trzeba pokryć klejem. Trzymając się tych wskazówek możesz mieć pewność, że zastosowałeś optymalną ilość kleju.

Łatwiej = szybciej

Produkt jest tworzony metodą indywidualnego wtrysku do formy. To metoda produkcji mało popularna w Polsce wśród styropianu elewacyjnego, ale dzięki niej, możesz mieć pewność, że wszystkie płyty będą idealnie do siebie dopasowane, co z kolei zmniejsza ryzyko powstawania mostków termicznych. Taką samą metoda wykonuje się styropian fundamentowy.

Na zewnętrznej krawędzi zaznaczone są krawędzie „mijanki”. Krawędź górnej płyty powinna znaleźć w miejscu wyznaczonym na dolnych płytach.

Wszystko to powoduje, że nie tylko łatwiej i szybciej można wykonać termoizolację, ale również zrobić to w sposób dokładniejszy.

Do czego stworzony?

Styropian Lambda Mega White doskonale sprawdzi się przy:

izolacji obiektów, gdzie ze względów technicznych wymagana jest cieńsza warstwa izolacyjna,

izolacji balkonów, nadproży i innych miejsc, gdzie występuje ryzyko powstania mostków cieplnych

sytuacjach, kiedy nie można sobie pozwolić na powolną pracę z użyciem standardowych materiałów, a jednocześnie wymagana jest duża dokładność.
Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: