Styropian Lubau Fasada Standard 045

Ocena produktu:

Ekonomiczne płyty styropianowe białe, wykonane ze spienionego polistyrenu, od Lubau. Cechuje się na ogół słabymi parametrami; przeznaczony na elewacje budynku.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,045 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 50 [kPa]

Cena: 53.51zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 10.01zł
Cena za m3 ~ 178.37zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

W kategorii najtańszych styropianów znajdziemy także produkty marki Lubau. Należy ona do koncernu Lubau Sp. z o.o.- tego samego co producent klasy premium- Styropmin. Mamy tutaj do czynienia ze styropianem do zwykłych, niewymagających zastosowań. Lubau Fasada Standard 045 W/mK najlepiej sprawdzi się jako ocieplenie mało ogrzewanych pomieszczeń- np. gospodarczych. Jeżeli decydującym kryterium wyboru styropianu jest cena za m3, to można rozważyć zakup tego produktu Lubau.

Biały styropian fasadowy Lubau Fasada 045- opis produktu

Kiedy chcesz tanio ocieplić dużą powierzchnię ściany, możesz wybrać produkt z kategorii styropian fasadowy 045. Są to najbardziej podstawowe styropiany o niezbyt dużej gęstości. Ich wytrzymałość mechaniczna także jest na poziomie podstawowym. Jednak do niektórych zastosowań nie potrzeba niczego lepszego. Ocieplanie garażu, domku narzędziowego, budynku gospodarczego- czemu nie? Dla świadomego klienta, który wie, czego chce, ten styropian może być dobrym wyborem. Do bardziej wymagających zastosowań jak ocieplanie domu- polecamy co najmniej  nieco droższe produkty z kategorii styropian fasadowy 042

Styropian elewacyjny Lubau - cena za m3 a grubość płyt styropianowych

Płyty styropianowe EPS są dostępne w wielu grubościach. Styropian Fasada Standard oferujemy w arkuszach od 2 do 20 cm. Pozwala to dobrać odpowiednią grubość do najbardziej popularnych zastosowań. Cena za m3 styropianu jest u nas bardzo konkurencyjna. Nie zależy ona od wybranej grubości. Im grubszy styropian, tym mniej płyt znajduje się w pojedynczej paczce. Pozwala to na ocieplenie różnej powierzchni m2 ściany z jednej paczki. U nas zawsze jest dobra cena i darmowa dostawa styropianu powyżej minimum logistycznego.

 Styropian elewacyjny Lubau Fasada Standard 045- do izolacji cieplnej ścian

Styropian elewacyjny Lubau jest często wybierany przez klientów zwracających uwagę na cenę. Bez specjalnego wnikania w parametry techniczne można nim ocieplić wiele m2 ściany za nieduże pieniądze. Według producenta płyty styropianowe Lubau Standard nadają się do:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO, ETICS, metoda lekka- mokra)
  • ocieplenie ścian zewnętrznych w metodzie lekkiej- suchej
  • ocieplenie murowanych ścian trójwarstwowych
  • ocieplenie szkieletowych ścian działowych
  • ocieplenie dachów krokwiowych
  • ocieplenie stropodachów wentylowanych
  • ocieplenie podłóg na legarach
  • ocieplenie wieńców, nadproży i innych mostków termicznych; ocieplenie loggii balkonowych

Styropian Fasada Standard jest głównie stosowany w izolacji zewnętrznej ścian  budynków o mniejszych wymaganiach cieplnych. Jest idealny wszędzie tam, gdzie liczy się niski koszt inwestycji, a parametry są na dalszym miejscu.

Niska cena styropianu wyraźnie odbija się na parametrach. Współczynnik przewodzenia ciepła pozostaje dość słaby (0,045 W/mK), wytrzymałość na rozciąganie też nie bije rekordów (maks. 80 kPa). Podobnie jest z odpornością na zginanie (do 50 kPa). Z tego też powodu styropian ten zalecamy, jeżeli:

  • naprawdę musimy oszczędzać na kosztach,
  • ocieplany budynek będzie na tyle rzadko używany, że można sobie pozwolić na obniżoną jakość ocieplenia. 

Styropian 045 jest kruchym styropianem. Na elewacji będzie szybciej się utleniał.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ. Dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy oraz jakie są jego wady i zalety.

Ze styropianem Lubau możesz zamówić inne produkty do ociepleń. Proponujemy siatkę podtynkową, pianę pistoletową niskoprężną, łączniki do styropianu. Mamy w ofercie także klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

Więcej szczegółów nt. Przeznaczenia i zakresu stosowania znajdziesz w karcie produktu

Waldek
na elewacje jak znalazł, dobra cena
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię