Styropian grafitowy Genderka EPS 033 Fasada Extra Eco

Ocena produktu:

Styropian elewacyjny z dodatkiem grafitu, produkcji Genderka. Najtańszy z linii grafitowych styropianów na fasady, oferuje wciąż solidne ocieplenie budynku.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,033 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 75 [kPa]

Cena: 64.94zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 12.14zł
Cena za m3 ~ 216.47zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian Genderka Fasada Extra Eco to najtańsza propozycja tej polskiej marki w kategorii styropian grafitowy. Pod względem izolacji termicznej niewiele ustępuje on topowym produktom. Jego słabszą stroną jest wytrzymałość mechaniczna, ale od styropianu elewacyjnego nie wymaga się bardzo dużej twardości. Można powiedzieć, że EPS 033 Fasada Extra Eco to niezły kompromis pomiędzy jakością ocieplenia a ceną. Genderka to firma, której można zaufać.

Styropian grafitowy Genderka Fasada Extra Eco- opis produktu

Kupując styropian Fasada Extra Eco 033, możesz liczyć na dobre parametry w korzystnej cenie. Dzięki domieszce grafitu ten styropian ma dość niski współczynnik przewodzenia ciepła (0,033 W/mK). Tak korzystna Lambda jest nieosiągalna dla zwykłego białego styropianu. Dlatego ten produkt Genderka sprawdzi się nawet w budownictwie energooszczędnym. Ze względu na słabszą wytrzymałość mechaniczną styropianu 033. Zalecamy stosowanie grubości płyt w powyżej 10 cm, a nawet 20 cm nie tylko ze względu na ciepło. Grubsza warstwa ocieplenia jest bardziej odporna na uszkodzenia przez promieniowanie UV. Dzięki temu uzyskasz trwałą i estetyczną elewację na długie lata. Oczywiście bardzo istotny jest fachowy montaż termoizolacji. Liczy się każdy etap prac, od gruntowania poprzez klejenie, aż po nałożenie siatki i tynku. Starannie wykonana praca na pewno zaprocentuje w przyszłości.  Jeżeli jednak szukasz twardszego styropianu na elewację, lub zamierzamy ocieplać cieńszą warstwą izolacji to polecamy np. styropian grafitowy 031. Zapraszamy do obejrzenia naszego video na Youtube!
Genderka EPS 033 Fasada Extra Eco- najważniejsze parametry

Styropian grafitowy EPS 033 Fasada Extra to nowoczesny i energooszczędny produkt. Zabezpieczy dom przed stratami ciepła lub zapewni chłód w zależności od pory roku. Należy tylko mieć na uwadze odpowiednie obchodzenie się z tym materiałem podczas prac. Jak każdy styropian z grafitem jest on wrażliwy na działanie promieni słonecznych. Trzeba również pamiętać, że płyty nie są tak twarde, jak np. styropian 031, czy styropian biały 040. Dlatego podczas montażu ocieplenia należy stosować się do ogólnych zasad i wykonywać prace starannie. Produkt ma wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe TR>80 kPa, co jest przeciętną wartością. Natomiast firma Genderka dostarcza wysokiej jakości styropiany od ponad 30 lat i jest na pewno godna zaufania. Aktualnie Genderka posiada pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych.

Zastosowanie produktu EPS 033 Fasada Extra Eco

Ten styropian fasadowy można stosować nie tylko na zewnątrz budynków.  Nadaje się do ocieplania stropów, czy elementów żelbetowych. Oczywiście jeżeli będzie zabezpieczony przed obciążeniami. Sprawdzi się przy ociepleniu stropu od spodu czyli przy ociepleniach sufitów w np. halach czy magazynach.  Nie nadaje się do ocieplenie powierzchni, które będą narażone na nacisk. Ocieplisz nim także ościeża, nadproża przy stolarce okiennej i drzwiowych. Wiele dostępnych grubości płyt pozwala dopasować je do konkretnego zastosowania. Należy tylko pamiętać o zabezpieczeniu styropianu przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nadmierny wzrost temperatury powoduje nieodwracalne uszkodzenia materiału.

Cena styropianu Fasada Extra Eco a grubość płyt

Płyty styropianowe Genderka EPS 033 możesz teraz kupić w bardzo konkurencyjnej cenie za m3. Przy czym cena pozostaje stała niezależnie od wybranej grubości płyt. Zmienia się tylko ilość arkuszy w paczce styropianu. Tym samym z jednej paczki ocieplisz różną ilość m2 ściany. Warto wybrać grubość ocieplenia od 10 - 15 cm wzwyż, bo zapewnia to ciepło i wytrzymałość elewacji. W naszym sklepie internetowym są też dostępne grubości od 1 cm. Przydają się one do ocieplania nietypowych miejsc jak wnęki okienne i drzwiowe itp. Możesz wybrać wersję z krawędziami prostymi lub frezowanymi dla jeszcze lepszego efektu izolacji. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

Darmowa dostawa i inne produkty- co jeszcze warto wiedzieć?

Wygodne, szybkie i udane zakupy- to możliwe w naszej hurtowni STYRO24.pl! Znajdziesz tutaj duży asortyment produktów do ociepleń renomowanych firm. Oferujemy także kompletne systemy ociepleń najlepszych producentów polskich i zagranicznych. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz skuteczne ocieplenie dla swojego domu!

Wyklejając ościeża okien cienkim styropianem na styku ramy z ościeżem, ograniczamy mostki termiczne w tych miejscach.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ. Dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy oraz jakie są jego wady i zalety.

W naszej hurtowni styropianu online możesz kupić komplet materiałów do ociepleń bez wychodzenia z domu!

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

Gambomax
Spoko dobry produkt mimo niskiej ceny
Paweł Bruś
jeden z tańszych co za tym idzie troszkę słabszy ale ogólnie w porządku
jaroslaw kowalski
trafilem lepiej niz w 10, szczerze polecam, bardzo dobra jakosc j super sie tnie taruje, zanim zaciagnalem siatke z klejem przez 1 miesiac nic sie z nim nie dzialo. pomimo slonca do ok.18 stopni. I nie myslcie ze kogos wpuszczam w maliny. Pozdrawiam oszczednych.
Hubert
Solidny styropian w dobrej cenie.
Monika
jakość i cena idą w parze
Greg
Bardzo dobry styropian za rozsądną cenę. Na pewno się sprawdzi.
Anonimowy
Cena dobra produkt również. Uważam, że to dobry wybór.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię