Styropian Styropmin Fasada PRO 42

Ocena produktu:

Tańszy styropian, przeznaczony do ocieplania fasad budynku. Płyty styropianowe produkcji Styropmin, o przeciętnej wartości termoprzewodzenia; sprawdzą się, gdy nie jest potrzebna mocniejsza izolacja.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,042 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 75 [kPa]

Cena: 61.62zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 11.52zł
Cena za m3 ~ 205.40zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Ekonomiczne ocieplenie na ściany – Styropmin Fasada PRO 42 

Nie zawsze jesteśmy w stanie pozwolić sobie na najlepszy dostępny pod względem parametrów produkt. Zdarza się, że trzeba w niektórych względach mocno oszczędzić na nabywanych materiałach. Może się również zdarzyć, że po prostu do danego budynku faktycznie nie potrzebujemy niczego lepszego, bo ocieplamy np. jakieś miejsce, które będzie rzadziej używane. Na wszystkie takie okoliczności zakłady Styropmin przygotowały płyty styropianowe klasy ekonomicznej, o oznaczeniu Fasada PRO 42. Przeznaczone do mocowania pod fasady, cechują się nieco słabszym w porównaniu z innymi styropianami parametrem cieplnym; lambda wynosi tutaj zaledwie 042 (0,042 W/mK). Sprawia to, że chcąc uzyskać efekt podobny do tego z droższych płyt, musimy dobrać większą grubość tego produktu. Na plus jednak zalicza się tu cena – jako materiał klasy ekonomicznej jest zdecydowanie tańszy od innych. W swojej klasie cieplnej jest może jednym z najdroższych, lecz w zamian za to mamy gwarancję marki, że otrzymujemy produkt najwyższej jakości, od polskiej firmy. 

Styropmin – styropian jakości premium 

Styropmin to polska firma, której początki sięgają lat 90. ubiegłego wieku. Ponad 25 lat doświadczeń zaowocowało spółką będącą właścicielem trzech dużych zakładów produkcyjnych, słynącą z najwyższej jakości dostarczanych styropianów. Firma-matka jest na chwilę obecną również właścicielem marki Izoline, oferującej bardziej ekonomiczne styropiany. 

Wyklejając ściany starannie i zgodnie ze sztuką budowlaną, zastosowanie nawet styropianu o słabszych parametrach przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie.  

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ, dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy, oraz jakie są jego wady i zalety.

Ze styropianem Styropmin możesz zamówić inne produkty do ociepleń, np. siatkę podtynkową, pianę pistoletową niskoprężną, łącznik do mocowania oraz klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni styropianu online.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

BUD MAT
często docieplany tym styropianem nie jest zły jak za ta cenę.
Anonimowy
Bardzo fajny uważam zakup za udany
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię