Styropian grafitowy Yetico Alfa Passive Fasada 031

Ocena produktu:

Najcieplejszy styropian na elewację od firmy Yetico, grafitowy 031 pozwala zmniejszyć warstwę izolacji.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,031 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 80 [kPa]
Szybka dostawa od 50 opakowań

Cena: 84.13zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 15.73zł
Cena za m3 ~ 280.43zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian elewacyjny Yetico Alfa Passive Fasada to najlepszy materiał na fasadę od tego producenta. Zapewni on komfort termiczny w domu oraz duże oszczędności na kosztach ogrzewania. Zgodnie z nazwą jest to styropian do stosowania w budownictwie pasywnym i energooszczędnym. Wybierając Alfa Passive 031 uzyskasz najlepsze parametry ocieplenia w dość przystępnej cenie. Więcej informacji o produkcie znajdziesz poniżej.

Styropian grafitowy Yetico Alfa Passive Fasada 031- opis produktu

Marka Yetico to jeden z czołowych producentów styropianu w naszym kraju. Świadczy o tym nie tylko ilość produkowanych materiałów, ale też ich jakość. Firma za swoje wyroby otrzymała szereg wyróżnień (m.in. Laur Konsumenta, Lider XV- lecia itp.). Dlatego nie ma wątpliwości co do technicznych parametrów ich produktów. Styropian grafitowy Yetico Passive Fasada 031 ma wszystkie cechy profesjonalnej termoizolacji. Jest twardy, gęsty i ma rewelacyjny współczynnik przewodzenia ciepła Lambda (0,031 W/mK). Poza tym jest dostępny w wielu grubościach, z krawędzią prostą i frezowaną. Zobacz nasz test tego styropianu na Youtube!
Styropian elewacyjny grafitowy Passive Fasada 031- parametry, zastosowanie

Parametry produktu Alfa Passive Fasada sprawiają, że doskonale nadaje się on do ocieplania ścian zewnętrznych. Znajduje też zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie jest wymagana duża odporność mechaniczna. Układając go na elewacji budynku, trzeba tylko pamiętać o ochronie przed słońcem. W upalne dni temperatura płyt styropianowych z grafitem może przekroczyć 80 stopni Celsjusza. Powoduje to nadtapianie materiału i jego deformację. Poza wymogami ochrony przed słońcem ten materiał ma jednak same zalety. Zabezpiecza dom przed stratami ciepła w najlepszy możliwy sposób. Trzeba tylko pamiętać o dopasowaniu grubości warstwy ocieplenia do danego budynku. Warto też zadbać o fachowy i dokładny montaż styropianu na ścianie.

Styropian Yetico - Inne kategorie zastosowań 

Oprócz ocieplania elewacji budynków styropian Alfa Passive EPS 031 nadaje się także do termoizolacji:

  • ścianek wewnętrznych (działowych)
  • stropów- izolacja od spodu
  • dachów- jako izolacja pomiędzy krokwiami
  • podłóg opartych na legarach

W porównaniu z białym styropianem EPS styropian grafitowy pozwala zmniejszyć grubość ocieplenia o 5 cm. Może to być istotne ze względu na estetykę budynku albo lepsze naświetlenie wnętrza domu. Warstwa 15 cm styropianu z grafitem odpowiada parametrami izolacji o grubości 20 cm białym styropianem (λ=0,040 W/mK).

Cena styropianu elewacyjnego Yetico Alfa i dodatkowe informacje

Cena styropianu Yetico Alfa Fasada 031 nie jest może najniższa w kategorii styropian elewacyjny 031. Jednak za te pieniądze otrzymujemy naprawdę solidny produkt o bardzo dobrych parametrach. Warto wiedzieć, że styropiany Yetico są pakowane w zbiorcze "słupy" zabezpieczone przed słońcem po 12 opakowań. Bardzo ułatwia to i przyspiesza rozładunek na placu budowy. Cena za m3 styropianu nie zależy od wybranej grubości płyt. Podsumowując wszystko, styropian elewacyjny grafitowy od Yetico można uznać za bardzo dobry materiał izolacyjny. Należy on do klasy premium ociepleń i jest wart swojej ceny.

Pamiętaj o tym, że jeżeli przyklejanie płyt będzie wykonywane niestarannie i niefachowo to nawet zastosowanie najlepszego styropianu, o najniższym współczynniku, nie przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ. Piszemy tam więcej o styropianie grafitowym oraz o jego wadach i zaletach.

Ze styropianem Yetico możesz zamówić inne produkty tej marki: siatka podtynkowa Yetico E-GLASS 160piana pistoletowa niskoprężna Yetico 750 ml i klej do styropianu Yetico Thermo-WHITE 750 ml. Wszystkie materiały i akcesoria oferujemy z opcją darmowej dostawy..

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń  z klejem do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

 

Piotruś
Dobry styropian elewacyjny. Będziecie zadowoleni.
Paweł
Może nie najtańszy, ale najlepszy.
Grzesiek
To dobry styropian. Cena dla mnie też ok taniej teraz nie znalazłem
Anonimowy
Chora cena ! Powodzenia Yetico
Anonimowy
Dobry styropian grafitowy. Dużo twardszy niż z marketu dostawa po 3 dniach od zamówienia do Poznania. Polecam
Oceń ten produkt: