Styropian grafitowy Genderka EPS 032 Fasada Extra

Ocena produktu:

Styropian z dodatkiem grafitu, do ocieplania fasad. Bardzo dobrze zatrzymuje ciepło, nie kosztując przy tym za dużo. Produkt grafitowy – chronić przed długotrwałym wpływem promieni słońca. Producent: Genderka.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤ 0,032 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie: ≥ 75 [kPa]

Cena: 73.80zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 13.80zł
Cena za m3 ~ 246zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Solidny styropian na elewacyjny w przystępnej cenie- to właśnie Genderka EPS 032 Fasada Extra! Można go stosować nawet w budownictwie pasywnym przy odpowiedniej grubości płyt. Firma Genderka to polski producent z wieloletnim doświadczeniem w wytwarzaniu styropianu. Ich wyroby charakteryzuje wysoka jakość użytego surowca i dbałość o każdy szczegół procesu produkcyjnego. Możemy śmiało polecić styropian marki Genderka nawet najbardziej wymagającym klientom. Zapoznaj się ze szczegółowym opisem!

Styropian Genderka EPS 032 Fasada Extra- opis produktu

Styropian elewacyjny z dodatkiem grafitu ma znacznie lepszy parametr cieplny od styropianu białego. Pozwala to zastosować na elewację cieńszą warstwę ocieplenia w przypadku grafitu. Produkt Genderka Fasada 032 pod względem parametru Lambda ustępuje jedynie najdroższym styropianom elewacyjnym 031. Różnica we współczynniku przewodzenia ciepła jest niewielka, bardziej chodzi może o twardość i gęstość płyt styropianowych. Produkty 031 to topowe rozwiązania, styropiany 032 są nieco tańszą alternatywą. Od nabywcy zależy, co jest dla niego ważniejsze- idealne parametry czy korzystna cena. Styropian Genderka Fasada 032 oferuje znakomitą relację ceny do jakości ocieplenia. Dlatego polecamy go nawet do budownictwa pasywnego.

Styropian grafitowy Genderka EPS- Ciepły styropian elewacyjny za rozsądną cenę

Styropian Genderka EPS jest od dawna uważany za jeden z lepszych jakościowo produktów. Przy tym jego cena jest przystępna, a sieć dystrybucji dobrze rozwinięta. Firma Genderka funkcjonuje na polskim rynku już od 1989 roku. Jest ona uznawana za rzetelną markę z tradycjami. Obecnie posiada ona pięć nowoczesnych zakładów produkcyjnych. Płyty styropianowe z grafitem znajdują najczęściej zastosowanie w izolacji termicznej ścian zewnętrznych. Nie przeszkadza to jednak używać ich także wewnątrz budynków (ścianki działowe, stropy, podłogi między legarami). Właściwie przeszkodą może być tylko duży nacisk na powierzchnię styropianu. Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe jest tutaj całkiem dobra (TR>80 kPa).

Zastosowanie styropianu grafitowego Genderka

Opisywany tutaj styropian fasadowy ma parametr Lambda równy 0,032 W/mK. Jest to jedna z najlepszych dostępnych wartości. Tak doskonałe parametry izolacyjności cieplnej uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnego surowca z zawartością grafitu. Przy takim ociepleniu zyskujesz mniejsze zużycie opału i spokój na długie lata. Wystarczy zastosować warstwę styropianu o odpowiedniej grubości. Trzeba też pamiętać, aby nie wystawiać tego materiału na długotrwałe działanie promieni słonecznych. Mogłoby to spowodować nieodwracalne uszkodzenie płyt. Ale to akurat jest normą w przypadku styropianu grafitowego elewacyjnego.

Styropian 032 możemy stosować:

  •  ocieplenie ścian z z okładziną i  szczeliną powietrzną wentylowaną
  •  Bezspoinowe Systemy Ociepleń 
  •  izolacja wieńców - szalunek tracony pod tynk
  •  izolacja nadproży i wnęk okiennych
  •  ocieplanie stropów od spodu w  Systemach Ociepleń 
  •  izolacja tracona żelbetowych stropów i stropów na legarach ( nieobciążonych) 

Cena za m3 styropianu Genderka EPS 032 a grubość płyty

Cena za m3 tego styropianu nie jest może najniższa w kategorii styropian elewacyjny 032. Jednak otrzymujesz za te pieniądze naprawdę solidny produkt. Nasz sklep internetowy zawsze oferuje markowe styropiany w atrakcyjnych cenach. W przypadku produktów marki Genderka standardem jest także naprawdę dobra jakość materiału. Wszystko to sprawia, że zakup takiej termoizolacji jest dobrą inwestycją, która szybko się zwraca. Odpowiedzi na wszystkie dodatkowe pytania znajdziesz u naszych pracowników lub w dziale FAQ. Możesz przeczytać tam więcej na temat styropianu grafitowego, jego wad i zalet.

Pamiętaj o tym, że jeżeli przyklejanie płyt będzie wykonywane niestarannie i niefachowo to nawet zastosowanie najlepszego styropianu, o najniższym współczynniku, nie przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie.

Styropian Genderka możesz zamówić w komplecie z innymi produktami do ociepleń np. siatką podtynkową, klejem do styropianu grafitowego, pianą pistoletową niskoprężną, łącznikami do styropianu, z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu


Emil
Polecam, jakościowo dobry, co najważniejsze prosty i nie za miliony. Dostawa w dwa dni
Marek
styropian konkret, polecam
Dariusz
jeden z lepszych, polecam
Andi
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest to dobry styropian nie za miliony.
Przemo
pracujemy na nim i wszystko jest ok, styropian godny polecenia
Anonimowy
Jest Ok. Nie mam nic do zarzucenia. Nie Kruszy się, bardzo dobrze się kładzie.
Oceń ten produkt: