Styropian grafitowy Styropmin Passive PRO 33

Ocena produktu:

Styropian grafit pasywny. Styropmin PRO 033 Produkt segmentu premium polskiej firmy. Zapewnia gwarantowane parametry styropianu.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,033 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 75 [kPa]

Cena: 77.49zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 14.49zł
Cena za m3 ~ 258.30zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropmin jest producentem styropianu klasy premium. Ten konkretny produkt ma nieco słabszy parametr Lambda od najlepszych styropianów grafitowych. Nadal jest to jednak znakomity izolator. Wystarczy porównać go ze styropianem białym, który osiąga maksymalnie λ=0,038 W/mK. Dlatego też Styropmin Passive Pro 33 to świetny wybór ze względu na relację jakości do ceny. Często nie liczy się przecież  tylko gęstość i twardość  ale  współczynnik przewodzenia ciepła. Jeżeli wybierzemy styropian Styropmin możemy być pewni że ciężar, waga styropianu będzie większa niż tańszej konkurencji z tym samym parametrem.

Styropian grafitowy Styropmin Passive Pro- opis produktu

Marka Styropmin jest od dawna kojarzona w naszym kraju z jakością klasy premium. Niezależnie, czy mówimy o styropianie białym, czy grafitowym- jest on produkowany z najlepszego surowca. Firma posiada w Polsce cztery nowoczesne zakłady i przestrzega w nich rygorystycznych norm jakościowych. Opisywany tutaj styropian grafitowy ma parametr Lambda równy 0,033 W/mK. W kategorii styropianu grafitowego ta wartość może nie robi wielkiego wrażenia. Jednak jeżeli zastanawiasz się nad wyborem styropian biały/ grafitowy, to jest propozycja godna rozważenia. Nie zapłacisz zbyt wiele za materiał, a zyskasz solidne ocieplenie. Grafit zawsze daje lepszą izolację niż inne rodzaje styropianu. Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe jest tutaj na zwykłym poziomie (TR> 80 kPa).

Styropian grafitowy elewacyjny firmy Styropmin- parametr Lambda a izolacja

Jeżeli priorytetem jest dla Ciebie skuteczne ocieplenie, to powinieneś pomyśleć o zakupie styropianu grafitowego. Jednak w tej kategorii znajdziesz bardzo różne produkty. Najdroższe oferują parametr Lambda na poziomie 0,031 W/mK, jednak nie są jedynym wyborem. Można pójść w stronę tańszych materiałów, z tylko nieznacznie słabszym parametrem. Trzeba też pamiętać, że styropiany najcieplejsze są też zwykle najtwardsze. Dlatego styropian grafitowy 031 polecamy najbardziej wymagającym klientom. Wszyscy pozostali chętnie wybierają płyty styropianowe 032 lub 033. Ostateczna decyzja należy zawsze do Klienta, my możemy tylko służyć radą i pomocą.

Zastosowanie produktu Passive Pro 33

Jeżeli chodzi o zastosowanie tego styropianu grafitowego, to obejmuje ono między innymi:

  • ocieplenie ścian zewnętrznych w systemie ETICS
  • ocieplenie ścian wewnątrz murów trójwarstwowych
  • ocieplenie ścian szkieletowych działowych
  • ocieplenie  dachów między krokwiami dachów i podłóg między legarami 
  • ocieplenie wieńca, nadproży, balkonów od spodu

Cena styropianu grafitowego pasywnego Styropmin Passive λ Pro 033 świadczy o jego jakości.

Cena styropianu Fasada Passive λ Pro jest atrakcyjna jak na styropian grafitowy. W naszej ofercie znajdziesz zarówno produkty tańsze, jak i droższe. Jednak w tym przypadku płacisz za jakość klasy premium i dobre ocieplenie. Wystarczy zastosować się do wskazówek producenta przy montażu izolacji, a uzyskany efekt będzie znakomity. Z tym styropianem spełnisz nawet normy budownictwa pasywnego (przy odpowiedniej grubości izolacji).

Pamiętaj, że jeżeli przyklejanie płyt będzie wykonywane niestarannie i niefachowo, to nawet zastosowanie najlepszego styropianu, nie przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie. 

 Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ . Przeczytasz tam więcej na temat styropianu grafitowego oraz jego zalet i wad.

Ze styropianem Styropmin możesz zamówić inne produkty do ociepleń. Są to: siatka podtynkowa, piana pistoletowa niskoprężna, łączniki do styropianu, klej do styropianu grafitowego. Wszystko jest dostępne z możliwością darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

Wiktor
Jestem zadowolony zakup uważam za udamy. Szybka dostawa.
Oceń ten produkt: