Styropian Lubau Fasada Plus EPS 042

Ocena produktu:

Płyty styropianowe klasy pół-ekonomicznej, marki Lubau; przeznaczone do montażu na fasadę. Produkt na mniej zasobną kieszeń, oferujący przeciętny parametr cieplny, oraz normalną wytrzymałość na rozciąganie.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,042 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 50 [kPa]

Cena: 56.83zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 10.63zł
Cena za m3 ~ 189.43zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Produkty Lubau są przykładem na to, że można wykonać przyzwoite ocieplenie za niewielkie pieniądze. Kiedy parametr Lambda nie jest najważniejszy, a liczy się niska cena, ten styropian się sprawdzi. Linia produktów Lubau jest wytwarzana przez koncern Lubau Sp. z o.o. Należy do niego też marka Styropmin, czyli producent styropianu klasy premium. Kupując płyty styropianowe Lubau Fasada Plus zmniejszysz koszt inwestycji, a uzyskasz niezbędną izolację cieplną ścian.

Styropian Lubau Fasada Plus- opis produktu

Nie zawsze deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła jest najistotniejszy. Styropian powinien być dobierany pod konkretną inwestycję. Jak w przypadku każdej budowy/ modernizacji, także przy ocieplaniu bierze się pod uwagę opłacalność projektu. Wśród produktów klasy ekonomicznej styropiany Lubau zdobyły już sobie dużą popularność. Zapewniają standardowe ocieplenie, a są dostępne prawie dla każdego. Dlatego, jeśli myślisz o ekonomicznej opcji ocieplenia, ten styropian będzie odpowiedni. Warto położyć nieco grubszą warstwę tego styropianu, nie tylko ze względu na izolację cieplną. Również wytrzymałość mechaniczna ocieplenia będzie wtedy lepsza.

Zwykły, biały styropian do izolacji cieplnej ścian zewnętrznych

Fasada Plus 042 to typowy ekonomiczny produkt pod względem jakości. Współczynnik przewodzenia termalnego sięga 0,042 W/mK, co stanowi wynik w okolicach dolnej przeciętnej. Wytrzymałość na rozciąganie wynosi z kolei 80 kPa i jest naprawdę typowym wynikiem dla styropianów białych. Nawet najlepsze styropiany EPS segmentu premium osiągają tutaj maks. 100 kPa. Parametry Fasady Plus czynią z niego produkt na mniej zasobną kieszeń, co nie jest wcale wadą. Czasami faktycznie nie potrzeba nam lepszego produktu. Jeżeli montaż styropianu będzie wykonany prawidłowo, to uzyskasz całkiem niezły efekt ocieplenia.

Lubau Fasada Plus- nie tylko do ocieplania ścian zewnętrznych

Najczęściej te styropiany stosowane są do wykonywania izolacji zewnętrznej ścian budynku, co nie wyklucza innych zastosowań. Można nim wykonać:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO, ETICS, metoda lekka- mokra)
  • ocieplenie ścian zewnętrznych w metodzie lekkiej- suchej
  • ocieplenie murowanych ścian trójwarstwowych
  • ocieplenie szkieletowych ścian działowych
  • ocieplenie dachów krokwiowych
  • ocieplenie stropodachów wentylowanych
  • ocieplenie podłóg na legarach
  • ocieplenie wieńców, nadproży i innych mostków termicznych; ocieplenie loggii balkonowych

Fasada Plus 042 mimo niskiej ceny jest dość uniwersalnym produktem. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w karcie produktu.

Fasada Plus 042- styropian o zwykłych parametrach marki Lubau

Styropian fasadowy normalnej jakości- tak można podsumować ten produkt Lubau. Nie oczekuje się od niego spełnienia norm pasywnych, a po prostu ochrony przed zimnem. Do takich celów nada się doskonale. Cena tego styropianu jest bardzo konkurencyjna. Przy czym cena za m3 styropianu jest jednakowa niezależnie od grubości. Zmienia się tylko ilość płyt w paczce. Firma Lubau Sp. z o.o. jest jednym z liderów rynku ociepleń w Polsce. Jej technologia i zaplecze produkcyjne pozwalają na wytwarzanie naprawdę dobrych styropianów. Fasada Plus EPS 042 jest kierowany do świadomych klientów, którzy wiedzą, czego potrzebują. Nie ma też problemu z jego dostępnością, wystarczy złożyć zamówienie i ustalić szczegóły dostawy.

Wyklejając ościeża okien i drzwi cienkim styropianem, ograniczamy mostki termiczne w tych miejscach.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ. Dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy oraz jakie są jego wady i zalety. Również na naszym blogu opisujemy także inne styropiany stosowane w izolacji zewnętrznej ścian budynku. Nasza hurtownia budowlana ma w asortymencie różne rodzaje i grubości styropianu w zależności od potrzeb. Sklep internetowy STYRO24.pl to nie tylko duży wybór produktów w konkurencyjnych cenach. Zapewniamy też fachowe doradztwo i pomoc przy składaniu zamówień. Zapraszamy do współpracy!

Ze styropianem Lubau możesz zamówić inne produkty do ociepleń. Oferujemy np. siatkę podtynkową, pianę pistoletową niskoprężną, łączniki do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy. W przypadku marki Lubau dostawy możemy łączyć ze styropianem Styropmin.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

Darek
spoko styropian, bardzo dobra cena
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię